کد خبر : 3564
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایلنا/ از حضور احمدی‌نژاد در مجلس استقبال می‌کنیم

ایلنا/ از حضور احمدی‌نژاد در مجلس استقبال می‌کنیم

رئیس قوه مقننه گفت: از من درخواستی برای پیوستن به ائتلاف 1+2 نشده و نظری دراین رابطه ندارم چراکه من این ائتلاف را ایجاد نکرده ام و تقصیری ندارم.

به گزارش خبرنگار ایلنا علی لاریجانی در حاشیه نشست خود با وزیر جهاد کشاورزی واعضای کمیسیون با حضور درجمع خبرنگاران گفت: جلسه بعد از ظهر امروز با حضور مسئولین کمیسیون کشاورزی و مسئولین دیگر بخش های کشاورزی انجام شد. در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که محصولاتی که میان مردم عرضه می شود با کیفیت بالایی باشد و این لازمه اصل عرضه محصولات است.

لاریجانی گفت: حرکت ما به سمت محصولات ارگانیکاست و باید این را بررسی کنیم که چگونه می شود این امر را توسعه و بهبود بخشید.

رئیس قوه مقننه در ادامه افزود: عرضه محصولات ابعاد مختلفی دارد و دارای اشکالاتی است و کیفیت محصولات برای مسئولان از اهمیت بسیاری برخوردار است و در این زمینه کارگروهی این موضوع را دنبال می کند و ابعاد مختلف و استانداردهای لازم را نیز برای آن دیده اند.

وی در جمع خبرنگاران بیان کرد: مجلس آماده است تا کمک های لازم را به مسئولین در رابطه با عرضه محصولات ارائه دهد و اگر نیاز به بودجه در این زمینه دارند در بودجه سال 92 نیازهایشان لحاظ شود

لاریجای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته شده است که اجمدی نژاد به مجلس می آید تا نمایندگان را برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها متقاعد کند گفت: من رجال الغیب نیستم که آیا مجلس متقاعد می شود یا نه اما احمدی نژاد در نامه ای که به هیات رئیسه نوشته قرار است گزارشی در رابطه با مسائل کشور ارائه دهد و ما نیز از این امر استقبال می کنیم.

وی افزود: ما آماده ایم که رئیس جمهور در زمینه مسائل کشور گزارش خود را بدهند و بعد در رابطه با موضوعات دیگر می توانیم صحبت کنیم.

لاریجانی همچنین در رابطه با سوال خبرنگاری که از وی پرسید شنیده شده است که بودجه 27 دی ماه به مجلس ارائه می شود نیز اظهار داشت: طبق آیین نامه رئیس دولت می بایست بودجه را 15 آذر به مجلس ارائه کند اما اگر بخواهد بعد از این زمان مشخص شده بودجه را به مجلس ارائه کند باید دو نوع لایحه بدهد. در وهله اول لایحه بودجه را ارائه دهد و دیگری لایحه چند دوازدهم را به نمایندگان مجلس ارائه دهد.

رئیس قوه مقننه در ادامه گفت: هر چه رئیس دولت بودجه را دیر به مجلس ارائه کند در بررسی آن با مشکلاتی مواجه هستیم.

لاریجانی در ادامه در رابطه با سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز گفت: بر روی این طرح هم مرکز پژوهش ها و هم مراکز دیگری کارهایی را انجام داده اند و نظرات نیز ارائه شده است.

رئیس فراکسیون رهروان ولایت تصریح کرد: مراحل اولیه طرح طی شده و بررسی های نهایی انجام می پذیرد.

وی افزود: برای مبارزه با مفاسد اقتصادی گام های خوبی برداشته شده و باید این موضوع را در حجم گسترده ای متولیان امر اجرایی کنند چراکه برخی از مفاسد با قدرت هایی رابطه دارند و از پیچیدگی های خاصی برخوردار هستند و سازمان اطلاعات می بایست این پیچیدگی ها را کشف کند.

نماینده قم  گفت: همه بخش ها باید برای مبارزه با فساد اقتصادی کمک های خود را به سازمان مبارزه با فساد ارائه دهند.

لاریجانی در ادامه صحبت های خود با خبرنگاران در رابطه با مذاکرات 1+5 با ایران گفت: در طی فاصله مذاکرات گروه 1+5 با آژانس هسته ای ایران مذاکرات خوبی انجام شده و مراکز هسته ای ایران توانسته اند شفاف سازی های خود را به آژانس ارائه دهند.

رئیس قوه مقننه گفت: در حال حاضر فرصت مناسبی برای پاسخگویی به سوالات گروه 1+5 است تا به نتیجه واحد برسند چراکه آنها پذیرفته اند که کارهایی که ایران هسته ای انجام می دهد کارهای روشن و تعریف شده است و اگر دسایسی برای بهانه گیری ها وجود نداشته باشد مسیر برای مذاکرات بعدی باز است.

وی مذاکرات وهمکاری های ایران با گروه 1+5 را مثبت ارزیابی کردو خاطرنشان کرد: پیشنهادات ایران برای حل مسائل پیشنهادات معقولی است.

نماینده قم همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر مبنی براینکه شنیده شده است که جلسه مجلس با رئیس دولت غیرعلنی برگزار شود گفت: در درخواست احمدی نژاد برای حضور در مجلس غیرعلنی ذکر نشده و ما در نظر داریم که جلسه خود  با رئیس دولت را علنی برگزار کنیم اما اگر ایشان بخواهند غیرعلنی نیز برگزار می شود.

لاریجانی همچنین در رابطه با موضوع و حوادث اخیر در عراق نیز گفت: ابعاد گوناگونی در حوادث اخیر عراق موثر بوده است و این موضوع یک موضوع یک وجهی نیست حتما یک خطی از بیرون تلاش می کند تا مسائل داخلی عراق را از عادی خارج کند و سلایق درونی نیز در این موضوع دخیل می باشد.

وی با بیان این مطلب که عراق یک کشور موثر در منطقه است گفت: عراق می تواند با همین روند دموکراسی خودش گام های قوی تری بردارد و وضع عراق را سامان دهد و اکنون دولت ملی و مجلس ملی در عراق حضور دارد و این گونه کارها می تواند به عراق لطمه بزند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ما با نشست هایی که با دوستانمان در عراق داریم به آنها توصیه کردیم که اجازه ندهند تا کشورهای دیگر از این فضای اختلافی آنان سوءاستفاده کنند و در عراق اختلاف افکنی انجام دهند و این مشاجرات موجود باعث فرسایش عراق شود.

لاریجانی در ادامه در رابطه با بسته پیشنهاد ایران برای حل بحران گفت: من این بسته را نه شنیده و نه دیده ام.

رئیس قوه مقننه در پایان در رابطه با ائتلاف 1+2 گفت: از من درخواستی برای پیوستن به ائتلاف 1+2 نشده و نظری دراین رابطه ندارم چراکه من این ائتلاف را ایجاد نکرده ام و تقصیری ندارم.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی