کد خبر : 3437
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : حمایت همه جانبه ایران از ملت و دولت سوریه

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : حمایت همه جانبه ایران از ملت و دولت سوریه

 رییس مجلس در دیدار مفتی سوریه با تاکید بر تداوم حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه گفت: هیچ چیز نمی تواند مانع ادامه حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه در اوضاع کنونی شود.


به گزارش  واحد مرکزی خبر ،‌ دکتر علی لاریجانی با بیان این که ملت و دولت سوریه در بحران کنونی مظلوم واقع شده اند افزود: رژیم صهیونیستی بیشترین نفع را از تضعیف سوریه در اوضاع کنونی منطقه خواهد برد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش روحانیان و علمای دینی در روشنگری و بیان حقایق تحولات کنونی اضافه کرد: با توجه به نفوذ روحانیان و علمای دینی، روشنگری و بیان حقایق و واقعیت ها و معرفی ماهیت گروه های تروریستی می تواند در حل سریع تر مسئله سوریه بسیار موثر باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) ابراز امیدواری کرد؛ به برکت این میلاد بزرگ مشکلات جهان اسلام به ویژه مردم سوریه هرچه سریعتر برطرف شود.

همچنین آقای شیخ احمد حسون مفتی سوریه نیز در این دیدار ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) گفت: مشکلات و فشارهای کنونی علیه ایران و سوریه به دلیل حمایت از مردم مظلوم فلسطین علیه تجاوزات رژیم اشغالگر قدس است.

وی در ادامه با قدردانی از حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه در اوضاع دشوار کنونی گفت: مردم سوریه هیچ گاه پشتیبانی های ایران را فراموش نخواهند کرد.

آقای احمد حسون همچنین با اشاره به اقدامات گروه های تروریستی در نابودی و غارت زیرساخت های عمرانی، خدماتی و اقتصادی سوریه گفت: گروه های تروریستی ده ها کارخانه، بیمارستان و مراکز اقتصادی- تجاری را در سوریه نابود و تجهیزات و لوازم آنها را به غارت برده اند.

وی افزود: گروه های تروریستی با آگاهی از نقش روحانیان در بیان واقعیات سوریه جمع زیادی از علمان و روحانیان را ترور کرده اند.

مفتی سوریه همچنین بر نقش مهم آقای بشار اسد رییس جمهور سوریه در حفظ یکپارچگی و تمامیت ارزی این کشور تاکید کرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی