کد خبر : 3437
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : حمایت همه جانبه ایران از ملت و دولت سوریه

واحدمرکزی خبر/لاریجانی : حمایت همه جانبه ایران از ملت و دولت سوریه

 رییس مجلس در دیدار مفتی سوریه با تاکید بر تداوم حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه گفت: هیچ چیز نمی تواند مانع ادامه حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه در اوضاع کنونی شود.


به گزارش  واحد مرکزی خبر ،‌ دکتر علی لاریجانی با بیان این که ملت و دولت سوریه در بحران کنونی مظلوم واقع شده اند افزود: رژیم صهیونیستی بیشترین نفع را از تضعیف سوریه در اوضاع کنونی منطقه خواهد برد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش روحانیان و علمای دینی در روشنگری و بیان حقایق تحولات کنونی اضافه کرد: با توجه به نفوذ روحانیان و علمای دینی، روشنگری و بیان حقایق و واقعیت ها و معرفی ماهیت گروه های تروریستی می تواند در حل سریع تر مسئله سوریه بسیار موثر باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) ابراز امیدواری کرد؛ به برکت این میلاد بزرگ مشکلات جهان اسلام به ویژه مردم سوریه هرچه سریعتر برطرف شود.

همچنین آقای شیخ احمد حسون مفتی سوریه نیز در این دیدار ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) گفت: مشکلات و فشارهای کنونی علیه ایران و سوریه به دلیل حمایت از مردم مظلوم فلسطین علیه تجاوزات رژیم اشغالگر قدس است.

وی در ادامه با قدردانی از حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه در اوضاع دشوار کنونی گفت: مردم سوریه هیچ گاه پشتیبانی های ایران را فراموش نخواهند کرد.

آقای احمد حسون همچنین با اشاره به اقدامات گروه های تروریستی در نابودی و غارت زیرساخت های عمرانی، خدماتی و اقتصادی سوریه گفت: گروه های تروریستی ده ها کارخانه، بیمارستان و مراکز اقتصادی- تجاری را در سوریه نابود و تجهیزات و لوازم آنها را به غارت برده اند.

وی افزود: گروه های تروریستی با آگاهی از نقش روحانیان در بیان واقعیات سوریه جمع زیادی از علمان و روحانیان را ترور کرده اند.

مفتی سوریه همچنین بر نقش مهم آقای بشار اسد رییس جمهور سوریه در حفظ یکپارچگی و تمامیت ارزی این کشور تاکید کرد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی