کد خبر : 3489
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/رییس مجلس ترکیه: ایران و ترکیه دو کشور قدرتمند منطقه خاورمیانه هستند

ایرنا/رییس مجلس ترکیه: ایران و ترکیه دو کشور قدرتمند منطقه خاورمیانه هستند

 آنکارا- ˈجمیل چیچکˈ رییس مجلس ملی ترکیه در دیدار با ˈعلی لاریجانیˈ رییس مجلس شورای اسلامی، از ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مهم و قدرتمند منطقه خاورمیانه یاد کرد.


به گزارش روز دوشنبه منابع خبری ترکیه، در این دیدار که در خارطورم پایتخت سودان و در حاشیه برگزاری اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی صورت گرفت، چیچک افزود: دیدار و گفت وگوی مقامات دو کشور مواضع طرفین را برای ارایه راهکارهایی جهت حل مسایل منطقه ای نزدیک تر می کند.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران در این دیدار از مقامات ترکیه برای آزادی 48 تن از ایرانیان ربوده شده در سوریه تقدیر و تشکر کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در صدر یک هیات بلندپایه پارلمانی به خارطوم سفر کرده است.

لاریجانی را در این سفر شماری از نمایندگان مجلس و ˈحسن قشقاویˈ معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه همراهی می کنند.

لاریجانی قرار است در نشست بین المجالس کشورهای اسلامی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در باره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی تشریح کند.

اجلاس بین المجالس اسلامی با حضور رییسان مجالس کشورهای اسلامی و مقام های پارلمانی 50 کشور اسلامی از امروز دوشنبه در سودان تشکیل شد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است در حاشیه این اجلاس با شماری از همتایان خود دیدار و گفت وگو کند.

هیات پارلمانی ایران متشکل از ˈکاظم جلالیˈ نماینده مردم شاهرود و ˈعلی عبدالله زادهˈ نماینده مردم فردوس و طبس برای شرکت در این اجلاس چهارشنبه گذشته عازم سودان شدند.

اتحادیه بین المجالس اسلامی تشکلی جهانی است که از سوی ایران و برای تقویت همکاری های پارلمانی بین کشورهای اسلامی پایه گذاری و تاکنون هفت اجلاس آن با موفقیت برگزار شده است.

خاورم**230**2047**1368**

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی