کد خبر : 3420
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاریجانی:حمله هوایی رژیم اشغالگر به دمشق توطئه‌ای با هدف فرصت‌سازی برای رژیم صهیونیستی است

ایسنا/لاریجانی:حمله هوایی رژیم اشغالگر به دمشق توطئه‌ای با هدف فرصت‌سازی برای رژیم صهیونیستی است

حمله هوایی رژیم اشغالگر به سوریه توطئه‌ای با هدف فرصت‌سازی برای رژیم صهیونیستی است

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوری خود ضمن محکوم کردن حمله هوایی اخیر رژیم اشغالگر قدس به سوریه گفت: این رفتارهای ماجراجویانه علیه سوریه توطئه‌ای در راستای ایجاد فرصت برای رژیم صهیونیستی است.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وی در ادامه بر تداوم حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در مقابل توطئه‌های جاری تاکید و ابراز اطمینان کرد ملت سوریه سرانجام با ایستادگی و مقاومت خواهند توانست از شرایط دشوار کنونی با پیروزی خارج شوند.

 

محمد جهاد اللحام، رئیس مجلس سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی برای حمایت از دولت و ملت سوریه در مقابل توطئه‌های جاری علیه کشورش به ویژه تجاوز هوایی اخیر رژیم صهیونیستی علیه سوریه آنچه در سوریه می‌گذرد تضعیف خط مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس و در راستای منافع این رژیم اشغالگر است.

 

وی افزود: این توطئه نه تنها علیه سوریه می‌باشد بلکه علیه تمامی کشورهای اسلامی است.

 

اسامه نجیفی، رئیس مجلس عراق نیز در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر حمایت دولت و ملت عراق از سوریه در مقابل تجاوز رژیم اشغالگر قدس علیه سوریه گفت: همه ما در مقابل رژیم صهیونیستی در یک صف واحد ایستاده‌ایم.

 

محمدالعربی ولد خلیفه، رئیس نمایندگان الجزایر در گفت‌وگوی خود با لاریجانی با تاکید بر حمایت همه‌جانبه کشورش از ملت سوریه در مقابل تجاوز اخیر صهیونیست‌ها گفت: این اولین تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورهای همجوار مانند سوریه و لبنان نیست. باید با همبستگی،‌ همفکری و کار مشترک جلوی این قبیل تجاوزات گرفته شود.

 

وی تصریح کرد: باید کاری بیش از محکوم کردن کلامی در مقابل تجاوز رژیم اشغالگر قدس به سوریه انجام شود.

 

رئیس مجلس نمایندگان الجزایر در بخش دیگری از سخنان خود با دردناک خواندن شرایط کنونی سوریه بر لزوم بازگشت آرامش و ثبات به این کشور تاکید کرد و افزود: انجام اصلاحات و ایجاد دموکراسی تنها راه حل واقعی برای شرایط جاری در سوریه می‌باشد و این اصلاحات باید با انتخاب ملت سوریه باشد و هیچکس نباید نمایندگی ملت سوریه را بر عهده بگیرد.

 

وی همچنین مساله فلسطین را مهمترین مساله جهان اسلام خواند و بر حمایت کشورش از مردم مظلوم فلسطین در مقابل سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی