کد خبر : 3482
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ در دیدار با هیات پارلمانی لبنانی؛ لاریجانی: گفت‌وگوها در مساله هسته‌یی ایران در حال انجام است

ایسنا/ در دیدار با هیات پارلمانی لبنانی؛ لاریجانی: گفت‌وگوها در مساله هسته‌یی ایران در حال انجام است

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار دو جانبه با هیات پارلمانی لبنان گفت که در مورد مساله هسته‌یی ایران گفت‌وگوها در حال انجام است.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعزامی ایسنا به سودان، در حاشیه برگزاری هشتمین دوره اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با رییس هیات پارلمانی لبنان و اعضای این هیات دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: در مورد مساله هسته‌یی ایران گفت‌وگوها در حال انجام است و ما همچنان معتقدیم که این انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی نیاز کشور ماست و فشارهای اقتصادی نمی‌توانند در عزم ما تاثیرگذار باشد.

 

رییس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه در مورد سوریه موضع ایران دستیابی سوریه به یک راه‌حل سیاسی داخلی است گفت: البته معتقدیم که دموکراسی در سوریه باید حاکم باشد و مخالف دخالت نظامی در سوریه هستیم، این دخالت نظامی نه تنها در سوریه بلکه در هیچ کشور دیگری همچون بحرین نیز نباید اتفاق بیافتد.

 

لاریجانی تاکید کرد: دموکراسی که با سرنیزه دیگران به وجود آید در نهایت به استبداد می‌رسد.

 

وی همچنین راه‌حل سیاسی بشار اسد را فرصت مناسبی برای گفت‌وگو میان گروه‌ها و طرفین درگیر در سوریه دانست و گفت: در چنین شرایطی کشورهایی که سلاح و پول برای ایجاد درگیری به سوریه می‌فرستند، باید دست از این کار بردارند؛ آنها باید پاسخگوی خونریزی‌ها در سوریه باشند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت که این دیدار بسیار برای ما مغتنم است چرا که با وجود کوچک بودن کشور لبنان اما این کشور از نظر مقاومت بسیار درخشنده است.

 

به گزارش ایسنا، در ادامه رییس هیات پارلمانی لبنان با اشاره به وضعیت کنونی کشور سوریه گفت: امیدوارم هرچه زودتر آرامش به سوریه بازگردد و کشورهایی که باعث تنش در سوریه می‌شوند دست از این کار برداشته و در جهت صلح و آرامش قدم بردارند.

 

وی افزود: غربی‌ها همواره تلاش می‌کنند تا در کشورهای منطقه با ایجاد درگیری‌های مذهبی به اهدافشان دست پیدا کنند، این رویکرد را هم اکنون در لبنان نیز دنبال می‌کنند، این در حالی است که تاریخ ثابت کرده درگیری‌ها نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.

 

رییس هیات پارلمانی لبنان همچنین به برگزاری انتخابات مجلس این کشور اشاره و اظهار کرد: در آینده نزدیک انتخابات پارلمانی لبنان برگزار می‌شود و با توجه به اینکه در این مدت امکان تغییر قانون انتخابات این کشور وجود ندارد مطمئنا این انتخابات به تعویق نمی‌افتد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی