کد خبر : 3451
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : ورود ناتو به منطقه به زیان جهان اسلام است

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : ورود ناتو به منطقه به زیان جهان اسلام است

 رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار شیخ صلاح‌الدین اوزگندوز، از علمای برجسته شیعی ترکیه، با یادآوری حضور خود در مراسم روز عاشورای حسینی در استانبول، از برگزاری باشکوه این مراسم تقدیر کرد و آن را حلقه اتصال محکم و عامل تحکیم پیوندهای قلبی شیعیان دانست.


به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ آقای لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه به ویژه مسئله سوریه، هدف صهیونیسم و قدرتهای استکباری را تضعیف جهان اسلام از طریق ایجاد جنگ مذهبی و فرقه‌ای میان مسلمانان دانست و افزود: ورود ناتو به منطقه به زیان مسلمانان و جهان اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: ناتو هیچ گاه به فکر منافع کشورهای اسلامی نبوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شکست قدرتهای جهانی و ناتو در ایجاد آرامش در عراق و افغانستان گفت: حضور ناتو در عراق و افغانستان به تشدید مشکلات داخلی و ایجاد اختلاف و تفرقه مذهبی در این کشورها منجر شد.

شیخ صلاح الدین اوزگندوز، عالم برجسته شیعی و رئیس بنیاد جعفری ترکیه نیز در این دیدار با قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور در مراسم عاشورای حسینی سال جاری در استانبول، با اشاره به طرح امریکایی خاورمیانه بزرگ گفت: هدف دشمنان اسلام تضعیف کشورهای اسلامی از طریق تجزیه این کشورها و ایجاد درگیری مذهبی در منطقه است.

وی افزود: دشمن می‌خواهد با قطعه قطعه کردن کشورهای اسلامی و تقویت اسلام سازشکار در مقابل اسلام ضدصهیونیستی و ضداستکباری، هلال اسرائیلی در منطقه ایجاد کند.

شیخ صلاح‌الدین همچنین با بیان اینکه در سوریه، شیعیان و اهل سنت مظلوم واقع شده‌اند ابراز امیدواری کرد مسئله سوریه به نحو مطلوبی به نفع مسلمانان و جهان اسلام پایان یابد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی