کد خبر : 3457
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: گفت وگوهای سیاسی باید جایگزین رفتارهای کنونی در سوریه شود

ایرنا/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: گفت وگوهای سیاسی باید جایگزین رفتارهای کنونی در سوریه شود

 تهران- رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گفت وگوهای سیاسی باید جایگزین رفتارهای کنونی در سوریه شود زیرا این مسئله راه حل بحران در این کشور است.


به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا ، علی لاریجانی شامگاه دوشنبه در بیست و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در محل سالن اجلاس سران ، در جمع خبرنگاران درباره سوریه گفت: آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران از قبل برآن تاکید می کرده این بوده که مسئله سوریه و ایجاد دمکراسی و تقویت آن باسلاح امکان پذیر نیست .

وی افزود: ما این نصیحت را هم برای سوریه هم برای بحرین و هم برای کشورهای دیگر داشته ایم که با دخالت های نظامی نمی توان در کشور دمکراسی ایجاد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عده ای این حرف ناصحانه را گوش نکردند و به نظر می رسد هم غربی ها و هم برخی کشورهای منطقه از اینکه باعث درگیری در سوریه شده اند پشیمان شده باشند.

لاریجانی گفت: در سوریه حتما باید گفت و گوهای سیاسی جایگزین رفتارهای کنونی شود و این مسئله می تواند راه حل بحران در این کشور باشد .

وی افزود: ماهمیشه گفته ایم در سوریه اصلاحات لازم است و ما مخالف اصلاحات نیستیم ، ما به یک مردمسارلاری دقیق اعتقاد داریم و همانطور که در مصر، تونس ، لیبی و جاهای دیگر گفتیم در سوریه هم باید مردمسالاری غنی و دمکراسی مطرح شود ، این اقدام نباید اقدام با سلاح و سرنیزه صورت گیرد .

9121 سیام / 1832

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی