کد خبر : 3509
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/مبارزه با جبارین زمان از آموزه‌های جامعه مهدوی است

باشگاه خبرنگاران/مبارزه با جبارین زمان از آموزه‌های جامعه مهدوی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران در جهت تحقق جامعه مهدوی حرکت است چرا كه مبارزه با جبارین زمان از آموزه‌های جامعه مهدوی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پيش از دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه( 1 بهمن ماه) ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت: دستگاه خلافت وقت به دلیل ترس از نفوذ این امام همام نزد مسلمانان همواره ایشان را تحت نظر قرار دادند .

وی در ادامه به روایتی اشاره کرد که در آن امام حسن عسگری به یاران خود فرمود کسی به من سلام و حتی اشاره هم نکند زیرا در امان نیست، افزود: این روایت به خوبی نشان می‌دهد که دستگاه خلافت کشور را کنترل می‌کرده است و در آن زمان به خاطر فشارهای حکومت عباسی شیعیان مجبور به اقامت در اماکن‌ امن بودند از این جهت به ایران پناهنده می‌شدند.

وی با بیان این که به دلیل فشارهای عباسیان تعداد زیادی از شیعیان ناچار به شرق و مناطقی مانند ری، نیشابور و بیهق مهاجرت کرده بودند، ادامه داد: به همین دلیل بود که امام ابراهیم عبدو را برای حفظ ارتباط با شیعیان به ایران فرستاده و فرمودند که من ابراهیم عبدو را بر شما منسوب کرده‌ام که امین من در نزد شماست و به این ترتیب بود که شبکه‌ی تفکر اسلامی حفظ شد و میراث شیعه پایدار ماند.

لاریجانی در ادامه خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران با راهبری امام خميني(ره) حرکت خود را در جهت تحقق جامعه مهدوی آغاز نموده و مجاهدت انقلابیون با جباران زمان از مولفه‌های آموزه جامعه مهدویت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم با رهبری مقام معظم رهبری این غافله حق‌مدار اسلامی به ظهور منجی عالم بشریت واصل گردد.

گفتنی است؛ امروز هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) یازدهمین امام شیعیان است.
انتهاي پيام/س2

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی