کد خبر : 3567
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/لاریجانی: پیشنهادی برای پیوستن به گروه 3 نفره اصولگرایان نداشته‌ام

مهر/لاریجانی: پیشنهادی برای پیوستن به گروه 3 نفره اصولگرایان نداشته‌ام

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص دعوت از وی برای حضور در کمیته 3 نفره انتخاباتی سه کاندیدای مطرح اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیشنهادی برای پیوستن به این گروه نداشته ام.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه امروز بعد از ظهر خود با مسئولان وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت و صنعت و معدن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در خصوص اینکه آیا پیشنهادی برای پیوستن به گروه سه نفره(ولایتی، قالیباف، حداد) داشته اید، گفت: خیر، پیشنهادی از این گروه نداشتم.

وی در پاسخ به این سوال که تحلیل شما در خصوص تشکیل این گروه در آستانه انتخابات چیست؟، افزود: من در این خصوص بی تقصیرم.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر که از وی پرسید تحلیل شما درباره اتفاقات اخیر عراق با توجه به سفری که اخیرا به این کشور داشتید، چیست؟ گفت: در عراق ابعاد گوناگونی در حوادث اخیر موثر بوده است و موضوع یک وجهی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتما یک خطی از بیرون در تلاش است تا اوضاع طبیعی عراق را بهم بریزد، اما نمی خواهم بگویم همه اش این است و سلایق درونی در این موضوع دخالت داشته است.

وی اظهار داشت: باید تلاش کرد با توجه به مجموع شرایطی که در منطقه وجود دراد به عراق که کشور موثری در منطقه است، کمک کنیم تا روند دموکراتیزه شدن خودش را با گام های بلندتری بردارد و کارشان سامان پیدا کند و این اختلافات می تواند در این مسیر لطمه بزند.

لاریجانی بیان کرد: در دیداری که با مقامات عراقی داشتم نسبت به این مسائل توصیه هایی را به آنها کردم که مراقب باشند از این فضای اختلافی دیگران سوءاستفاده نکنند تا در کنار مسائل دیگری که در منطقه است در عراق نیز اختلاف‌افکنی ایجاد کنند و مشاجراتی را بوجود آورند که سایش هایی را به دنبال داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص جلسه مشترک رئیس جمهور با نمایندگان مجلس گفت: در درخواستی که از مجلس شده بود جلسه غیرعلنی ذکر نشده بود و اگر می خواستند می توانستند جلسه غیرعلنی نیز پیشنهاد دهند و طبق روال مجلس جلسه علنی برگزار می‌شود.

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی