کد خبر : 3509
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/مبارزه با جبارین زمان از آموزه‌های جامعه مهدوی است

باشگاه خبرنگاران/مبارزه با جبارین زمان از آموزه‌های جامعه مهدوی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران در جهت تحقق جامعه مهدوی حرکت است چرا كه مبارزه با جبارین زمان از آموزه‌های جامعه مهدوی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پيش از دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه( 1 بهمن ماه) ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت: دستگاه خلافت وقت به دلیل ترس از نفوذ این امام همام نزد مسلمانان همواره ایشان را تحت نظر قرار دادند .

وی در ادامه به روایتی اشاره کرد که در آن امام حسن عسگری به یاران خود فرمود کسی به من سلام و حتی اشاره هم نکند زیرا در امان نیست، افزود: این روایت به خوبی نشان می‌دهد که دستگاه خلافت کشور را کنترل می‌کرده است و در آن زمان به خاطر فشارهای حکومت عباسی شیعیان مجبور به اقامت در اماکن‌ امن بودند از این جهت به ایران پناهنده می‌شدند.

وی با بیان این که به دلیل فشارهای عباسیان تعداد زیادی از شیعیان ناچار به شرق و مناطقی مانند ری، نیشابور و بیهق مهاجرت کرده بودند، ادامه داد: به همین دلیل بود که امام ابراهیم عبدو را برای حفظ ارتباط با شیعیان به ایران فرستاده و فرمودند که من ابراهیم عبدو را بر شما منسوب کرده‌ام که امین من در نزد شماست و به این ترتیب بود که شبکه‌ی تفکر اسلامی حفظ شد و میراث شیعه پایدار ماند.

لاریجانی در ادامه خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران با راهبری امام خميني(ره) حرکت خود را در جهت تحقق جامعه مهدوی آغاز نموده و مجاهدت انقلابیون با جباران زمان از مولفه‌های آموزه جامعه مهدویت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم با رهبری مقام معظم رهبری این غافله حق‌مدار اسلامی به ظهور منجی عالم بشریت واصل گردد.

گفتنی است؛ امروز هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) یازدهمین امام شیعیان است.
انتهاي پيام/س2

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی