کد خبر : 3481
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/فشارهاي اقتصادي بر اراده ملت ايران تاثيرگذار نيست/ مخالفت با دخالت نظامي در سوريه

باشگاه خبرنگاران/فشارهاي اقتصادي بر اراده ملت ايران تاثيرگذار نيست/ مخالفت با دخالت نظامي در سوريه

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه گفتگوها درباره مسائل هسته‌اي ايران در حال انجام است، گفت: ما همچنان معتقديم كه انرژي صلح آميز هسته‌اي براي كشور ما مورد نياز است و فشارهاي اقتصادي نمي‌تواند بر تلاش ما براي دستيابي به اين فناوري تاثيرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران اعزامي به سودان علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي با "وليد سوكليت" رئيس هيئت پارلماني لبنان ديدار و گفتگو كرد.

وي با اشاره به ديدار پيشين با هيئت پارلماني لبنان و بحث درباره مسائل مهمي در خصوص عراق، لبنان، سوريه و ايران و مسائل منطقه اظهار داشت: ما دراين نشست از نظرات آنها استفاده كرديم و اگرچه لبنان كشور كوچكي است در زمينه مقاومت بسيار درخشنده است.

لاريجاني با اشاره به اينكه موضع ايران درباره مسئله سوريه همان است كه بارها گفته شده است، افزود: ما به راه حل سياسي داخلي در سوريه اعتقاد داريم و بر اين عقيده‌ايم كه دموكراسي بايد در اين كشور مستقر شود و همچنين مخالف دخالت نظامي در سوريه هستيم البته نه تنها در سوريه بلكه نظر ما در مورد ديگر كشورها همچون بحرين نيز همين است.

رئيس مجلس با اشاره به اينكه دموكراسي كه با سرنيزه ديگران به وجود آيد در نهايت به استبداد وابسته منتهي مي‌شود، تصريح كرد: فكر مي‌كنم راه حل سياسي كه بشار اسد پيشنهاد كرده فرصت خوبي براي گفتگو ميان گروه‌هاي مختلف است و كشورهايي كه در حال ارسال سلاح به سوريه يا فرستادن پول براي مخالفان آن هستند بايد پاسخگوي خونريزي در سوريه باشند.

لاريجاني در پايان با اشاره به مسئله هسته‌اي ايران اظهار داشت: گفتگوها درباره مسئله هسته‌اي ايران در حال انجام است و ما همچنان معتقديم كه انرژي صلح آميز هسته‌اي براي كشور ما مورد نياز است و فشارهاي اقتصادي نمي‌تواند بر ما تاثير گذار باشد.

در ادامه اين ديدار "وليد سوكليت" رئيس هيئت پارلماني لبنان با ابراز اميدواري براي ايجاد آرامش در سوريه اظهار داشت: اميدواريم كشورهاي كه باعث ايجاد تنش در سوريه مي‌شوند دست از اعمال خود بردارند تا سوريه به صلح و آرامش برسد.

رئيس هيئت پارلماني لبنان در پايان خاطر نشان كرد: غرب‌ها همواره در تلاشند تا با ايجاد درگيري‌هاي مذهبي در كشورهاي منطقه به اهداف خود دست پيدا كنند و در سوريه نيز در حال انجام اين كار است اما تاريخ ثابت كرده كه درگيري‌ها نمي‌تواند آنان را به اهدافشان برساند.
انتهاي پيام/س2

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی