کد خبر : 3570
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ طرح تشکيل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادي مراحل پاياني خود را طي مي‌کند

باشگاه خبرنگاران/ طرح تشکيل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادي مراحل پاياني خود را طي مي‌کند

رئيس مجلس شوراي اسلامي بااشاره به طرح تشکيل سازمان مفاسد اقتصادي گفت: اين طرح مراحل پاياني خود را طي مي‌کند و ما در تلاشيم تا در آن جرايم اقتصادي داراي گستردگي و پيچيدگي را مورد توجه قرار دهيم.
به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) در حاشيه نشست مشترك با وزير و مسئولان وزارت جهاد كشاورزي در جمع خبرنگاران گفت: در اين جلسه درباره بهبود کيفيت محصولاتي که به مردم عرضه مي‌شود، بحث و بررسي شد.

وي در ادامه افزود: همچنين چگونگي حرکت به سمت بهره‌برداري از محصولات ارگانيک و بهبود شرايط در تمامي ابعاد مورد بررسي قرار گرفت .

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه سلامت مردم موضوع بسيار مهمي است، خاطر نشان کرد: در اين جلسه مقرر شد کارگروهي متشكل از مسئولين ذيربط تشکيل شده تا استانداردهاي لازم براي محصولاتي که به مردم عرضه مي‌شود را بررسي كرده و روش‌هاي اجرايي آن نيز ديده شود، در صورت لزوم مجلس نيز براي آن بودجه در نظر مي‌گيرد.

 لاريجاني در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر حضور احمدي‌نژاد در مجلس و احتمال آماده‌سازي فضا براي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در اين جلسه گفت: من رجال‌الغيب نيستم و نمي‌دانم که ايشان در اين باره چه برنامه‌اي دارند اما رئيس‌جمهور  پيشنهاد کرد که گزارشي از مسائل کشور به مجلس ارائه دهد که کار خوبي است.

*** دولت بايد علاوه بر بودجه سالانه بودجه چنددوازدهم ارائه كند

وي در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري مبني بر احتمال ارائه بودجه در 27 دي ماه تصريح کرد: چنين بحثي تاکنون مطرح نشده است اما اصولا بايد 15 آذر بودجه به مجلس ارائه مي‌شد و اکنون دولت بايد دو نوع بودجه يعني بودجه کل کشور و بودجه چند دوازدهم را ارائه دهد.

نماينده قم در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران مبني بر مبارزه با مفاسد اقتصادي و تشکيل سازماني در اين راستا گفت: چند ماهي است که مرکز پژوهش ها و مراکز تخصصي ديگر روي اين موضوع کار کردند و الان بررسي‌هاي نهايي در حال انجام شدن است و به نظر بنده گام موثري درباره جلوگيري از مفاسد اقتصادي است و ما در اين جا بيشتر جرايم اقتصادي که از لحاظ حجم داراي گستردگي بوده و يا پيچيدگي‌هايي داشتند را مورد توجه قرار داديم.

لاريجاني همچنين در پاسخ به سوالي درباره حوادث اخير عراق گفت: اين حوادث ابعاد گوناگوني دارد و موضوعي يک وجهي نيست و خطي که از بيرون تلاش مي‌کند مسائل داخلي عراق را بر هم زند، ديده مي‌شود لذا بايد تلاش کرد با توجه به شرايط منطقه و تاثيرگذاري عراق در اين عرصه اين کشور بتواند اوضاع خود را سامان دهد.

رئيس مجلس همچنين تصريح کرد: اختلافات ممکن است بر کشور عراق لطمه بزند چرا که دشمنان اين كشور در تلاشند تا اختلاف افکني کرده و مشاجراتي را براه بياندازند.

***پيشنهادي براي پيوستن به2+1 نداشته‌ام

لاريجاني در پايان در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا تاکنون از شما درخواست شده است که به ائتلاف انتخاباتي 1+2 بپيونديد، گفت: تاکنون پيشنهادي نشده و بنده نظري درباره اين گروه ندارم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران لاريجاني روز گذشته و در همايش ملي «نقش مبارزه با جرايم اقتصادي در جهاد اقتصادي» به ضرورت تشکيل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادي در کشور اشاره کرد و گفت: اين مهم طبق قانون اساسي بايد متصل به قوه قضاييه باشد و همچنين بخش‌هاي اطلاعاتي کشور همچون سازمان بازرسي کل کشور و ديوان محاسبات نيز در آن حضور داشته باشند.

وي تصريح کرد: براي تشکيل چنين سازماني نياز به اتصال به قوه قضاييه بوده و بخش‌هاي نظارتي کشور موظف به کمک هستند و همچنين افرادي متخصص و مشاورين اقتصادي قوي در آن مشغول خواهند شد که البته اين موضوع مي‌تواند گسترش داشته باشد.

لاريجاني تاکيد کرد: شايد لازم باشد طرح يک سازمان مبارزه با فساد اقتصادي را مدون کنيم.
انتهاي پيام/س2
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

  ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر ضربه زدن به مواضع ایران در سوریه حرف گزافی است

  مبارزه با مواد مخدر در دنیا متوازن نیست / ناتو مراسم عروسی را در افغانستان بمباران می کند اما از لابراتوارهای تولید هروئین می گذرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی