کد خبر : 3481
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/فشارهاي اقتصادي بر اراده ملت ايران تاثيرگذار نيست/ مخالفت با دخالت نظامي در سوريه

باشگاه خبرنگاران/فشارهاي اقتصادي بر اراده ملت ايران تاثيرگذار نيست/ مخالفت با دخالت نظامي در سوريه

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه گفتگوها درباره مسائل هسته‌اي ايران در حال انجام است، گفت: ما همچنان معتقديم كه انرژي صلح آميز هسته‌اي براي كشور ما مورد نياز است و فشارهاي اقتصادي نمي‌تواند بر تلاش ما براي دستيابي به اين فناوري تاثيرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران اعزامي به سودان علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي با "وليد سوكليت" رئيس هيئت پارلماني لبنان ديدار و گفتگو كرد.

وي با اشاره به ديدار پيشين با هيئت پارلماني لبنان و بحث درباره مسائل مهمي در خصوص عراق، لبنان، سوريه و ايران و مسائل منطقه اظهار داشت: ما دراين نشست از نظرات آنها استفاده كرديم و اگرچه لبنان كشور كوچكي است در زمينه مقاومت بسيار درخشنده است.

لاريجاني با اشاره به اينكه موضع ايران درباره مسئله سوريه همان است كه بارها گفته شده است، افزود: ما به راه حل سياسي داخلي در سوريه اعتقاد داريم و بر اين عقيده‌ايم كه دموكراسي بايد در اين كشور مستقر شود و همچنين مخالف دخالت نظامي در سوريه هستيم البته نه تنها در سوريه بلكه نظر ما در مورد ديگر كشورها همچون بحرين نيز همين است.

رئيس مجلس با اشاره به اينكه دموكراسي كه با سرنيزه ديگران به وجود آيد در نهايت به استبداد وابسته منتهي مي‌شود، تصريح كرد: فكر مي‌كنم راه حل سياسي كه بشار اسد پيشنهاد كرده فرصت خوبي براي گفتگو ميان گروه‌هاي مختلف است و كشورهايي كه در حال ارسال سلاح به سوريه يا فرستادن پول براي مخالفان آن هستند بايد پاسخگوي خونريزي در سوريه باشند.

لاريجاني در پايان با اشاره به مسئله هسته‌اي ايران اظهار داشت: گفتگوها درباره مسئله هسته‌اي ايران در حال انجام است و ما همچنان معتقديم كه انرژي صلح آميز هسته‌اي براي كشور ما مورد نياز است و فشارهاي اقتصادي نمي‌تواند بر ما تاثير گذار باشد.

در ادامه اين ديدار "وليد سوكليت" رئيس هيئت پارلماني لبنان با ابراز اميدواري براي ايجاد آرامش در سوريه اظهار داشت: اميدواريم كشورهاي كه باعث ايجاد تنش در سوريه مي‌شوند دست از اعمال خود بردارند تا سوريه به صلح و آرامش برسد.

رئيس هيئت پارلماني لبنان در پايان خاطر نشان كرد: غرب‌ها همواره در تلاشند تا با ايجاد درگيري‌هاي مذهبي در كشورهاي منطقه به اهداف خود دست پيدا كنند و در سوريه نيز در حال انجام اين كار است اما تاريخ ثابت كرده كه درگيري‌ها نمي‌تواند آنان را به اهدافشان برساند.
انتهاي پيام/س2

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی