کد خبر : 3500
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی: کشورهایی که به سوریه سلاح می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشور را دارند

ایسنا/لاریجانی: کشورهایی که به سوریه سلاح می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشور را دارند

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه ایران با هرگونه دخالت نظامی در کشورها همچون سوریه مخالف است، گفت: کشورهایی که به سوریه سلاح می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشور را دارند که باید ساکت باشند.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی درباره موضع ایران در مورد سوریه گفت: موضع ما در برابر تحولات منطقه‌ای که در مصر، تونس، لیبی و سوریه رخ داده‌اند، یکسان است، بدان معنا که ما از حرکت‌های دموکراتیک در کشورهای منطقه حمایت می‌کنیم و آن را جزو حقوق مردم می‌دانیم.

 

وی تاکید کرد که یکی از خصوصیات انقلاب اسلامی ایران دموکراتیزه شدن کشورهای اسلامی است، اما ما با هرگونه دخالت نظامی در کشورها برای دموکراتی کردن مخالف هستیم.

 

رییس قوه مقننه ادامه داد: دموکراسی که با سلاح در کشورها ایجاد شود، پایه‌های استبداد را به وجود می‌آورد از این رو موضع ما در سوریه، موضعی شبیه به انقلاب دیگر کشورها است که ما معتقدیم باید با گفت‌وگو و اصلاحات در کشورها پایه‌گذاری شود.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: برهمین اساس معتقدیم کشورهایی که سلاح به سوریه می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشورها را دارند که باید پاسخگو باشند.

 

وی که با العربیه گفت‌وگو می‌کرد، افزود: برخی کشورها که در کشور خود فاقد دموکراسی هستند، برای سوریه دلسوزی می‌کنند که این جای سوال دارد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی