کد خبر : 3488
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/لاریجانی: امیدوارم اصلاحات سیاسی در مصر منشا خیر باشد

ایرنا/لاریجانی: امیدوارم اصلاحات سیاسی در مصر منشا خیر باشد

 تهران- رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که، مصر برای جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار مهمی است، ابراز امیدواری کرد که اصلاحات سیاسی در مصر منشا خیر و برکت باشد.


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، ˈعلی لاریجانیˈ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری نخستین روز از هشتمین اجلاس دو روزه اتحادیه کشورهای بین المجالس در سودان در دیدار با ˈ محمد سعد الکتاتنیˈ رییس مجلس مصر در خصوص آخرین تغییر و تحولات منطقه ای دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی با اشاره به تغییر و تحولات در کشور مصر، گفت: از بدو آغاز تحولات مصر به طور مستمر پیگیر اوضاع، تغییر و تحولات در کشور مصر بودیم و پیروزی شما در این کشور را یک زلزله سیاسی در این کشور می دانیم.

وی خطاب به رییس مجلس مصر، افزود: شما تاکنون به ایران سفر نکرده اید و امیدواریم با یک هیات پارلمانی با هدف گسترش روابط ایران و مصر به کشور ما سفر کنید.

رئیس مجلس مصر نیز در این دیدار گفت: ایران و انقلاب آن پایه و اساس تمامی انقلاب ها بوده و ما در مصر همیشه بر حق این کشور در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید کرده ایم.

محمد سعد الکتاتنی ادامه داد: مردم مصر همیشه مخالف هرگونه دخالت از سوی قدرت های بزرگ در امور داخلی ایران هستند و همیشه بر دوگانگی موجود در برخورد با این کشور و رژیم صهیونیستی تأکید داشتند.

وی با تاکید بر این که ملت مصر در صدد تحکیم روابط خود با ایران است، گفت: ایران و مصر پیرو اصولی صحیح هستند که این مسئله زمینه ساز نزدیکی و گسترش روابط دو کشور است.

سیام(1)**9103**1478

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی