کد خبر : 3518
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی در دهمین همایش بین المللی «بانوان قرآن پژوه» ؛

دلیل توهین به مقدسات ترس از رشد و پیشرفت اسلام است

دلیل توهین به مقدسات ترس از رشد و پیشرفت اسلام است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: گروه‌های تندرو و به ظاهر اسلامی با وجود ظاهری بزک کرده، باطنی نیز دارند و در این رابطه بی‌نظیر بوتو، سیاستمدار معروف پاکستانی در جایی نقل کرده است که این گروه‌ها معلول سه ضلع آمریکا و انگلیس و کشورهای عربی خاورمیانه و پاکستان هستند.

 

دکتر علی لاریجانی که در دهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه سخن می‌گفت، افزود: گروه‌های تندرو به هر هدفی فعال هستند و نگرانی آنها از حرکت اسلام و قرآن است و اگر در سال‌های اخیر نیز شاهد آن هستیم که در غرب توهین‌های سخیفی نسبت به پیامبر و قرآن صورت می‌گیرد، نشان‌دهنده این موضوع است که حرکت اسلام و قرآن پیش‌رونده و صعودی بوده است.

 

وی افزود: غربی‌ها انسان‌های عاقل و اهل سود و زیانی هستند و اگر پیشرفت اسلام و قرآن آنها را نگران نمی‌کرد، دست به کارهای این‌چنینی نمی‌زدند و این پیشرفت نیز مدیون جریان زنده امام خمینی (ره) بود و ما باید به این حرکت رو به رشد مُصر باشیم.

 

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرآن یک کتاب جامع و کاملی است که تاسی و تبعیت از آن، فعالیت انسان را تضمین می‌کند و به همین دلیل است که انس با قرآن را بالاتر از ذکر دانسته‌اند.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: ذکر، هم‌نوایی با کائنات است و حاملان قرآن متصل به ذکر هستند و اتصال به ذکر نیز یعنی این‌که انسان به طور مستمر محبوب خود را یاد می‌کند و در نتیجه کمتر دچار خطا می‌شود و اگر انسان به قرآن متصل شود، دیگر به احدی حاجتی نخواهد داشت. به همین دلیل است که حضرت علی (ع) بر این نکته تاکید داشتند که نگذارید دیگران در عمل به قرآن از شما پیشی بگیرند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمدن غرب گفت: ما در تمدن غرب شاهدیم که حیات معنوی کنار گذاشته شده، اما حیات مادی با ساماندهی و بهره‌بردن از عقل و ادب و مشارکت پیشرفت کرده است و این در حالی است که همه این صفات در متون قرآنی و فقه اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است، اما آنان از حیات معنوی غفلت کرده‌اند و دچار عارضه‌ای شده‌اند که هدف برایشان روشن نیست.

 

لاریجانی در پایان تاکید کرد: قرآن و اسلام همواره در حرکت توامان و موازی در مسیر حیات معنوی و مادی تاکید داشتند و سعادت انسان را بر توجه به این دو عدل می‌دانند.

 

به گزارش ایسنا، پیش از سخنان رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره پیشتاز عرصه قرآن‌پژوهشی بوده است و 20 هزار پایان‌نامه قرآنی در این مسیر نشانگر این موضوع است.

 

وی افزود: قرآن صادق‌ترین پیام، رساترین موعظه و برترین قصه عبرت‌آموز است و توجه به آن تعالی انسانی را تضمین می‌کند.

 

وی در پایان با اشاره به برگزاری دهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه خاطرنشان کرد: نقش بانوان در تعالی انقلاب و تاسی از قرآن بی‌بدیل و موثر بوده است و قطعا این حرکت باعث پیشبرد اهداف انقلاب شده است.

 

در این مراسم، با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و پس از تجلیل از بانوان قرآن پژوه، از نرم‌افزار جامع سلام یاسین رونمایی شد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی