کد خبر : 3438
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/لاریجانی:موضع آمریکا در مذاکرات 1+5 تخریبی است

ایرنا/لاریجانی:موضع آمریکا در مذاکرات 1+5 تخریبی است

 تهران- رییس مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه مذاکره با آمریکا خط قرمز نیست، تاکید کرد: آمریکا به جای موضع تخریبی باید به پیشرفت مذاکرات کمک کند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه العالم، ˈعلی لاریجانیˈ افزود: ما هیچگاه نگفته بودیم که مذاکره با آمریکا خط قرمزاست.

رییس قوه مقننه یادآورشد که رهبر معظم انقلاب چند سال قبل، در سخنرانی مشهد این نکته را فرمودند که ما رفتارهای آمریکایی ها را بررسی می کنیم. بنابراین باید دید که در دوره جدید رییس جمهور آمریکا، چه رفتاری از خود نشان می دهد.

لاریجانی ادامه داد: شاید اگر کسی بخواهد اطمینانی به این مساله پیدا کند، رفتار آنها در 1+5، خود یک نشانه باشد. به این معنی که به جای موضع تخریبی کمک کنند که مذاکرات پیش برود.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به علل تعویق در مذاکرات ایران و 1+5 اظهار داشت: در این نشست طرف مقابل زمان را به عقب انداخت، این در حالی است که ایران برای مذاکره آمادگی داشت و دارد.

به گفته وی، 1+5 می تواند مسایل را در شرایط فعلی حل کند، اما به شرط آنکه با ابتکار عمل و صداقت مذاکره کند.

لاریجانی توضیح داد: ایران پیشنهادهایی را داده است و می توانستند در این مذاکرات به نتیجه برسند، اما مقداری سستی و زمان گیری در این مساله وجود دارد که شاید شانس 1+5 را در حل مساله کاهش دهد.

لاریجانی درباره درخواست ها برای توقف غنی سازی 20 درصد در مقابل توقف تحریم ها، گفت: ما عضو آژانس هستیم و ان پی تی را پذیرفته ایم بنابراین حقوقی داریم؛ این که 5 درصد یا 20 درصد غنی سازی کنیم جز حقوق ما است.

لاریجانی ادامه داد: آقایانی که پیشنهادی دارند، می توانند در همین مذاکرات پیشنهاد خود را مطرح کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره تصور غربی ها از تاثیر تحریم ها بر ایران نیز گفت: آمریکایی ها برداشت صحیحی از این موضوع نداشتند، تغییراتی که در وضعیت اقتصادی ایران رخ داده، به دلیل چند عامل است.

لاریجانی ادامه داد: بخشی از دلایل گرانی و تورم به وجود آمده در ایران، مربوط به نقدینگی بسیار در داخل کشور است و تحریم ها درصد کمی تاثیر بر این موضوع داشته است.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ایران از نظر تولید داخلی دارای قدرتی است که می تواند این مسایل را حل کند، ولی نخست باید این اشکالات اقتصادی را برطرف کرد.

لاریجانی گفت: آنها می خواهند بگویند که تحریم ها تاثیر بسیاری داشته است به همین دلیل از این موضوع سوء استفاده می کنند.

سیام(1)**9012

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی