کد خبر : 3489
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/رییس مجلس ترکیه: ایران و ترکیه دو کشور قدرتمند منطقه خاورمیانه هستند

ایرنا/رییس مجلس ترکیه: ایران و ترکیه دو کشور قدرتمند منطقه خاورمیانه هستند

 آنکارا- ˈجمیل چیچکˈ رییس مجلس ملی ترکیه در دیدار با ˈعلی لاریجانیˈ رییس مجلس شورای اسلامی، از ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مهم و قدرتمند منطقه خاورمیانه یاد کرد.


به گزارش روز دوشنبه منابع خبری ترکیه، در این دیدار که در خارطورم پایتخت سودان و در حاشیه برگزاری اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی صورت گرفت، چیچک افزود: دیدار و گفت وگوی مقامات دو کشور مواضع طرفین را برای ارایه راهکارهایی جهت حل مسایل منطقه ای نزدیک تر می کند.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران در این دیدار از مقامات ترکیه برای آزادی 48 تن از ایرانیان ربوده شده در سوریه تقدیر و تشکر کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در صدر یک هیات بلندپایه پارلمانی به خارطوم سفر کرده است.

لاریجانی را در این سفر شماری از نمایندگان مجلس و ˈحسن قشقاویˈ معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه همراهی می کنند.

لاریجانی قرار است در نشست بین المجالس کشورهای اسلامی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در باره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی تشریح کند.

اجلاس بین المجالس اسلامی با حضور رییسان مجالس کشورهای اسلامی و مقام های پارلمانی 50 کشور اسلامی از امروز دوشنبه در سودان تشکیل شد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است در حاشیه این اجلاس با شماری از همتایان خود دیدار و گفت وگو کند.

هیات پارلمانی ایران متشکل از ˈکاظم جلالیˈ نماینده مردم شاهرود و ˈعلی عبدالله زادهˈ نماینده مردم فردوس و طبس برای شرکت در این اجلاس چهارشنبه گذشته عازم سودان شدند.

اتحادیه بین المجالس اسلامی تشکلی جهانی است که از سوی ایران و برای تقویت همکاری های پارلمانی بین کشورهای اسلامی پایه گذاری و تاکنون هفت اجلاس آن با موفقیت برگزار شده است.

خاورم**230**2047**1368**

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی