کد خبر : 3493
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ایران و ترکیه نظرات خود در خصوص مسئله سوریه را به هم نزدیک کنند

فارس/ایران و ترکیه نظرات خود در خصوص مسئله سوریه را به هم نزدیک کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در حاشیه برگزاری هشتمین اجلاس بین المجالس در دیدار با جمیل چیچک رئیس مجلس ترکیه گفت: ایران و ترکیه باید نظرات خود را در خصوص مسئله سوریه به هم نزدیک کنند.
خبرگزاری فارس: ایران و ترکیه نظرات خود در خصوص مسئله سوریه را به هم نزدیک کنند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 2 بهمن ماه) در حاشیه نخستین روز از برگزاری اجلاس دو روزه بین‌المجالس در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود از تلاش رئیس مجلس ترکیه و اردوغان برای آزادی گروگان‌های ایرانی تشکر و تأکید کرد: ایران و ترکیه باید نظرات خود را در خصوص مسئله سوریه به هم نزدیک کنند.

وی با اشاره به اینکه این دو کشور در حل و فصل مسائل منطقه‌ای نقش زیادی دارند> افزود: ما باید بتوانیم با همکاری مشکلات موجود در سوریه را حل و مانع بدتر شدن مشکلات شویم.

لاریجانی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا شرایط مناسب‌تری در سوریه ایجاد و جلوی کشتارها گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری برای بهتر شدن ارتباط‌ها خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر شما را در ایران ببینیم.

جمیل چیچک رئیس مجلس ترکیه نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از ملاقات با رئیس مجلس ایران بیان داشت: سفر شما به استانبول اهمیت زیادی داشته و دیدار پرباری با نخست وزیر ترکیه داشتید.

وی با تأکید بر اینکه ارتباطات دو کشور مفید است، تصریح کرد: ایران کشور با اهمیتی است و ما تلاش داریم تا سطح روابط خود با ایران را گسترش دهیم.

جمیل چیچک ادامه داد: در منطقه تحولاتی رخ می‌دهد که برای هر دو کشور حائز اهمیت است.

رئیس مجلس ترکیه با ابراز خوشحالی از آزاد شدن گروگان‌های ایرانی یادآور شد: امیدواریم با گفت‌وگو همه مشکلات حل شده و در آینده نزدیک به ایران سفر کنیم.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی