کد خبر : 3541
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/لاريجاني:مقام معظم رهبری در خصوص ارائه دیرهنگام بودجه دولت تذکر دادند

باشگاه خبرنگاران/لاريجاني:مقام معظم رهبری در خصوص ارائه دیرهنگام بودجه دولت تذکر دادند

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: تاخیر در ارائه بودجه موجب متضرر شدن کشور می‌شود به همین دلیل به مقام معظم رهبری نامه نوشتم و گفتم ارسال دیرهنگام بودجه مضراتی برای کشور دارد و آیین‌نامه مجلس ضوابط خاصی برای بررسی آن دارد و معظم‌له هم تذکر دادند.
به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه 27 دی‌ماه) با تشکر از نمایندگان گفت: از حضور رئیس‌جمهور و اظهارات نمایندگان تشکر می‌کنم که مسائل مهم کشور را مطرح کردند.

وی افزود: آن‌چه مهمترین مسئله امروز به شمار می‌رود  تورم، بیکاری و مسائل اقتصادی است و در خلال مباحث مطرح شده توسط نمایندگان دیدگاه‌های متفاوتی هم بیان شد و باید اشاره کرد آن چه مهم است مسئله معیشت مردم بوده و مسئله شخصی وجود ندارد.

رئیس مجلس با بیان اینکه اساس مدنیت در کشور اجرای قانون است، خاطر نشان کرد: باید مؤلفه‌های اصلی در نظر گرفته شده و راهکارهای حل مشکلات معیشتی که دغدغه ماست، برطرف شود.

وی در خصوص تعامل دولت و مجلس گفت: حضور رئیس‌جمهور در مجلس مفید بوده و می‌تواند یک اقدام منطقی باشد و ما از این موضوع استقبال می‌کنیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه تاخیر در ارسال لایحه بودجه مضر است، خاطر نشان کرد: بنده خدمت مقام معظم رهبری نامه‌ای نوشتم و عنوان کردم که ارسال بی‌موقع لایحه بودجه مضرراتی دارد و ایشان هم تذکراتی دادند.

وی تصریح کرد: باید دولت هر چه زودتر لایحه بودجه را ارائه کند چرا که فرصت نداریم و سال آینده انتخابات در پیش است و هر چه زودتر این موضوع سامان پیدا کند، مفیدتر است.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی مسائلی که رئیس‌جمهور مطرح کردند بايد در لایحه بودجه ارائه کنند تا مورد رسیدگی نمایندگان قرار گیرد .

نماینده مردم قم تصریح کرد: همه در کشور باید مقید به اجرای قانون اساسی باشند و رهبری هم مسئول اصلی کشور هستند و ایشان از تعرض به قانون صیانت می‌کند و اگر کسی مسئله‌ای دارد به شخص ایشان منتقل کند و نیازی به این گونه مسائل نیست.

وی تاکید کرد: قانون اساسی وقتی می‌گوید طرح یا لایحه‌ای از مجلس عبور کرد و شورای نگهبان آن را تصویب کرد همه ملزم به اجرای آن هستند و این موضوع هم در زمان امام (ره) و هم در زمان مقام معظم رهبری بارها تکرار شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حضور آقاي احمدی‌نژاد در صحن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم فرهنگ قانون گرایی پیاده شود و ما به عهدمان در این چارچوب که به قوای دیگر کمک کند صادقانه ایستاده‌ایم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کشور ما از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار بوده و این تحریم‌ها را پشت سر خواهد گذاشت به شرطی که با اسلوب دقیق و کار کارشناسی به این موارد اهتمام ورزیده شود.
انتهاي پيام/س2
 
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی