کد خبر : 3431
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با عالم برجسته شیعی ترکیه:

هدف کشورهای استکباری از جنگ‌های فرقه‌ای تضعیف اسلام است

هدف کشورهای استکباری از جنگ‌های فرقه‌ای تضعیف اسلام است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با شیخ صلاح‌الدین اوزگندوز عالم برجسته شیعی ترکیه، گفت: هدف صهیونیسم و قدرت‌های استکباری از جنگ‌های فرقه‌ای و مذهبی تضعیف اسلام است.

 دکتر علی لاریجانی صبح روز ( دوشنبه ۹ بهمن) در دیدار با شیخ صلاح‌الدین اوزگندوز از علمای برجسته شیعی ترکیه، با یادآوری حضور خود در مراسم روز عاشورای حسینی در استانبول، از برگزاری باشکوه این مراسم قدردانی کرد و آن را حلقه اتصال محکم و عامل تحکیم پیوندهای قلبی شیعیان دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تحولات منطقه به ویژه مسأله سوریه هدف صهیونیسم و قدرت‌های استکباری را تضعیف جهان اسلام از طریق ایجاد جنگ مذهبی و فرقه‌ای میان مسلمانان خواند و افزود: ورود ناتو به منطقه به زیان مسلمانان و جهان اسلام است.

وی ادامه داد: ناتو هیچگاه به فکر منافع کشورهای اسلامی نبوده است.

لاریجانی با اشاره به شکست قدرت‌های جهانی و ناتو در ایجاد آرامش در عراق و افغانستان گفت: حضور ناتو در عراق و افغانستان منجر به تشدید مشکلات داخلی و ایجاد اختلاف و تفرقه مذهبی در این کشورها گردید.

براساس این گزارش، شیخ صلاح‌الدین اوزگندوز عالم برجسته شیعی و رئیس بنیاد جعفری ترکیه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به خاطر حضور در مراسم عاشورای حسینی سال جاری در استانبول، با یادآوری طرح آمریکایی خاورمیانه بزرگ، گفت: هدف دشمنان اسلام تضعیف کشورهای مسلمان از طریق تجزیه این کشورها و ایجاد درگیری مذهبی در منطقه می‌باشد.

وی افزود: دشمن می‌خواهد با قطعه قطعه کردن کشورهای اسلامی و تقویت اسلام سازش کار در مقابل اسلام ضد صهیونیستی و ضد استکباری هلال اسرائیلی در منطقه ایجاد کند.

شیخ صلاح‌الدین همچنین با بیان اینکه در سوریه شیعیان و اهل سنت مظلوم واقع شده‌اند، گفت: مساله سوریه به نحو مطلوبی به نفع مسلمانان و جهان اسلام خاتمه یابد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر لاریجانی در دیدار با عالم برجسته شیعی ترکیه

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی