کد خبر : 3569
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/واکنش لاریجانی به احتمال گفتگوی احمدی نژاد با نمایندگان درباره فاز دوم هدفمندی

مهر/واکنش لاریجانی به احتمال گفتگوی احمدی نژاد با نمایندگان درباره فاز دوم هدفمندی

لاریجانی در پاسخ به این سئوال که در رسانه ها گمانه زنی هایی انجام گرفته که رئیس جمهور در جلسه چهارشنبه آینده مجلس می خواهد نمایندگان را برای اجرای فاز دوم هدفمندی آماده کند چقدر این خبر صحت دارد و آیا رئیس جمهور می تواند مجلس را متقاعد کند خاطرنشان کرد: من رجال الغیب نیستم و تعجب می کنم از این سئوال شما که مجلس متقاعد می شود یا خیر.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر علی لاریجانی در حاشیه جلسه مشترک با برخی مسئولان دولتی در جمع خبرنگاران در خصوص مذاکرات صورت گرفته در این جلسه اظهار داشت: این جلسه با حضور مسئولان کمیسیون کشاورزی و مسئولانی که از بخش های مختلف کشاورزی و دامپزشکی  حضور داشتند برگزار شد و در مورد بهبود کیفیت محصولاتی که به مردم عرضه می شود و دقت هایی که باید در این خصوص لحاظ شود و در واقع حرکتی که باید به سمت محصولات ارگانیک داشت و توسعه این گونه محصولات بحث و گفتگو شد.

وی اظهار داشت: کیفیت محصولاتی که به مردم داده می شود اهمیت زیادی دارد و این موضوع مهمی است و مهمات این جلسه پیرامون این شد که در یک کارگروهی با حضور مسئولین ذیربط این کار دنبال شود و ابعاد مختلف و استانداردهای لازم برای این کار دیده شود و به روش های اجرایی لازم نیز توجه شود و در نهایت گزارش این کار به مجلس ارائه شود.

لاریجانی افزود: در این خصوص اگر بودجه ای نیاز دارند در لایحه بودجه برای آنها لحاظ شود.

وی در پاسخ به این سئوال که قرار است رئیس جمهور چهارشنبه هفته آینده به مجلس بیاید و در رسانه ها گمانه زنی هایی انجام گرفته که احمدی نژاد می خواهد مجلس را برای اجرای فاز دوم هدفمندی آماده کند چقدر این خبر صحت دارد و آیا رئیس جمهور می تواند مجلس را متقاعد کند خاطرنشان کرد: من رجال الغیب نیستم و تعجب می کنم از این سئوال شما که مجلس متقاعد می شود یا خیر.

رئیس مجلس ادامه داد: پیشنهادی احمدی نژاد طبق نامه ای که به ما داده اند ارائه گزارشی از مسائل کشور است و ما هم استقبال می کنیم تا رئیس جمهور بیاید و گزارش های خود را در خصوص این مسائل به مجلس ارائه کند.

وی گفت: در این جلسه رئیس جمهور نظرات نمایندگان را نیز خواهد شنید و بعد از آن می توانیم در خصوص این مسائل اظهارنظر کنیم.

رئیس مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال دارد رئیس جمهور بودجه سال 92 را در جلسه ای که می خواهد به مجلس بیاید ارائه کند تصریح کرد: خیر چنین بحثی را نشنیده ام و اصولا بودجه باید 15 آذر به مجلس داده  می شود و از  نظر آئین نامه بعد از آن باید دو نوع بودجه به مجلس بدهند. هم بودجه هم چند دوازدهم و هرچقدر که تاخیر ایجاد شود بررسی بودجه در مجلس مشکل تر خواهد شد.

لاریجانی همچنین درخصوص طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: چند ماهی است که بر روی این طرح هم در مرکز پژوهش ها و هم در سایر بخش ها کار شده است و نظراتشان را به ما داده اند. مراحل اولیه این طرح طی شده و بررسی نهایی آن در حال انجام است و امیدواریم این امر یک گام خوبی باشد برای اینکه یک جایی متولی این موضوع باشد که در مورد مفاسد اقتصادی مواردی را مورد توجه قرار دهیم که از نظر حجم گسترده باشد یا قدرتهایی  در آن دخالت داشته باشند و یا دارای پیچیدگی هایی باشند سیستم های اطلاعاتی باید آن را کشف کنند و همه این بخشها باید به این سازمان کمک کنند.

رئیس قوه مقننه در پاسخ به این سئوال که  در آستانه مذاکرات 1+5 با ایران هستیم نظر شما در این خصوص چیست گفت: در این فاصله آژانس مذاکرات خوبی با  ما داشته اند و در یک فرمتی برای پاسخگویی به توافق رسیده بودند و تا آنجا که من اطلاع دارم کسانی که از آژانس آمده بودند پیشرفت های کار را احساس کرده اند و این نشان می دهد که ایران معتقد است کاری را که در زمینه هسته ای انجام می دهد کاملا روشن است و اگر دسایسی وجود نداشته باشد که در آژانس بخواهند بهانه گیری کنند مسیر برای نظارتشان باز است و لذا می توانند در مذاکرات آینده روی این حساب کنند و از نظر همکاری با آژانس، جمهوری اسلامی ایران گامهایی را برداشته و آنها باید رفتارهایشان را تعدیل کنند.

وی کرد: پیشنهادهایی که برای حل مسئله هسته ای ایران داده بود پیشنهادهای معقولی است و آنها یا گام به گام می خواهند رفتار کنند و یا یک بسته همه جانبه پیشنهاد دهند در هر دو صورت می توان اقدام کرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی