کد خبر : 3539
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ایران در تمامی زمینه ها آماده کمک به مبارزان فلسطینی است

ایرنا/ایران در تمامی زمینه ها آماده کمک به مبارزان فلسطینی است

 تهران- رییس مجلس شورای اسلامی مساله فلسطین را یکی از مهمترین موضوعات جهان اسلام خواند و گفت: بر این اساس، جمهوری اسلامی ایران همواره آماده کمک به مبارزان فلسطینی در تمامی زمینه ها است.


به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، ˈ علی لاریجانیˈ روز چهارشنبه در دیدار ˈ عماد العالمی ˈ رییس دفتر سیاسی حماس با بیان این که محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس است، افزود: موضوع فلسطین و حمایت از مردم بی دفاع آن در برابر زورگویی های رژیم صهیونیستی، همواره یکی از دغدغه های جمهوری اسلامی ایران بوده است.

لاریجانی، مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین بویژه غزه در مقابل تجاوزات رژیم اشغالگر قدس را الگویی برای ملت های مستقل و مبارزان خواند و گفت: موفقت های مردم فلسطین به خاطر روحیه مقاومت و مجاهدت بوده است و باید این روحیه را حفظ کرد.

وی درادامه عمده ترین نیروی تاثیرگذار در تحولات خاورمیانه را نیروی مقاومت و مجاهدت عنوان کرد و گفت: تنها با مقاومت و ایستادگی می توان به آرمان فلسطین و رهایی سرزمین های اشغالی دست یافت

رییس دفتر سیاسی حماس نیز دراین دیدار ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین، گفت: ایران همواره در شرایط سخت و دشوار، حامی ملت فلسطین بوده است.

العالمی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران، سهم بزرگی در پیروزی های مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی داشته است افزود: پیروزی اخیر مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس نشان داد که زوال رژیم صهیونیستی حتمی است و به زودی شاهد آزادی قدس شریف خواهیم بود.

وی مقاومت را تنها گزینه جنبش اسلامی فلسطین دانست و گفت: حماس هیچ گاه از گزینه مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی دست برنخواهد داشت و معتقد است جهاد تنها راه آزادی سرزمین های فلسطینی است.

سیام(1)**9140**1478

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی