کد خبر : 3469
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در آیین رونمایی از نرم‌افزار بیان‌الوحی:

آیت‌الله جوادی آملی یک شخصیت استثنایی در تاریخ معاصر است

آیت‌الله جوادی آملی یک شخصیت استثنایی در تاریخ معاصر است

رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی از نرم‌افزار بیان‌الوحی، گفت: نرم‌افزارهای این چنینی که براساس تفاسیر اصیل قرآن کریم شکل گرفته‌اند، می‌توانند در بیداری و ایجاد فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه و وحدت حوزه و دانشگاه تاثیرگذار باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در آیین اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و در مراسم رونمایی از نرم‌افزاری بیان‌الوحی، گفت: ارتباطات نوین در عصر حاضر یک انقلاب بزرگ در حیات فردی و اجتماعی ما است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایط کنونی کشورهایی می‌توانند در عرصه جهانی ظهور و بروز تاثیرگذاری داشته باشند که به فناوری‌های نوین مجهز باشند.

لاریجانی، تصریح کرد:‌چندی پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور تشکیل شورایی را برای پشتیبانی و انتشار علوم قرآنی و اسلامی با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین صادر فرمودند که آیین‌نامه‌ها و ضوابط این شورا در دست تدوین است.

وی ادامه داد: جای امیدواری است که شروع فعالیت این شورا جهش جدی در عرصه یادشده ایجاد کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس نهم، گفت: ‌باید در زمینه نشر علوم اسلامی و قرآنی پشتیبانی‌های لازم انجام شود تا این تفکر اصیل به سهولت در اختیار علاقمندان قرار گرفته و به جهان عرضه شود.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده در این حوزه در استان قم، تاکید کرد: تاکنون در بخش نرم‌افزاری ترویج علوم و معارف اسلامی در قم تلاش‌های شایان توجهی انجام پذیرفته است و الحق هم از قم به‌عنوان مرکزیت جهان تشیع چنین انتظاری می‌رود.

نماینده مردم قم در مجلس نهم، یادآور شد: در جهان کنونی که تفاوت رأی‌ها و برخی حرکت‌های بدلی در زمینه دین رو به رشد است، تفکر اصیل اسلامی با شیوه‌های صحیح و قابل دسترس باید در اختیار افراد قرار گیرد.

وی همچنین در مورد آیت‌الله جوادی آملی که نرم‌افزار بیان‌الوحی براساس تفاسیر قرآن وی ساخته شده است، افزود: آیت‌الله جوادی آملی یک شخصیت استثنایی در تاریخ معاصر و جزو افرادی است که در اضلاع مختلف تفکر اسلامی محققانه کار و فعالیت کرده است.

لاریجانی ادامه داد: آیت‌الله جوادی آملی در تفسیر، عرفان، فقه و اصول و مسائل اجتماعی و سیاسی بر مبنای تفکر اسلامی به نحو شایسته‌ای قلم زده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین انتشار نرم‌افزار بیان‌الوحی را عاملی برای وحدت بیشتر حوزه و دانشگاه خواند و تصریح کرد: امروزه حوزه و دانشگاه برای وحدت بیشتر نیازمند آثار عمیق و پرباری نظیر نرم‌افزار بیان‌الوحی است و ترویج چنین نرم‌افزارهایی عامل مهم و تبلیغی اساسی برای این مسئله است.

وی همچنین یادآور شد: اگر می‌خواهیم حوزه و دانشگاه ارتباط سازمان‌یافته‌ای داشته باشد، باید چنین مدل‌هایی را به جامعه ارائه دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین توجه به چنین تفاسیر ارزنده‌ای را باعث ایجاد مشترکات و تعاملات فرهنگی میان کشورهای اسلامی و عامل اثربخش در رشد و توسعه بیداری اسلامی خواند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی