کد خبر : 3451
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : ورود ناتو به منطقه به زیان جهان اسلام است

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : ورود ناتو به منطقه به زیان جهان اسلام است

 رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار شیخ صلاح‌الدین اوزگندوز، از علمای برجسته شیعی ترکیه، با یادآوری حضور خود در مراسم روز عاشورای حسینی در استانبول، از برگزاری باشکوه این مراسم تقدیر کرد و آن را حلقه اتصال محکم و عامل تحکیم پیوندهای قلبی شیعیان دانست.


به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ آقای لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه به ویژه مسئله سوریه، هدف صهیونیسم و قدرتهای استکباری را تضعیف جهان اسلام از طریق ایجاد جنگ مذهبی و فرقه‌ای میان مسلمانان دانست و افزود: ورود ناتو به منطقه به زیان مسلمانان و جهان اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: ناتو هیچ گاه به فکر منافع کشورهای اسلامی نبوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شکست قدرتهای جهانی و ناتو در ایجاد آرامش در عراق و افغانستان گفت: حضور ناتو در عراق و افغانستان به تشدید مشکلات داخلی و ایجاد اختلاف و تفرقه مذهبی در این کشورها منجر شد.

شیخ صلاح الدین اوزگندوز، عالم برجسته شیعی و رئیس بنیاد جعفری ترکیه نیز در این دیدار با قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور در مراسم عاشورای حسینی سال جاری در استانبول، با اشاره به طرح امریکایی خاورمیانه بزرگ گفت: هدف دشمنان اسلام تضعیف کشورهای اسلامی از طریق تجزیه این کشورها و ایجاد درگیری مذهبی در منطقه است.

وی افزود: دشمن می‌خواهد با قطعه قطعه کردن کشورهای اسلامی و تقویت اسلام سازشکار در مقابل اسلام ضدصهیونیستی و ضداستکباری، هلال اسرائیلی در منطقه ایجاد کند.

شیخ صلاح‌الدین همچنین با بیان اینکه در سوریه، شیعیان و اهل سنت مظلوم واقع شده‌اند ابراز امیدواری کرد مسئله سوریه به نحو مطلوبی به نفع مسلمانان و جهان اسلام پایان یابد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی