کد خبر : 3480
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/طرح بشاراسد فرصت خوبی برای گفت و گو بین گروه های سوری است

ایرنا/طرح بشاراسد فرصت خوبی برای گفت و گو بین گروه های سوری است

 خارطوم- رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس هیات پارلمانی لبنان با تاکید بر این که راه حل بحران سوریه نظامی نیست، گفت: طرح بشار اسد فرصت خوبی برای گفت و گو بین گروه های مختلف سوری است.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ روز سه شنبه در حاشیه هشتمین اجلاس اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی در سودان با ˈولید سکریهˈ رییس کمیسیون روابط خارجی و نماینده حزب الله در مجلس لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

وی اظهارداشت: ایران مخالف دخالت نظامی در سوریه است و برخی کشورها که در حال ارسال سلاح یا پول به این کشور هستند باید از این کار خود دست بردارند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این کشورها هستند که باید پاسخگوی خونریزی در سوریه باشند.

لاریجانی با بیان این که ایران مخالف دخالت نظامی در هر کشوری است، یادآور شد: دموکراسی که با سرنیزه دیگران به دست آید در نهایت به استبداد و وابستگی می رسد.

وی با بیان این که موضع ایران درباره سوریه همواره اعلام شده است، گفت: ایران به یک راه حل سیاسی داخلی در این کشور اعتقاد دارد و در کنار آن به موضع دموکراتیک در این کشور هم تاکید دارد که باید رعایت شود.

رییس مجلس شورای اسلامی، نقش لبنان در منطقه را از نظر مقاومت بسیار درخشنده عنوان کرد و افزود: لبنان اگرچه کشور کوچکی است اما از نظر مقاومت تاثیرگذاری آن بسیار درخشان است.

لاریجانی در بخش دیگری از این دیدار درمورد موضوع هسته ای ایران اظهارداشت: گفت و گوها در این زمینه در حال انجام است و معتقدیم که این انرژی هسته ای صلح آمیز برای ایران مورد نیاز است.

وی تاکید کرد: فشارهای اقتصادی نمی تواند تاثیری بر پرونده هسته ای ایران داشته باشد.**غربی ها تلاش می کنند با ایجاد درگیری های مذهبی در منطقه به اهداف خود برسند

ولید سکریه رییس هیات پارلمانی لبنان نیز در این دیدار گفت: انتخابات پارلمانی در این کشور در آینده ای نزدیک برگزار می شود که تا آن زمان امکان تغییر قانون برای برگزاری انتخابات را نداریم.

وی اظهارامیدواری کرد: شرایط در سوریه هرچه زودتر به آرامش برسد و کشورهایی که باعث تنش در این کشور می شوند از دخالت در آن بپرهیزند.

عضو فراکسیون مقاومت مجلس لبنان ادامه داد: غربی ها تلاش می کنند با ایجاد درگیری های مذهبی در کشورهای منطقه به اهداف خود برسند و در حال حاضر در سوریه هم همین کار را می کنند اما تاریخ ثابت کرده که با این شیوه به موفقیت نمی رسند.

سیام(3)**9171**1336

انتهای پیام /*
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی