کد خبر : 3496
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پاسخ دکتر لاریجانی به شبکه العربیه:

ایران موضع یکسانی در قبال تحولات منطقه‌ای دارد

ایران موضع یکسانی در قبال تحولات منطقه‌ای دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران حامی تمامی تحولات و حرکت‌های دموکراتیک در منطقه است،گفت: ایران با هرگونه دخالت نظامی در کشورها برای دموکراتیک‌کردن آنها مخالف است و برای ما مشخص نیست کشورهایی که خود فاقد دموکراسی هستند با چه انگیزه‌ای برای دموکراسی در سوریه دلسوزی می کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به سودان، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه هشتمین اجلاس بین المجالس در پاسخ به سؤال خبرنگارکانال خبری العربیه مبنی بر انتقادهای وارد شده نسبت به موضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسائل سوریه، گفت: موضع ما در مورد تحولات منطقه‌ای که در مصر، تونس، لیبی و سوریه رخ داده یکسان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما از حرکت‌های دموکراتیک در کشورهای منطقه حمایت می کنیم و آنها را جزء حقوق مردم می دانیم.

لاریجانی یکی از خصوصیات انقلاب اسلامی ایران را تأثیر بر کشورهای اسلامی دیگر برای دموکراتیزه شدن توصیف و تصریح کرد: ما با هرگونه دخالت نظامی در کشورها برای دموکراتیک کردن آنها مخالفیم چرا که هر دموکراسی که با صلاح وارد کشورها شود پایه‌های استبداد وابسته را به وجود می آورد.

وی ادامه داد: لذا ما در سوریه موضعی شبیه به انقلاب‌های دیگر کشورها داریم اما معتقدیم اصلاحات در این کشورها باید با گفتگو پایه گذاری شود.

لاریجانی در خصوص کشورهایی که به سوریه سلاح ارسال می کنند، گفت: فکر می کنم کشورهایی که سلاح به سوریه می فرستند و قصد بر هم زدن وضعیت این کشور را دارند باید پاسخگو باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برخی از کشورها هستند که خودشان فاقد دموکراسی بوده اما مشخص نیست چرا برای سوریه دلسوزی می کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی