کد خبر : 3556
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی در جمع مردم گلپایگان:

قیمت‌ حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی نباید گران شود

قیمت‌ حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی نباید گران شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر فاز دوم هدفمندی یارانه ها اجرا شود قیمت حامل های انرژی افزایش چند برابری خواهد داشت گفت: بهترین راه مقابله با تحریم ها حمایت از بخش کشاورزی و دامپروری است.

دکتر علی لاریجانی ظهر امروز با حضور در مسجد جامع گلپایگان پس از خواندن نماز جماعت ظهر و عصر برای مردم این شهرستان سخنرانی کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام علی ابن موسی الرضا(ع) گفت: حضور میان مردم متدین گلپایگان شهری که به فقاهت و مرجعیت مشهور است افتخاری بزرگ است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخاستن مرحوم آیت الله سیدمحمدرضا گلپایگانی از مراجع بزرگ تقلید در دهه های ۶۰ و ۷۰ افزود: تاریخ کشور ما به وجود چنین مرجعی افتخار می کند.
وی ادامه داد: شیعیان همچنین مفتخرند که مرجعی همچون آیت الله صافی گلپایگانی دارند که ایشان نیز از میان همین مردم متدین گلپایگان برخاستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری سالگرد رحلت پیامبر گرامی اسلام تصریح کرد: حضرت محمد مصطفی(ص) پیامبر بزرگی بود که مکتب و تمدن عظیمی را به وجود آورد.
وی ادامه داد: رسول مکرم اسلام در روزهای پایانی عمر شریف خود نگران امت اسلام و سرنوشت آنها بود، اگر حقیقت مسئله نگرانی پیامبر را دریابیم درخواهیم یافت که این نگرانی همواره باید برای بزرگان دین و اوصیای الهی وجود داشته باشد.
رئیس قوه مقننه با اشاره به ماجرای یوم الخمیس تصریح کرد: رسول گرامی اسلام در یوم الخمیس از اطرافیان خود خواستند تا کاغذ و قلم و دوات فراهم شود تا بتوانند درباره سرنوشت امت بعد از خود مطلبی بنویسند اما به دلیل سر و صدای برخی و ایجاد اختلافاتی در محضر پیامبر اسلام ایشان از این تصمیم خود منصرف شدند.
دکتر لاریجانی با اشاره به تلاش ۲۳ ساله پیامبر گرامی اسلام در جهت دور کردن مردم از فرهنگ جاهلی افزود: مردم تا پیش از بعثت حضرت محمد مصطفی(ص)، به فرهنگ جاهلی که در آن بت پرستی، زنده به گور کردن دختران، کشتار، جنگ و ... افتخار بود عمل می کردند ضمن اینکه بت پرستی در آن زمان بسیار رایج بود و به قدری مردم از فرهنگ توحیدی پیامبران گذشته عقب گرد کرده بودند که همه عناصر جاهلیت در زمان پیش از بعثت پیامبر اسلام احیا شده بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام ۲۳ سال تلاش کرد تا این شرایط را تغییر دهد و تمدن جدیدی به وجود بیاورد که در این امر موفق هم بود گفت: بی جهت نیست که قرآن پیامبر را سراجاً و منیرا می خواند چرا که شرایط ظلمانی دوره جاهلیت را به فرهنگ و مکتبی نورانی تبدیل کرد و ثمره این تلاش ها نیز تربیت شاگردانی چون امیرالمؤمنین، فاطمه زهرا، ابوذرها و سلمان ها هستند.
وی با بیان اینکه بعد از رحلت پبامبر اسلام حوادثی رخ داد که در اثر آنها امت اسلامی رفته رفته به دوره جاهلیت باز می گشت افزود: به خصوص فعالیت هایی که معاویه و یزید در دوره حکومت خود انجام دادند داشت اسلام را به نابودی می کشاند و پیامبر در روزهای پایانی خود این شرایط را اندیشیده بود و به همین دلیل می خواست توصیه هایی به امت داشته باشد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر پرسیده شود که مهمترین عنصری که پیامبر در دوره نبوت خود در تمدن اسلام به وجود آورد چه بود، باید پاسخ داد که این عنصر، عنصر توحید بود و عناصری دیگر همچون مبارزه با ظلم، یاری مظلومان و ... زیر مجموعه این عنصر اصلی هستند، آن توحیدی که فقط لق لقه زبان نباشد و به طور حقیقی در زندگی مردم درک شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه شاگردان حقیقی پیامبر اسلام معنی واقعی توحید را درک کرده بودند گفت: حضور این شاگردان در میان امت سبب شده بود تا جامعه اسلامی محفوظ بماند.
رئیس مجلس نهم با بیان اینکه توحیدی بودن جوامع مسئله بسیار مهمی است افزود در حدیثی قدسی آمده که خداوند می فرماید توحید آن است که دغدغه اصلی و واقعی مردم من و تفکر و اندیشیدن به من باشد و اگر چنین شود من عاشق آنها می شوم و آنها عاشق من می شوند بنابراین معنی حقیقی توحید و تعشق توحیدی همین است که مردم در هر حالت به خداوند فکر کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: در ادامه این حدیث قدسی آمده است که اگر چنین شد یعنی افراد عاشق خداوند شوند و خداوند نیز عاشق آنها شود خداوند می فرماید من پرده های میان خودم و آنها را بر می دارم که این مسئله به این معنی است که موحدان حقیقی می توانند جلوه هایی از عظمت الهی را دریابند.
وی سپس به تفکر رایج در جهان امروز اشاره و تصریح کرد: متأسفانه دنیای امروز این دست مسائل را نفهمیده است و فرهنگ اصلی خود را بر مادی پرستی قرار داده است.
لاریجانی ادامه داد: غربی ها با برخی مقررات جمهوری اسلامی ایران به بهانه اینکه ضد حقوق بشر است مبارزه می کنند و قطعنامه صادر می کنند تنها به این دلیل که مقررات اسلامی ما اجازه نمی دهد تا برخی خرافات در کشور رایج شود.
وی ادامه داد: چندی پیش مجنونی دعوی امام زمانی کرد که بدیهی است این فرد کلاش دستگیر می شود ولی غربی ها در دفاع از او و با عنوان دفاع از آزادی بیان موضع گرفته اند در حالی که آزادی بیان برای ارتقاء و رشد مردم است نه افول آنها.
رئیس مجلس با اشاره به سخنی از شهید مرتضی مطهری گفت: غربی ها در رسانه هایشان به بهانه آزادی به دنبال پوچ کردن و تخریب جوانان هستند اما آیا پخش فیلم های مبتذل واقعاً برای آزادی است خوب معلوم است که اینها دنبال اهداف دیگری هستند.
وی ادامه داد: شهید مطهری می گوید اگر آزادی نباشد جدال احسن صورت نمی گیرد اما هیچ اصلی مهمتر از توحید نداریم و این توحید است که دلها را منقلب می کند در حالی که در تمدن غربی ها اصل بر ماده پرستی و قرار دادن لذت گرایی مادی در برابر توحید است.
لاریجانی سپس به عنصر مهم دیگری که پیامبر در جامعه اسلامی به وجود آمد اشاره و تصریح کرد: برقراری اخوت و برادری میان مسلمانان از دیگر کارهای مهمی بود که پیامبر انجام داد و بارها فرمودند که مؤمنین باید برادر هم و آیینه یکدیگر باشند.
رئیس مجلس سپس با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام گفت: رسول مکرم اسلام می گوید خردمندترین مردم کسی است که با مردم مدارا کند بنابراین کسی که درد مردم را حس کند و در میان مردم زندگی کند مؤمنی خردمند است نه اینکه با جدال آنها را بیازارد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس مجدداً به حدیثی قدسی اشاره کرد و افزود: خداوند در این حدیث می فرماید هر کس دوستی از دوستان مرا خوار کند باید احساس کند که به جنگ با من برخاسته است.
لاریجانی در جمع مردم گلپایگان در مسجد جامع این شهر ادامه داد: آبرو و حیثیت مؤمن برای خداوند آنقدر ارزشمند است که خدا می گوید اگرکسی مؤمنی را خوار کند با من طرف است و با من باید بجنگد پس مؤمنان باید مانند دانه های شانه در کنار هم باشند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به آیه شریفه اشدا علی الکفار و رحماع بینهم افزود: مؤمنان باید علاوه بر آنکه دوستدار و محبت کننده به یکدیگر باشند آماده مجاهده با دشمنان باشند.
وی جهاد را درس دیگری از مکتب پیامبر اسلام خواند و گفت: رسول گرامی اسلام در حدیثی فرموده است اگر زرق و برق زندگی دنیا برای امت من بزرگ شد شکوه و سرافرازی از آن امت گرفته می شود.
لاریجانی سپس با اشاره به سرافکندگی مسلمانان برخی کشورهای اسلامی منطقه تأکید کرد: اینکه می بینیم برخی کشورهای اسلامی سرافکنده اند به همین دلیل است که سران آنها به زرق و برق دنیا چسبیده اند و لذا با یک تلفن وزیر امورخارجه آمریکا در منطقه ولو می شوند، اینها دولت نیستند دلالند.
وی تأکید کرد: برخی کشورهای اسلامی چون که لباس مجاهدت را از تن درآورده اند خوار شده اند. پیامبر اسلام می گوید سیادت امت من جهاد است چرا که در زندگی مجاهدانه است که سرافرازی امت به وجود می آید.
به گفته لاریجانی پیامبر گرامی اسلام در حدیثی فرموده اند کسانی که جهاد را درک می کنند خداوند لباس ذلت را از تن آنها خارج می کند و کسانی که از جهاد فرار می کنند ذلیل می شوند این سرنوشت کشورهای اسلامی اطراف ماست که با وجود داشتن درآمد سرشار نفت و گاز و ... سرافکنده اند.
وی ادامه داد: چون این کشورها جهاد را ترک کرده اند و همواره  در اتاق هایی شیشه ای زندگی می کنند.
رئیس مجلس تصریح کرد: برخلاف این دست کشورها سبک زندگی رهبر معظم انقلاب جهادی است و همین باعث سرافرازی ملت ایران شده است ملت ایران با وجود همه دسیسه ها سرافراز است چون عنصر جهاد را ترک نکرده و همین دلیل رستگاری است.
وی سپس به روایتی از امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) می فرماید "پیامبر(ص) به دامن خداوند چنگ زد ما اهل بیت به دامن پیامبر چنگ می زنیم و شیعیان ما به دامان ما"؛ از ایشان پرسیدن "منظور از دامن چیست؟" فرمود "منظور نور است".
نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: مردم ایران با انتخاب این صراط که توحید، اخوت و برادری و جهاد در آن قرار دارد سرافرازند.
رئیس مجلس تصریح کرد: در امالی شیخ مفید به نقل از پیامبر گرامی اسلام آمده که فرمودند ای کاش برادران خودم را می دیدم دو نفر از صحابی ایشان گفتند مگر ما برادران شما نیستیم پیامبر فرمود شما یاران من هستید و باز ادامه داد ای کاش برادرانم را می دیدم از وی مجدداً پرسیدن منظور از برادرانتان چه کسانی هستند ایشان گفتند برادران من کسانی هستند که بعد از من می آیند مرا تشویق می کنند و در حالی که مرا ندیده اند یاری ام می کنند.
رئیس نهاد قانونگذاری سپس با بیان اینکه ای کاش ما هم جزء این افراد باشیم اظهار داشت: باید خدا را شکر کنیم که در کشوری زندگی می کنیم که از آن بوی ولایت، اهل بیت و فرهنگ اهل بیت به مشام می رسد و البته طی راه آنها قدردانی و شکرگزاری این لطف خداست.
وی سپس به تلاش برای آبادانی کشوراشاره و تصریح کرد: یکی از نکاتی که هم اولیای دین ما و هم اولیای انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارند این است که کشور باید آباد شود، پیشرفت کند و فقر در کشور از بین برود.
رئیس مجلس ادامه داد: از اباذر نقل است که از هر دری که فقر آمد ایمان از دری دیگر خارج می شود بنابراین فقرزدایی در کشور مسئله مهمی است و باید جدی گرفته شود.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه به دنبال فقر رفتن، فخر نیست گفت: کشور باید دارا شود تا پیشرفت کند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور افزود: ما امروز در کشور مشکلاتی داریم که دو بعد دارد یکی بعد خارجی است که غربی ها برای ما بوجود آورده اند مسائلی مانند بحث هسته ای کشور و حقوق بشر بهانه اند و آنها با اصل انقلاب اسلامی مشکل دارند اگر موضوع هسته ای نبود آنها مسئله دیگری پیدا می کردند همانطور که جنگ هشت ساله را با وجود مطرح نبودن بحث هسته ای در آن زمان برای ما به وجود آوردند.
وی سپس با بیان اینکه غربی ها نمی خواهند زندگی مردم ایران براساس اسلام باشد تصریح کرد: غربی ها همزمان با تهدید جمهوری اسلامی و برای مقابله با آن به سراغ ساخت و ایجاد رژیم های بدلی در منطقه کردند که البته این رژیم ها بعداً به مشکلی برای خودشان تبدیل شد و به جان خودشان افتاد و بعد هم با وقوع بیداری اسلامی امت ها، این رژیم های بدلی و سران آنها رفتند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس به بعد دیگر مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: بعد دیگر این مشکلات اتفاقات خود کشور است که این اتفاقات درونی همراه با تحریم ها سبب شده است تا برخی مشکلات در کشور به وجود آید بنابراین مدیریت ها باید صحیح شود ضمن اینکه اگر ملت ما نیز راه را درست بروند موفق می شوند به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی نامگذاری های اقتصادی دو سال اخیر در کشور از سوی رهبر معظم انقلاب به دلیل ایجاد رونق اقتصادی و پیشرفت در کشور به خصوص در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی است.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب بر استقلال در بخش کشاورزی تأکید دارد ادامه داد: در چند دولت قبل دغدغه رهبر انقلاب استقلال کشور در بخش کشاورزی بود و دولت وقت را مجبور کرد تا در تولید محصولات کشاورزی مستقل شویم.
رئیس مجلس ادامه داد: در همان زمان برخی گفتند که از نظر اقتصادی کاشت گندم و استقلال در تولید این محصول به صرفه نیست اما رهبر انقلاب پاسخ دادند که ما باید در تولید ملزومات اولیه زندگی مردم مستقل شویم و دلیل اهمیت آن نیز در این است که وقتی ما می خواهیم با حریف سختی که زورگو است بجنگیم و در برابر او مقاومت کنیم باید مستقل باشیم.
وی سپس به بخش کشاورزی و دامپروری شهرستان گلپایگان اشاره کرد و یادآور شد: باید دامداران محصول دامی تولید کنند نه اینکه گاو شیرده را بکشند این معنی اقتصاد مقاومتی نیست.
رئیس مجلس همچنین با اشاره به بخش صنعت ادامه داد: باید زمینه را برای فعالیت صنعتگران فراهم و از هر اقدامی که به این مسئله لطمه بزند باید پرهیز کرد.
لاریجانی با اشاره به قانون اخیر منع اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: دلیلی که مجلس تصمیم گرفت تا امسال گام دوم هدفمندی یارانه ها اجرا نشود این بود که این قضیه به تولید ضربه می زد.
وی با بیان اینکه در این شرایط نباید برق و آب و گاز گران شود افزود: ما موافق کمک به مردم هستیم اما نباید این کمک کردن به افزایش ۵ تا ۷ برابری قیمت برق و گازوئیل و بنزین بیانجامد چرا که افزایش قیمت حامل های انرژی در تولید اخلال ایجاد می کند.
رئیس قوه قانونگذاری با بیان اینکه باید شرایط به سمتی برود که به رونق تولید بیانجامد تصریح کرد: کمک به تولید کمک به ایجاد کار و اشتغال زایی در کشور است به همین دلیل بود که مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی رایانه ها مخالفت کرد.
وی همچنین با بیان اینکه باید در دوره ای که غربی ها می خواهند با تحریم به کشور ضربه بزنند باید دست تولید کننده را بگیریم ا افزود: نتیجه حمایت از تولید مهار تورم و ایجاد اشتغال است که در نتیجه غربی ها را نیز از ادامه مقابله با کشور مأیوس می کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حمایت و دفاع مجلس از حقوق ملت ایران گفت: اگر مردم راه تولید را بروند سعادت آنها تأمین شده و غربی ها نیز مأیوس می شوند.
گفتنی است در ابتدای این مراسم علاوه بر مداحی مداحان اهل بیت حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان و سیدمحمدحسین میرمحمدی نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس به بیان گزارشی از مشکلات و کمبودهای این شهر و نیز زمینه های رشد و توسعه آن را به رئیس مجلس شورای اسلامی پرداخت./
پایان پیام

کلید واژه :

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ,رئیس مجلس شورای اسلامی ,دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی