کد خبر : 3383
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نطق پیش از دستور؛

نقد رهبری عظیم الشان را عامل اصلاح کار خویش می دانیم

نقد رهبری عظیم الشان را عامل اصلاح کار خویش می دانیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات مشفقانه رهبری به قوای سه گانه بسیار خیرخواهانه و منصفانه و دلپذیر و بجا بود، افزود:بنده از جانب خود و همه نمایندگان اعلام می دارم نقد رهبری عظیم الشأن را عامل اصلاح کار خویش می دانیم و در این بخش آنچه از اشکالات به ما مربوط می شود عذرخواهی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۹ بهمن) مجلس شورای اسلامی‌در نطق پیش از دستور خود گفت: سالگرد قیام مردم تبریز و چهلم شهدای مردم قهرمان قم درسال ۵۶ را گرامی می داریم و به ساحت مردم سلحشور آذربایجان که همواره منافع ایران را با بصیرت و غیرتی ستودنی از ایران و اسلام پاسداری نمودند، آفرین گفته و به شهدای گرانقدر آنها احترام می گذاریم.

سخنان ارزشمند روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف روشنگر و فصل الخطاب بود. در روزهای اخیر شگرد فریبکارانه آمریکا در قاب مذاکرات گرچه با موضع قاطع صاحب نظران انقلابی روبرو گردید، اما تحلیل همه جانبه و دقیق ایشان مبانی این اقدام مزورانه آمریکا را روشن کرد. نکته اساسی در این است که چرا آمریکا در این مقطع از تریبون های سیاسی مختلف موضوع مذاکره را مطرح کرده است و چه عاملی باعث این تاکتیک شده است.

از ابتدای انقلاب گاه مواجه با تحلیل های سطحی مواجه بوده ایم که به جای ریشه یابی این گونه مانورهای سیاسی اقدامات آمریکا را حمل بر صحت نموده و آن را فرصت تلقی می کنند. تجربه گذشته نشان می دهد این گونه تحلیل ها نه تنها منجر به تغییر رفتار آمریکا نشد، که گاه مواجه به مواضع ناجوانمردانه ای شد که در سخنان رئیس جمهور قبلی آمریکا در مسئله افغانستان که ایران محور شرارت است، دیده شد، لذا دقت نظر در علل پیدایش این تاکتیک های مسموم اهمیت پیدا می کند.

رهبر معظم انقلاب این موضوع را به خوبی تحلیل نموده اند. آمریکا که در این چند سال با عناد زایدالوصل دست به تحریم ها زد بر این گمان است که به بدنه اجتماعی جامعه القا نماید از طریق مذاکره فشارها برداشته می شود اما واقعیت قضیه کاملا مغایر این است.

در این چند دور مذاکره ۱+۵ بیشترین کارشکنی در مذاکرات از جانب آمریکایی ها بود و این امر روشن می کند دشمن با روش دوگانه خود قصد دارد در جبهه ملت سستی و رخوت و دودستگی ایجاد کند تا جرأت نماید تازیانه استکباری خود را بلند کند. اما اولا بیداری ملت در حضور چشمگیر در راهپیمایی ۲۲ بهمن شوک جدی به آنان وارد نمود و ثانیا روشنگری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظلله) به آنان نشان داد راهبری امت در دست کشتیبانی است که همه تحرکات آنان را با دقت زیر نظر دارد و همه توان ملی را در دفاع از حقوق ملت به کار خواهد بست. اینجا آمریکایی ها باید دست از ناشیگری های گذشته بردارند و بفهمند در مقابل دسایس آنها با ملتی یکپارچه و مجاهد و مرید رهبری مواجهند.

شگردهای رذیلانه عملیات روانی آنها نه تنها اراده ها را سست نمی کند که ملت را مصمم تر می کند که با مکر و فسون آنها پیچیده تر عمل نماید. درست است که در کشور ما به دلیل دموکراسی اختلاف آرا وجود دارد اما در مقابل توطئه دشمن همه یکصدا با ندای رهبری همنوا می گردند و مجال فرصت طلبی به آنها داده نمی شود.

در همین راستا تذکرات مشفقانه رهبری به قوای سه گانه بسیار خیرخواهانه و منصفانه و دلپذیر و بجا بود و بنده از جانب خود و همه نمایندگان اعلام می دارم نقد رهبری عظیم الشأن را عامل اصلاح کار خویش می دانیم و در این بخش آنچه از اشکالات به ما مربوط می شود عذرخواهی می کنیم.

ایشان را ولی امر مسلمین و نور چشم خود می دانیم و با جان و دل تلاش می نماییم نظر حضرتشان در حوزه تقنین محقق گردد.

امروز با بیعت مجدد با آن رهبر عزیز، مجدانه همت مجلس را در جهت حل مشکلات اصلی کشور که بهبود وضعیت معیشتی مردم است تمرکز نموده و امیدواریم با همدلی و کوشش در بررسی بودجه سال ۹۲ زمینه های رونق بخشی به تولید داخل را فراهم نماییم.

مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از راهنمایی های ارزنده رهبر معظم انقلاب اعلام می دارد راهکار برون رفت وضعیت اقتصادی کشور در تسهیل فضای کسب و کار و رونق بخشی به تولید داخلی است.

ساماندهی این امر است که می تواند تاثیر در رفتار خصمانه بین المللی و اصلاح آن بگذارد. مجلس شورای اسلامی جهت عملیاتی نمودن این استراتژی همت می کند تا وضعیت اقتصادی کشور به صورت ریشه ای سامان یابد.

ضمناً لازم است مرکز پژوهش ها بررسی های کارشناسی خود را در جهت فعال نمودن برخورد با مفاسد اقتصادی به مجلس ارائه کند تا در جهت تسریع در جهت کار قرار گیرد.

مجلس شورای اسلامی‌ضمن حمایت از مذاکرات هسته ای که در پیش است اعلام می دارد که ملت ایران در صیانت از حقوق هسته ای خود با قدرت ایستادگی می کند و مذاکره صرفاً در چارچوب ان پی تی و مقررات آژانس قابل قبول می باشد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی