کد خبر : 3500
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی: کشورهایی که به سوریه سلاح می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشور را دارند

ایسنا/لاریجانی: کشورهایی که به سوریه سلاح می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشور را دارند

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه ایران با هرگونه دخالت نظامی در کشورها همچون سوریه مخالف است، گفت: کشورهایی که به سوریه سلاح می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشور را دارند که باید ساکت باشند.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی درباره موضع ایران در مورد سوریه گفت: موضع ما در برابر تحولات منطقه‌ای که در مصر، تونس، لیبی و سوریه رخ داده‌اند، یکسان است، بدان معنا که ما از حرکت‌های دموکراتیک در کشورهای منطقه حمایت می‌کنیم و آن را جزو حقوق مردم می‌دانیم.

 

وی تاکید کرد که یکی از خصوصیات انقلاب اسلامی ایران دموکراتیزه شدن کشورهای اسلامی است، اما ما با هرگونه دخالت نظامی در کشورها برای دموکراتی کردن مخالف هستیم.

 

رییس قوه مقننه ادامه داد: دموکراسی که با سلاح در کشورها ایجاد شود، پایه‌های استبداد را به وجود می‌آورد از این رو موضع ما در سوریه، موضعی شبیه به انقلاب دیگر کشورها است که ما معتقدیم باید با گفت‌وگو و اصلاحات در کشورها پایه‌گذاری شود.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: برهمین اساس معتقدیم کشورهایی که سلاح به سوریه می‌فرستند، قصد برهم زدن این کشورها را دارند که باید پاسخگو باشند.

 

وی که با العربیه گفت‌وگو می‌کرد، افزود: برخی کشورها که در کشور خود فاقد دموکراسی هستند، برای سوریه دلسوزی می‌کنند که این جای سوال دارد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی