کد خبر : 3535
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار نخست‌وزیر سوریه:

با ترور و اسلحه نمی‌توان دموکراسی را به یک کشور تحمیل کرد

با ترور و اسلحه نمی‌توان دموکراسی را به یک کشور تحمیل کرد

لاریجانی در دیدار نخست‌وزیر سوریه با اشاره به تلاش قهرمانانه ملت سوریه در مقابله با تروریسم گفت: با ترور و اسلحه نمی‌توان دموکراسی را به یک کشور آورد.

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با وائل الحلقی، نخست‌وزیر سوریه و هیئت همراه بعد از ظهر امروز دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، نخست وزیر سوریه با ارائه گزارشی از آخرین تحولات کشورش، از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشور دوست و برادر سوریه نام برد و گفت: مردم و مسئولان سوریه امروز بیشتر از هر زمان دیگر به دوستی با کشور برادر جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنند و قدردان حمایت‌های این کشور در مواقع دشوار کنونی هستند.

وی با اشاره به توفیقات سوریه در مقابله با گروه‌های مختلف تروریستی وارداتی به این کشور گفت: دولت، ارتش و ملت شجاع سوریه، تلاشها و اقدامات هماهنگی را برای مقابله و بیرون راندن ترویست‌های خارجی از خاک خود به انجام رسانده‌اند و مصمم هستند تا بقایای آنها را نیز از سرزمین خود خارج سازند.

وائل الحلقی در ادامه گفت: سوریه سالهای مدیدی است که بعنوان محور مقاومت و ایستادگی محمل فشارهای فراوانی شده است و این مرحله دشوار را نیز با پیروزی و موفقیت طی خواهد کرد.

نخست‌وزیر سوریه با اشاره به ابتکارات اصلاحی جدید در کشورش که توسط رئیس‌جمهور آن اعلام شده و در حال اجراست افزود: روند اصلاحات در درون کشور و گفت‌وگو با گروه‌های مخالف دولت در داخل و خارج سوریه با قوت استمرار خواهد داشت.

وی گفت: مبادرت گروه‌های تروریستی به اقدامات خشن اعم از ترور و بمب‌گذاری در داخل خاک سوریه حاکی از اوج استیصال فزاینده آنها در نیل به اهداف شومشان می‌باشد.

نخست‌وزیر سوریه در پایان با انتقاد از برخی‌ کشورهای منطقه گفت: سوریه برای دموکراسی تحمیلی از سوی آمریکا و برخی کشورهای منطقه که بویی از دموکراسی نبرده‌اند ارزشی قائل نیست.

در ادامه این دیدار همچنین  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از روحیه مقاومت و ایستادگی مردم و مسئولان سوریه در برابر انواع تهدیدها و فشارهای داخلی و خارجی گفت: سوریه طی دوسال اخیر فشارهای گسترده‌ای را متحمل شده و مقاومت مجموعه مردم و دولت این کشور در برابر توطئه‌های خارجی ستودنی است.

لاریجانی ادامه داد: برخورداری سوریه از یک موقعیت حساس ژئوپلتیک و قرار داشتن در محوریت مقاومت علیه صهیونیزم و توسعه طلبی قدرتهای زورگو این شرایط دشوار برابر سوریه تحمیل نموده که با پایداری مردم این کشور باید در انتظار روزهای خوب برای این کشور مقاوم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از محور و جبهه مقاومت ضد استکباری در منطقه اظهار نمود: برخی کشورهای منطقه با تبعیت غیرمنطقی از سیاست‌های دیکته شده استکباری در موضوع سوریه دچار اشتباه محرز تاریخی شدند.

لاریجانی در ادامه گفت: باید به مسئولان و مردم سوریه فرصت داد با انجام اصلاحات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آینده روشنی را برای نسلهای آینده این کشور رقم زنند. رئیس مجلس همچنین با انتقاد از صدور تروریسم و خشونت به داخل سوریه گفت: با ترور اسلحه نمی‌توان دموکراسی را به یک کشور آورد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی