کد خبر : 3480
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/طرح بشاراسد فرصت خوبی برای گفت و گو بین گروه های سوری است

ایرنا/طرح بشاراسد فرصت خوبی برای گفت و گو بین گروه های سوری است

 خارطوم- رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس هیات پارلمانی لبنان با تاکید بر این که راه حل بحران سوریه نظامی نیست، گفت: طرح بشار اسد فرصت خوبی برای گفت و گو بین گروه های مختلف سوری است.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ روز سه شنبه در حاشیه هشتمین اجلاس اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی در سودان با ˈولید سکریهˈ رییس کمیسیون روابط خارجی و نماینده حزب الله در مجلس لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

وی اظهارداشت: ایران مخالف دخالت نظامی در سوریه است و برخی کشورها که در حال ارسال سلاح یا پول به این کشور هستند باید از این کار خود دست بردارند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این کشورها هستند که باید پاسخگوی خونریزی در سوریه باشند.

لاریجانی با بیان این که ایران مخالف دخالت نظامی در هر کشوری است، یادآور شد: دموکراسی که با سرنیزه دیگران به دست آید در نهایت به استبداد و وابستگی می رسد.

وی با بیان این که موضع ایران درباره سوریه همواره اعلام شده است، گفت: ایران به یک راه حل سیاسی داخلی در این کشور اعتقاد دارد و در کنار آن به موضع دموکراتیک در این کشور هم تاکید دارد که باید رعایت شود.

رییس مجلس شورای اسلامی، نقش لبنان در منطقه را از نظر مقاومت بسیار درخشنده عنوان کرد و افزود: لبنان اگرچه کشور کوچکی است اما از نظر مقاومت تاثیرگذاری آن بسیار درخشان است.

لاریجانی در بخش دیگری از این دیدار درمورد موضوع هسته ای ایران اظهارداشت: گفت و گوها در این زمینه در حال انجام است و معتقدیم که این انرژی هسته ای صلح آمیز برای ایران مورد نیاز است.

وی تاکید کرد: فشارهای اقتصادی نمی تواند تاثیری بر پرونده هسته ای ایران داشته باشد.**غربی ها تلاش می کنند با ایجاد درگیری های مذهبی در منطقه به اهداف خود برسند

ولید سکریه رییس هیات پارلمانی لبنان نیز در این دیدار گفت: انتخابات پارلمانی در این کشور در آینده ای نزدیک برگزار می شود که تا آن زمان امکان تغییر قانون برای برگزاری انتخابات را نداریم.

وی اظهارامیدواری کرد: شرایط در سوریه هرچه زودتر به آرامش برسد و کشورهایی که باعث تنش در این کشور می شوند از دخالت در آن بپرهیزند.

عضو فراکسیون مقاومت مجلس لبنان ادامه داد: غربی ها تلاش می کنند با ایجاد درگیری های مذهبی در کشورهای منطقه به اهداف خود برسند و در حال حاضر در سوریه هم همین کار را می کنند اما تاریخ ثابت کرده که با این شیوه به موفقیت نمی رسند.

سیام(3)**9171**1336

انتهای پیام /*
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی