کد خبر : 3457
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: گفت وگوهای سیاسی باید جایگزین رفتارهای کنونی در سوریه شود

ایرنا/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: گفت وگوهای سیاسی باید جایگزین رفتارهای کنونی در سوریه شود

 تهران- رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گفت وگوهای سیاسی باید جایگزین رفتارهای کنونی در سوریه شود زیرا این مسئله راه حل بحران در این کشور است.


به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا ، علی لاریجانی شامگاه دوشنبه در بیست و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در محل سالن اجلاس سران ، در جمع خبرنگاران درباره سوریه گفت: آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران از قبل برآن تاکید می کرده این بوده که مسئله سوریه و ایجاد دمکراسی و تقویت آن باسلاح امکان پذیر نیست .

وی افزود: ما این نصیحت را هم برای سوریه هم برای بحرین و هم برای کشورهای دیگر داشته ایم که با دخالت های نظامی نمی توان در کشور دمکراسی ایجاد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عده ای این حرف ناصحانه را گوش نکردند و به نظر می رسد هم غربی ها و هم برخی کشورهای منطقه از اینکه باعث درگیری در سوریه شده اند پشیمان شده باشند.

لاریجانی گفت: در سوریه حتما باید گفت و گوهای سیاسی جایگزین رفتارهای کنونی شود و این مسئله می تواند راه حل بحران در این کشور باشد .

وی افزود: ماهمیشه گفته ایم در سوریه اصلاحات لازم است و ما مخالف اصلاحات نیستیم ، ما به یک مردمسارلاری دقیق اعتقاد داریم و همانطور که در مصر، تونس ، لیبی و جاهای دیگر گفتیم در سوریه هم باید مردمسالاری غنی و دمکراسی مطرح شود ، این اقدام نباید اقدام با سلاح و سرنیزه صورت گیرد .

9121 سیام / 1832

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی