کد خبر : 3508
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی: انقلاب ما جهت مبارزه با جباران و ستمگران بود

ایسنا/لاریجانی: انقلاب ما جهت مبارزه با جباران و ستمگران بود

رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(ع)، گفت: انقلاب اسلامی ما در جهت مبارزه با جباران و ستمگران بود و امید است با زعامت آیت‌الله خامنه‌ای به این هدف خود دست پیدا کند.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس، سالگرد شهادت امام حسن عسگری(ع) را تسلیت گفت.

 

وی با بیان این که امام توسط خلفای عباسی به سامرا آورده شده و بارها به زندان افکنده شده بودند، اظهار کرد: خلفای عباسی از ترس نفوذ معنوی امام(ع)،‌ ایشان را تحت نظر قرار داده بودند.

 

وی با اشاره به روایاتی از زندگی امام حسن عسگری(ع) گفت: این نظارت بر امام آن قدر شدید بود که امام به کسانی که در راه می ایستادند تا به ایشان سلام کنند،‌می فرمودند که به من سلام نکنید و حتی به من اشاره هم نکنید. این نشان می دهد که دستگاه خلافت عباسی تا چه حد روابط امام را زیر نظر داشته است.

 

لاریجانی با بیان این که به دلیل فشارهای عباسیان تعداد زیادی از شیعیان ناچار به شرق و مناطقی مانند ری، نیشابور و بیهق مهاجرت کرده بودند، ادامه داد: به همین دلیل بود که امام ابراهیم عبدو را برای حفظ ارتباط با شیعیان به ایران فرستاده و فرمودند که من ابراهیم عبدو را بر شما منسوب کرده‌ام که امین من در نزد شماست و به این ترتیب بود که شبکه‌ی تفکر اسلامی حفظ شد و میراث شیعه پایدار ماند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امام حسن عسگری(ع) در سن 29 سالگی در نماز صبح به شهادت رسیدند و ولایت امام زمان(عج) از همان روز آغاز شد که خداوند نوید داده است که زمین به بندگان صالح خداوند خواهد رسید و حکومت ستمگران با عدالت مهدوی جایگزین خواهد شد.

 

وی با اشاره به انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) افزود: انقلاب اسلامی ما در جهت تحقق همین هدف و جامعه مهدوی در مبارزه با جباران و ستمگران بود و امید است با زعامت آیت‌الله خامنه‌ای به این هدف خود دست پیدا کند.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی