کد خبر : 3440
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی: هیچ چیز نمی‌تواند مانع ادامه حمایت ایران از ملت و دولت سوریه شود

ایسنا/  لاریجانی: هیچ چیز نمی‌تواند مانع ادامه حمایت ایران از ملت و دولت سوریه شود

رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار مفتی سوریه با تاکید بر تداوم حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه گفت: هیچ چیز نمی‌تواند مانع ادامه حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه در شرایط کنونی شود.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وی با بیان اینکه ملت و دولت سوریه در بحران کنونی مظلوم واقع شده‌اند افزود: رژیم صهیونیستی بیشترین نفع را از تضعیف سوریه در شرایط کنونی منطقه خواهد برد.

 

لاریجانی در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش روحانیون و علمای دینی در روشنگری و بیان حقایق تحولات کنونی خاطرنشان کرد: با توجه به نفوذ روحانیون و علمای دینی، روشنگری و بیان حقایق و واقعیت‌های جاری و ماهیت گروه‌های تروریستی می‌تواند در حل سریع‌تر مساله سوریه بسیار موثر باشد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) ابراز امیدواری کرد به برکت این میلاد بزرگ مشکلات جهان اسلام به ویژه مردم سوریه هرچه سریع‌تر برطرف شود.

 

براساس این گزارش آقای شیخ احمد حسون مفتی سوریه نیز در این دیدار ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام گفت: مشکلات و فشارهای کنونی علیه ایران و سوریه به خاطر حمایت از مردم مظلوم فلسطین علیه تجاوزات رژیم اشغالگر قدس می‌باشد.

 

وی در ادامه با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه در شرایط دشوار کنونی گفت: مردم سوریه هیچ گاه پشتیبانی‌های ایران را فراموش نخواهند کرد.

احمد حسون همچنین با اشاره به اقدامات گروه‌های تروریستی در نابودی و غارت زیرساخت‌های عمرانی، خدماتی و اقتصادی سوریه گفت: دهها کارخانه ، بیمارستان و مراکز اقتصادی - تجاری در سوریه توسط گروه‌های تروریستی نابود و تجهیزات و لوازم آنها به تجارت رفته است.

 

وی افزود: گروه‌های تروریستی با آگاهی از نقش روحانیون در بیان واقعیات جاری سوریه جمع زیادی از علما و روحانیون را ترور کرده‌اند.

 

مفتی سوریه همچنین بر نقش مهم بشار اسد، رییس جمهور سوریه در حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.

 

انتهای پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی