کد خبر : 3451
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : ورود ناتو به منطقه به زیان جهان اسلام است

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : ورود ناتو به منطقه به زیان جهان اسلام است

 رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار شیخ صلاح‌الدین اوزگندوز، از علمای برجسته شیعی ترکیه، با یادآوری حضور خود در مراسم روز عاشورای حسینی در استانبول، از برگزاری باشکوه این مراسم تقدیر کرد و آن را حلقه اتصال محکم و عامل تحکیم پیوندهای قلبی شیعیان دانست.


به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ آقای لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه به ویژه مسئله سوریه، هدف صهیونیسم و قدرتهای استکباری را تضعیف جهان اسلام از طریق ایجاد جنگ مذهبی و فرقه‌ای میان مسلمانان دانست و افزود: ورود ناتو به منطقه به زیان مسلمانان و جهان اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: ناتو هیچ گاه به فکر منافع کشورهای اسلامی نبوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شکست قدرتهای جهانی و ناتو در ایجاد آرامش در عراق و افغانستان گفت: حضور ناتو در عراق و افغانستان به تشدید مشکلات داخلی و ایجاد اختلاف و تفرقه مذهبی در این کشورها منجر شد.

شیخ صلاح الدین اوزگندوز، عالم برجسته شیعی و رئیس بنیاد جعفری ترکیه نیز در این دیدار با قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور در مراسم عاشورای حسینی سال جاری در استانبول، با اشاره به طرح امریکایی خاورمیانه بزرگ گفت: هدف دشمنان اسلام تضعیف کشورهای اسلامی از طریق تجزیه این کشورها و ایجاد درگیری مذهبی در منطقه است.

وی افزود: دشمن می‌خواهد با قطعه قطعه کردن کشورهای اسلامی و تقویت اسلام سازشکار در مقابل اسلام ضدصهیونیستی و ضداستکباری، هلال اسرائیلی در منطقه ایجاد کند.

شیخ صلاح‌الدین همچنین با بیان اینکه در سوریه، شیعیان و اهل سنت مظلوم واقع شده‌اند ابراز امیدواری کرد مسئله سوریه به نحو مطلوبی به نفع مسلمانان و جهان اسلام پایان یابد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی