کد خبر : 3482
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ در دیدار با هیات پارلمانی لبنانی؛ لاریجانی: گفت‌وگوها در مساله هسته‌یی ایران در حال انجام است

ایسنا/ در دیدار با هیات پارلمانی لبنانی؛ لاریجانی: گفت‌وگوها در مساله هسته‌یی ایران در حال انجام است

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار دو جانبه با هیات پارلمانی لبنان گفت که در مورد مساله هسته‌یی ایران گفت‌وگوها در حال انجام است.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی اعزامی ایسنا به سودان، در حاشیه برگزاری هشتمین دوره اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با رییس هیات پارلمانی لبنان و اعضای این هیات دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: در مورد مساله هسته‌یی ایران گفت‌وگوها در حال انجام است و ما همچنان معتقدیم که این انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی نیاز کشور ماست و فشارهای اقتصادی نمی‌توانند در عزم ما تاثیرگذار باشد.

 

رییس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه در مورد سوریه موضع ایران دستیابی سوریه به یک راه‌حل سیاسی داخلی است گفت: البته معتقدیم که دموکراسی در سوریه باید حاکم باشد و مخالف دخالت نظامی در سوریه هستیم، این دخالت نظامی نه تنها در سوریه بلکه در هیچ کشور دیگری همچون بحرین نیز نباید اتفاق بیافتد.

 

لاریجانی تاکید کرد: دموکراسی که با سرنیزه دیگران به وجود آید در نهایت به استبداد می‌رسد.

 

وی همچنین راه‌حل سیاسی بشار اسد را فرصت مناسبی برای گفت‌وگو میان گروه‌ها و طرفین درگیر در سوریه دانست و گفت: در چنین شرایطی کشورهایی که سلاح و پول برای ایجاد درگیری به سوریه می‌فرستند، باید دست از این کار بردارند؛ آنها باید پاسخگوی خونریزی‌ها در سوریه باشند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت که این دیدار بسیار برای ما مغتنم است چرا که با وجود کوچک بودن کشور لبنان اما این کشور از نظر مقاومت بسیار درخشنده است.

 

به گزارش ایسنا، در ادامه رییس هیات پارلمانی لبنان با اشاره به وضعیت کنونی کشور سوریه گفت: امیدوارم هرچه زودتر آرامش به سوریه بازگردد و کشورهایی که باعث تنش در سوریه می‌شوند دست از این کار برداشته و در جهت صلح و آرامش قدم بردارند.

 

وی افزود: غربی‌ها همواره تلاش می‌کنند تا در کشورهای منطقه با ایجاد درگیری‌های مذهبی به اهدافشان دست پیدا کنند، این رویکرد را هم اکنون در لبنان نیز دنبال می‌کنند، این در حالی است که تاریخ ثابت کرده درگیری‌ها نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.

 

رییس هیات پارلمانی لبنان همچنین به برگزاری انتخابات مجلس این کشور اشاره و اظهار کرد: در آینده نزدیک انتخابات پارلمانی لبنان برگزار می‌شود و با توجه به اینکه در این مدت امکان تغییر قانون انتخابات این کشور وجود ندارد مطمئنا این انتخابات به تعویق نمی‌افتد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی