کد خبر : 3530
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/لاریجانی: دشمنان نگران گسترش اسلام در جهان هستند

ایرنا/لاریجانی: دشمنان نگران گسترش اسلام در جهان هستند

 تهران - رییس مجلس شورای اسلامی درمورد ظهور برخی جریانات تندرو جهان که به اسلام و پیامبر توهین می کنند، گفت: امروز دشمنان نگران گسترش اسلام در جهان هستند ولی بدانند که با اقداماتشان کاری از پیش نمی برند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ روز پنجشنبه در دهمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه در سالن همایش های بین المللی برج میلاد افزود: جریانات تندرو در جهان بهانه ای دست عده ای داده اند که به ساحت اسلام و قرآن توهین کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این گروه های تندرو گرچه ظاهری بزک کرده دارند اما پشت صحنه هایی نیز دارند.

وی گفت: زمانی از خانم بی نظیر بوتو نخست وزیر سابق پاکستان پرسیدند آیا این جریانات در پاکستان منشاء می گیرد که بوتو گفت اینقدر در تشکیل این گروه ها بر سر پاکستان نزنید؛ تشکیل این گروه ها محصول جریان سه ضلعی است که یک ضلع آن آمریکا و انگلیس هستند.

لاریجانی افزود: ضلع دیگر آنها کشورهای عربی منطقه هستند و ضلع آخر عملیات اجرایی آن است که در پاکستان رخ می دهد.

وی با تاکید بر این که گروه های تندرو امروز مشکلی بزرگ برای عالم اسلام شده اند ، اظهار داشت: امروز به جای آنکه آنان اشدا علی الکفار باشند، اشدا علی المسلمین شده اند.

لاریجانی تصریح کرد ما گوشه ای از این اتفاقات را در سوریه می بینیم که برخی ها چه اقدامات سخیفی را انجام می دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ما در دهه اخیر شاهدیم در غرب اقدامات توهین آمیز صریحی به ساحت پیامبر اسلام انجام می شود، افزود: آنها انسان هایی هستند که تنها به سود و زیان خود فکر می کنند.

وی ادامه داد: امروز رشد اسلام در جوامع به حدی است که غربی ها را به عکس العمل وا داشته است.

لاریجانی با یادآوری این که تفکر اسلامی با انقلاب اسلامی و فکر امام خمینی (ره) جریاناتی را در جهان ایجاد کرد، ادامه داد: این جریانات حیات دارند و زنده هستند و حرکت های پویا و فعال در خاورمیانه ناشی از این تفکر است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز دشمنان نگران گسترش اسلام هستند و کارهای سخیفی را در راستای عدم پیشرفت آن انجام می دهند ولی ما نباید آزرده باشیم زیرا آنان کاری از پیش نمی برند و نمی توانند به اسلام و قرآن لطمه زنند.

لاریجانی با یادآوری این که قرآن یک کتاب آسمانی کامل، جامع و مهمترین سند برای تامین سعادت بشر است، ادامه داد: بسیاری از مشکلات در جوامع به دلیل غفلت از ذکر است.

وی با اشاره به این که تمدن غرب در حیات معنوی و دین دچار نسیان شده است، گفت: اگر زندگی متفکران غربی را ببینید مشاهده می کنید که با وجود پیشرفت هایی که داشته اند ولی نمی توانند به نهایت برسند چون از ابتدا هدف و حیات معنوی را ندیده اند.

لاریجانی تصریح کرد قرآن کریم سعادت انسان را در دو وجهه حیات مادی و معنوی می بیند و برای آن ترتب طولی می بیند.

سیام(3)**9121**2038

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی