کد خبر : 3579
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایلنا/ علی لاریجانی: امسال و سال آینده خشکسالی مالی داریم

ایلنا/ علی لاریجانی: امسال و سال آینده خشکسالی مالی داریم

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه دکتر رسول جعفریان رئیس کتابخانه، موزه، مرکز اسناد مجلس و معارفه دکتر محمد رجبی دوانی حضور یافت و با اشاره به خصوصیات برجسته جعفریان گفت: ایشان در کار علمی شجاع هستند ولی محافظه کاری ندارند واین برای کار علمی لازم است. من این روحیه را در استاد مطهری هم می دیدم که نظراتشان را با شجاعت بیان می کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا علی لاریجانی با اشاره به خصوصیت دیگر جعفریان اظهار داشت: خصوصیت دیگر ایشان پرکاری است که در کارهای علمی کم سابقه دارد افراد در این سنین این همه کار علمی کنند و گاهی کارهایشان حتی از حد تصور خارج است به همین دلیل آثار ایشان متنوع و با گرایش های گوناگون برای کسانی که اهل تطبق هستند مفید است.

وی با اشاره به روحیه مبتکرانه جعفریان تصریح کرد: اتکار از ویژگی های جذاب کار ایشان است و این نشان می دهد اگر مردان فرهنگی در مسند اجرایی باشند و شجاعت داشته باشند شرایط و محیط را تغییر می دهند.

وی افزود: قبول دارم بخش پژوهش و فرهنگ مظلوم است. گاهی برخی نویسندگان بامشکلات مالی کوچکی یک دایره المعارف مواجه می شوند که من خجل می شوم این همه منابع که در کشور توزیع شده چرا برخی نویسندگان باید دچار مشکل مالی باشند.

رئیس قوه مقننه اذعان داشت: تا فضای علمی و فضای تطبق پررونق نباشد به توسعه علمی پایدار نمی شود فکر کرد از کارخانه ها توسعه پایدار ایجاد نمی شود اگر مشارکت در کشور به وجود آید و مردم به پژوهش روی آورند در آستانه تحولات مهم در زمینه توسعه قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر مساله بودجه یادآور شد: باید در موقع بررسی بودجه به این مسائل توجه کرد البته امسال و سال آینده دچار خشکسالی مالی هستیم ولی در عین حال باید تلاش کرد.

علی لاریجانی یادآور شد: آقای جعفریان در کنار این محاسن فرد عجیب و غریبی است و بد قلقی هایی دارد مثل این که ادامه کار را نمی پذیرد.

نماینده قم در مجلس نهم در پایان تاکید کرد: در اطراف مجلس کار کتابخانه عظیمی شروع شده است چون این کتابخانه دیگر جای کافی ندارد و امیدواریم زودتر درست شود.

پایان پیام
 
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی