کد خبر : 3518
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی در دهمین همایش بین المللی «بانوان قرآن پژوه» ؛

دلیل توهین به مقدسات ترس از رشد و پیشرفت اسلام است

دلیل توهین به مقدسات ترس از رشد و پیشرفت اسلام است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: گروه‌های تندرو و به ظاهر اسلامی با وجود ظاهری بزک کرده، باطنی نیز دارند و در این رابطه بی‌نظیر بوتو، سیاستمدار معروف پاکستانی در جایی نقل کرده است که این گروه‌ها معلول سه ضلع آمریکا و انگلیس و کشورهای عربی خاورمیانه و پاکستان هستند.

 

دکتر علی لاریجانی که در دهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه سخن می‌گفت، افزود: گروه‌های تندرو به هر هدفی فعال هستند و نگرانی آنها از حرکت اسلام و قرآن است و اگر در سال‌های اخیر نیز شاهد آن هستیم که در غرب توهین‌های سخیفی نسبت به پیامبر و قرآن صورت می‌گیرد، نشان‌دهنده این موضوع است که حرکت اسلام و قرآن پیش‌رونده و صعودی بوده است.

 

وی افزود: غربی‌ها انسان‌های عاقل و اهل سود و زیانی هستند و اگر پیشرفت اسلام و قرآن آنها را نگران نمی‌کرد، دست به کارهای این‌چنینی نمی‌زدند و این پیشرفت نیز مدیون جریان زنده امام خمینی (ره) بود و ما باید به این حرکت رو به رشد مُصر باشیم.

 

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرآن یک کتاب جامع و کاملی است که تاسی و تبعیت از آن، فعالیت انسان را تضمین می‌کند و به همین دلیل است که انس با قرآن را بالاتر از ذکر دانسته‌اند.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: ذکر، هم‌نوایی با کائنات است و حاملان قرآن متصل به ذکر هستند و اتصال به ذکر نیز یعنی این‌که انسان به طور مستمر محبوب خود را یاد می‌کند و در نتیجه کمتر دچار خطا می‌شود و اگر انسان به قرآن متصل شود، دیگر به احدی حاجتی نخواهد داشت. به همین دلیل است که حضرت علی (ع) بر این نکته تاکید داشتند که نگذارید دیگران در عمل به قرآن از شما پیشی بگیرند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمدن غرب گفت: ما در تمدن غرب شاهدیم که حیات معنوی کنار گذاشته شده، اما حیات مادی با ساماندهی و بهره‌بردن از عقل و ادب و مشارکت پیشرفت کرده است و این در حالی است که همه این صفات در متون قرآنی و فقه اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است، اما آنان از حیات معنوی غفلت کرده‌اند و دچار عارضه‌ای شده‌اند که هدف برایشان روشن نیست.

 

لاریجانی در پایان تاکید کرد: قرآن و اسلام همواره در حرکت توامان و موازی در مسیر حیات معنوی و مادی تاکید داشتند و سعادت انسان را بر توجه به این دو عدل می‌دانند.

 

به گزارش ایسنا، پیش از سخنان رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره پیشتاز عرصه قرآن‌پژوهشی بوده است و 20 هزار پایان‌نامه قرآنی در این مسیر نشانگر این موضوع است.

 

وی افزود: قرآن صادق‌ترین پیام، رساترین موعظه و برترین قصه عبرت‌آموز است و توجه به آن تعالی انسانی را تضمین می‌کند.

 

وی در پایان با اشاره به برگزاری دهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه خاطرنشان کرد: نقش بانوان در تعالی انقلاب و تاسی از قرآن بی‌بدیل و موثر بوده است و قطعا این حرکت باعث پیشبرد اهداف انقلاب شده است.

 

در این مراسم، با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و پس از تجلیل از بانوان قرآن پژوه، از نرم‌افزار جامع سلام یاسین رونمایی شد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی