کد خبر : 3591
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس،

طرح حمایت از تولید ملی برای بخش صنعت ضروری است

طرح حمایت از تولید ملی برای بخش صنعت ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز وضعیت صنعت کشور مطلوب نیست گفت: طرح حمایت از تولید ملی برای بخش صنعت بسیار لازم و ضروری است.

  دکتر علی لاریجانی امروز یکشنبه با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: امروز افتخاری است که در جمع دوستان و همکاران کمیسیون صنایع و معادن قرار دارم چرا که دوستان پر نشاطی در این کمیسیون حضور دارند.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، کمیسیون صنایع و معادن مجلس را یکی از ارکان مجلس خواند وافزود: در شرایط فعلی اهمیت کمیسیون صنایع ومعادن با توجه به فشارهای بین‌المللی برای کشور بسیار زیاد است.
 
وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن باید استراتژی های مختلفی در بخش های گوناگون صنعت داشته باشد، تصریح کرد: باید با بکارگیری استراتژی‌های موفق، با کاهش فشارها روحیه ایستادگی را افزایش دهیم.
 
لاریجانی در تبیین مشکلات بخش صنعت کشور، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به حوزه تولید است زیرا امروز وضع صنعت کشور خوب نیست.
 
رئیس نهاد قانونگذاری با تشریح وضعیت بخش صنعت در اوضاع کنونی، تأکید کرد: اولین کار در شرایط کنونی حفظ وضعیت موجود است و باید تلاش کنیم تا تولیدات حاضر را از طریق آمپول های تزریقی حفظ کنیم.
 
وی با یادآوری طرح حمایت از تولید ملی، یادآور شد: هدف از ارائه طرح حمایت از تولید ملی تزریق آمپولی به بخش صنعت است تا مقداری از وضع موجود را حفظ کنند.
 
لاریجانی با بیان اینکه هدف سیاست غرب این است که تکنولوژی مدرن را در اختیار ایران قرار ندهد، گفت: باید در بخش صنعت استراتژی های درستی داشته باشیم و آنچه که امکان دارد در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم تا از نظر بهینه کردن به صنایع فشار بلاوجه نیاوریم.
 
وی با بیان اینکه باید در داخل کشور شرایطی ایجاد کنیم تا سرمایه گذاری صرف داشته باشد، توضیح داد: باید بررسی کنیم که قسمت های تحقیق و توسعه در شرکت ها و کارخانه ها چگونه بوجود می آیند و چه حمایت هایی را از بخش صنعت انجام می گیرد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید بررسی کرد که اگر شرکت خصوصی و غیرخصوصی، مراکز تحقیقاتی در بخش تحقیق و توسعه بوجود می‌آورند نیاز به چه تسهیلاتی دارند تا بتوانیم این تسهیلات را در اختیار آنها قرار دهیم چرا که این کار کمک می کند تا بنیه فکری ما از نظر تکنولوژی در کشور افزایش یابد.
 
وی با بیان اینکه در دوره چند ساله زمانی به تحقیق و توسعه نیاز داریم، تصریح کرد: راه اندازی بخش های تحقیق و توسعه جذب نیروهای با استعداد دانشگاهی را در کشور افزایش می دهد.
 
لاریجانی در بیان توضیحاتی مبنی بر رسیدگی به طرح حمایت از تولید ملی، تأکید کرد: این طرح برای بخش تولید بسیار لازم است و پیشنهاد می‌کنم که بررسی آن در جلسات پشت سر هم انجام شود چرا که در ماه های آینده بحث بودجه در مجلس مطرح می شود.
 
وی با بیان بررسی  بودجه در صحن علنی مجلس یک فرصت دو ماهه زمان می برد، یادآور شد: پیشنهاد من این است که برای اینگونه طرح ها جلسات متوالی گذاشته شود تا ذهن ها برای بررسی این طرح آماده باشد.
 
رئیس قوه مقننه با بیان تجربه ای از مجلس هشتم در رسیدگی به این طرح ها، توضیح داد: برای اینگونه طرح ها با جلسات هفتگی ذهن ها پراکنده می شود و پیشنهاد می کنم برای بررسی این طرح وقت مؤثری گذاشته شود تا ذهن ها متمرکز شود تا طرح خوبی به دست آید.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح‌های مهمی با جلسات دوهفته ای و دوساعته پخته نمی‌شود، گفت: باید در بررسی طرح حمایت از تولید ملی باید برای بخش مالی و منابع مالی آن راه حل هایی دقیق و واقعی پیدا کرد تا طرح حمایت از تولید ملی اشکال قانون اساسی پیدا نکند
 

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی