کد خبر : 3403
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

اظهار‌ تاسف مراجع و علما از حوادث قم

اظهار‌ تاسف مراجع و علما از حوادث قم

در پی حرکت عده ای در برهم زدن سخنرانی رئیس مجلس در جمع راهپیمایان یوم‌الله ۲۲ بهمن در قم، مراجع و علما شهر مقدس قم اهانت به آستان مقدس حضرت معصومه(س) و توهین به رئیس مجلس را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در پی حرکت‌ سازمان‌یافته عده‌ای در جریان سخنرانی دکتر لاریجانی، در جمع با‌شکوه‌ راهپیمایان ۲۲ بهمن شهر مقدس قم در حرم شریف حضرت معصومه (س)‌ برخی افراد در اقدامی سازماندهی شده سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی را برهم زدند که مراجع و علما این حرکت را محکوم کردند. 


نباید تعدادی اندک حرمت رئیس قوه مقننه را در شهر مرجعیت مورد اهانت قرار دهند

آیت الله جواد فاضل لنکرانی در پی هتک حرمت نسبت به حرم شریف حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در یوم الله ۲۲ بهمن و اهانت به رئیس محترم مجلس طی تماس تلفنی با دکتر علی لاریجانی این اقدام زشت را به شدت محکوم کرد و آن را در راستای اهداف دشمنان خواند.
آیت الله جواد فاضل لنکرانی با بیان اینکه نبایستی تعدادی اندک حرمت رئیس قوه مقننه و نماینده قم را در شهر مرجعیت مورد اهانت قرار دهند، حرکت این افراد را اقدامی نادرست، شنیع و اهانت به آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در یوم الله ۲۲ بهمن عنوان کرد.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی نیز از مراجع عظام تقلید در تماس تلفنی با رئیس مجلس، ضمن اظهار تالم و تاثر فراوان و فاجعه بار خواندن اتفاق ۲۲ بهمن قم، اقدام افرادی را که حرمت آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و سالروز جشن بزرگ انقلاب را رعایت نکردند، منزجر کننده خواند.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی همچنین از حلم و بردباری رئیس مجلس تجلیل کردند و با بیان اینکه حضرتعالی از بیت مرجعیت و روحانیت و فرزند حوزه و نماینده اول مردم قم هستید، از حوادث تلخ ۲۲ بهمن ابراز تاسف کردند.


برخی با اغراض خاص در قم فتنه‌گری می‌کنند

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، از اقدام اخلال‌گرانه در جریان جشن پیروزی انقلاب در قم ابراز تاسف کرد و گفت: مراجع و علما نگران اقدامات اخلال‌گرانه هستند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی، صبح دوشنبه در آغاز درس خارج خود در مسجد اعظم قم، با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت:  الحمد‌الله راهپیمایی دیروز باشکوه تر از هر سال برگزار شد و نشان داد که مردم در صحنه هستند.

 وی ادامه داد: حضور گسترده و باشکوه مردم نشان دهنده عزم جدی و توجه آنان به اصل نظام و ولایت فقیه بوده و حساب مشکلات را با مسائلی که کشور را تهدید می‌کند، مقایسه نمی‌کنند.
استاد برجسته حوزه با بیان این که روز گذشته حرکت بسیار زشتی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) اتفاق افتاد، اظهار داشت: مسئولان مشغول مطالعه در این باره هستند و بعداً در این باره صحبت‌های مناسب خواهد شد.

 وی با تاکید بر این که باید جلوی کارهای اخلال گرانه گرفته شود، یادآور شد: باید بررسی کرد که آیا این کارها ریشه‌های انتخاباتی دارد یا نه؛ باید عاقلانه آن را حل کرد.
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مکارم با بیان این که متاسفانه عده‌ای یا فریب خورده هستند و یا اغراض خاصی دارند، گفت: مراجع، علما، فضلا و طلاب، همه از اقدام دیروز نگران هستند و منتظر نتیجه مطالعات مسئولان در این خصوص می‌باشند.

 

اهانت به رئیس مجلس و هتک حرمت حرم شریف حضرت معصومه (س) محکوم است

آیت الله العظمی شیخ جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید در تماس تلفنی با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که هم‌اکنون برای حضور در اجلاس مجمع مجالس کشورهای عضو اکو در پاکستان به‌سر می‌برد، اقدام روز گذشته (۲۲ بهمن ماه) عده‌ای خود‌سر در هتک حرمت حرم شریف حضرت فاطمه معصومه (س) و اهانت به رئیس محترم مجلس را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی در جهت  اهداف دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران خواند.


 

حضرت آیت الله سبحانی از اقدام این افراد در ساحت مقدس حوزه ابراز تاسف و تنفر کرده و فرمودند: حوزه علمیه صاحب دارد و این نوع اقدامات کار حوزه و طلاب حوزه علمیه قم نیست.
 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس حوزه علمیه قم در تماس جداگانه‌ای با رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام خودسرانه این افراد و اظهار تاسف از بروز چنین اتفاقی حرکت این افراد را اقدامی ناشایست، شنیع و اهانت به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین بر لزوم برخورد با اهانت‌کنندگان به ساحت مقدس حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و کسانی که حرمت سالروز جشن پیروزی انقلاب را رعایت نکردند و به رئیس مجلس اهانت کردند تاکید کردند.
 رئیس حوزه علمیه قم  اقداماتی از این دست را خلاف مصالح نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و بر لزوم حفظ وحدت و آرامش در کشور تاکید کرد.

 

آیت‌الله جوادی آملی :اخلال در مراسم انقلاب حرام عینی است

آیت‌الله جوادی آملی راهپیمایی ۲۲ بهمن را بیعت مجدد با رهبر انقلاب خواند و تاکید کرد: نعمت رهبری عادل و شجاع یکی از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی است.


 

این مرجع عالیقدر در دیدار ۳۰۰ تن از اساتید بسیجی دانشگاه‌های کشور که روز یکشنبه ۲۲ بهمن برگزار شد، با اشاره به دهه مبارک فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن از تمامی مردم خواست تا در این راهپیمایی حضور پرشور داشته باشند.
وی اغتشاش و اخلال در این مراسم را حرام عینی خواند و به تاکید مراجع و علما در خصوص هوشیاری مردم نسبت به اغتشاشات و فتنه‌هایی که در جامعه رخ داده است اشاره کرد.
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعت مجدد با رهبر انقلاب است، تصریح کرد:‌ حفظ نظام اسلامی از واجبات عینی است.
آیت‌الله جوادی‌آملی ادامه داد: نقش مراجع تقلید در پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ و استمرار آن بسیار مهم است.
این مرجع عالیقدر همچنین درباره رهبر معظم انقلاب گفت: نعمت رهبری عادل و شجاع یکی از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی است.
علاوه بر این مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم و همچنین مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم نیز به طور جداگانه، بیانه‌ای در جهت محکوم کردن این حرکت سازمان‌یافته صادر کردند.

 

حرکت فرصت‌طلبان در قم دشمنان نظام و انقلاب را شاد کرد

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با صدور اطلاعیه‌ای ضمن محکوم کردن اخلال در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اقدام آنها را در راستای منافع دشمنان انقلاب خواند.
 دربخش از اطلاعیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری قم آمده است:این جریان افراطی با حرکت زشت و فرصت‌طلبانه خود در ایجاد اخلال در سخنرانی نماینده محترم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی علاوه بر آن که درصدد تضییع و مصادره حضور صدها هزار نفری راهپیمایان قمی برآمدند، با این حرکت تفرقه‌افکنانه دانسته یا ندانسته آب به آسیاب دشمن ریختند و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) جدول دشمن را پر کردند.
 

حوادث ۲۲ بهمن وحدت شکن و خلاف شرع است

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای قمی حوزه علمیه قم نیز با صدور بیانیه ای ضمن تشکر از حضور باشکوه  مردم استان قم در مراسم ۲۲ بهمن اعلام کرد: تأسف عمیق خود را از اقدام جمعی از فرصت طلبان مدعی بصیرت که بدون توجه به قداست یوم‌الله ۲۲ بهمن و موقعیت شهر مقدس قم و نیز حرمت حرم کریمه اهل‌بیت(س) به تشنج در میان سخنرانی ریاست مجلس شورای اسلامی اقدام کردند، ابراز می‌نماید و این حرکت را با توجه به آن که برخلاف فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر خائنانه بودن اقدامات وحدت شکن بوده خلاف شرع بین می‌داند./
پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی