کد خبر : 3565
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ایران و آژانس به فرمت مشترکی دست یافته‌اند/ برای پیوستن به 2+1 پیشنهادی نداشته‌ام

ایسنا/ایران و آژانس به فرمت مشترکی دست یافته‌اند/ برای پیوستن به 2+1 پیشنهادی نداشته‌ام

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جلسه مجلس با رییس جمهور به صورت علنی برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در حاشیه برگزاری نشست مشترکی با وزیر جهاد کشاورزی، معاونان و رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی برای بررسی وضعیت محصولات ارگانیک در جمع خبرنگاران در تشریح این جلسه گفت: این جلسه با حضور مسوولان کمیسیون کشاورزی و مسوولانی از بخش‌های مختلف کشاورزی و دامپزشکی برگزار شد که در مورد بهبود کیفیت محصولاتی که به مردم عرضه می‌شود، دقت‌های لازم به کار گرفته شود.

 

وی افزود: همچنین در این جلسه بررسی شد که چطور می‌توان حرکت به سمت محصولات ارگانیک را توسعه داد و بهبود بخشید و در این مسیر اشکالات برطرف گردد، چراکه موضوع مهم بر سر آن است که کیفیت محصولاتی که به مردم داده می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار است چون سلامت مردم موضوع مهمی است.

 

رییس قوه مقننه در ادامه اظهار کرد: نتیجه این جلسه بر آن شد که در کارگروهی با حضور مسوولان ذی‌ربط برگزار شود تا استانداردهای لازم برای محصولات ارگانیک دیده شود و به روش‌های اجرایی کار نیز توجه شود، در نهایت نیز نتیجه کارگروه به مجلس داده شود تا اگر کمک‌هایی از لحاظ بودجه‌ای نیاز دارد، در لایحه بودجه لحاظ شود.

 

در ادامه خبرنگاری از لاریجانی پرسید که با توجه به اعلام آمادگی رییس جمهور برای حضور در مجلس، گمانه‌زنی‌هایی مطرح می‌شود که ایشان قصد دارد در این جلسه مجلس را برای اجرای فاز دوم هدفمندی متقاعد کند، آیا مجلس متقاعد خواهد شد؟

 

لاریجانی در پاسخ گفت: بنده رجال‌الغیب نیستم و از این سوال تعجب می‌کنم که مجلس متقاعد می‌شود یا خیر.

 

وی افزود: با این وجود پیشنهاد رییس جمهور این بوده که گزارشی به مجلس از مسائل کشور بدهند که این در نامه ذکر شده است، ما نیز استقبال می‌کنیم که رییس جمهور محترم تشریف آورند و در زمینه مسائل کشور گزارششان را ارائه دهند، قطعا نظرات نمایندگان را نیز خواهند شنید و بعد از آن می‌توان راجع به این مسائل قضاوت کرد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بحثی در مورد ارائه بودجه توسط رییس جمهور در همان تاریخ 27 دی‌ماه یعنی زمان اعلامی برای حضور رییس جمهور در مجلس مطرح شده است، گفت: ما در این رابطه چیزی نشنیده‌ایم ولی اصولا بودجه باید 15 آذر داده می‌شد چون از نظر آیین‌نامه‌ای بعد از گذشت این زمان، دولت باید دو نوع لایحه بودجه بدهد، یعنی هم کل بودجه و هم چند دوازدهم، به تبع آن هرچه ارائه لایحه با تاخیر مواجه شود، بررسی آن در مجلس مشکل‌تر خواهد شد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد موضوع طرح تشکیل سازمان مبارزه با جرایم اقتصادی گفت: برای این طرح کار شده است و چند ماهی که در مرکز پژوهش‌ها و در بخش‌های دیگر صاحب‌نظران نظرات را به ما داده‌اند، مرحله اولیه طی شده و اکنون در حال بررسی نهایی بر روی این طرح هستیم.

 

وی با ابراز امیدواری از اینکه این طرح گام خوبی برای ایجاد متولی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد‌،افزود: باید برای مبارزه با جرایم اقتصادی، بیشتر مواردی مورد توجه قرار می‌دهیم که از نظر حجم گسترده باشد و یا اینکه قدرت‌هایی در آن دخالت داشته باشند و یا اینکه پیچیدگی‌هایی داشته باشد که احتیاج به سیستم‌های اطلاعاتی دارد که کشف کند، همه این بخش‌ها باید به این سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی کمک کند.

 

به گزارش ایسنا، خبرنگار دیگری از لاریجانی پرسید که با توجه به نزدیک بودن دور جدید مذاکرات ایران با گروه 1+5 توصیه شما در رابطه با این مذاکرات چیست؟ که لاریجانی در پاسخ گفت: در این فاصله آژانس مذاکرات خوبی با مراکز هسته‌یی ایران داشته و سوالاتی را مطرح کرده است که بر سر فرمتی برای پاسخگویی به توافق رسیده‌اند.

 

وی افزود: طبق اطلاعات بنده کسانی از آژانس به ایران آمده بودند، پیشرفت در کار را احساس می‌کردند، این نشان می‌دهد که ایران بر فعالیت‌های هسته‌یی ایران روشن است،‌البته اگر دسایسی در آژانس برای بهانه‌گیری وجود نداشته باشد، مسیر برای نظارت باز است؛ لذا می‌تواند در مذاکرات آینده بر این موضوع حساب باز کنم که ایران از لحاظ همکاری با آژانس، گام‌های مثبتی برداشته و براین اساس رفتارهایشان را تعدیل کنند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیشنهاداتی که ایران برای حل مسائل هسته‌یی داده بود معقول است، حال اینکه بخواهد گام به گام حل کنند، یا بسته همه جانبه داشته باشند، می‌توانند هر دو وجهه را پیش ببرند.

 

لاریجانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اینکه جلسه رییس جمهور علنی و یا غیرعلنی خواهد بود، گفت: آنچه از مجلس برای برگزاری جلسه قید شده بود، قید غیرعلنی ذکر نشده بود، البته اگر آنها بخواهند، می‌توان جلسه را نیز غیرعلنی برگزار کرد. وی در مورد اینکه جلسه را علنی برگزار خواهد کرد یا خیر، گفت که این جلسه علنی خواهد بود و مشکلی در این زمینه نمی بینیم.

 

پیشنهادی به من برای پیوستن به ائتلاف 2+1 نشده است

 

به گزارش ایسنا، رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری در باره تحولات اخیر کشور عراق، گفت: در حوادث اخیر عراق عوامل گوناگونی موثر بوده است و موضوع یک وجهی نیست، ولی خطی که از بیرون تلاش می‌کند تا مسائل داخلی عراق را از حالت عادی خارج کند، دیده می‌شود، البته شاید برخی مسائل درونی نیز در این موضوع دخالت داشته باشند.

 

لاریجانی ادامه داد: براین اساس باید توجه شود که با توجه به تمامی شرایط منطقه و تاثیر عراق در منطقه، این کشور بتواند روند دموکراتیک شدن خود را با گام‌های قوی‌تری بردارد و کار را سامان دهد، در حال حاضر دولت و مجلس ملی حضور دارد که اختلافات می‌تواند به این مسیر لطمه بزند.

 

وی افزود: در صحبت‌هایی که با دوستان عراقی در این کشور داشتم، توصیه کرده‌ایم که مراقبت کنند که دیگران از این فضای اختلافی استفاده نکنند و در کنار مسائل دیگری که در منطقه است، در عراق یک نوع اختلاف‌افکنی‌هایی راه بیندازند چون این مشاجرات می‌تواند سایش‌هایی را به وجود آورد.

 

خبرنگار دیگری پرسید که از محتویات بسته پیشنهادی که ایران برای حل بحران بحرین ارائه داده است، اطلاع دارید،‌ که لاریجانی در واکنش گفت: بنده چنین چیزی را نشنیده‌ام، انگار شما خیلی علاقه‌ به بسته‌بندی‌های جدید دارید!

 

خبرنگار دیگری از لاریجانی پرسید که آیا به شما برای پیوستن به ائتلاف 2+1 پیشنهادی شده است؟ که لاریجانی پاسخ منفی داد.

وی در واکنش به این سوال که نظر شما درخصوص این ائتلاف چیست، گفت: بنده نظری ندارم، در این مورد بی‌تقصیرم!

 

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی