کد خبر : 3369
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار هیات بلند پایه الجزایر با رییس مجلس

دیدار هیات بلند پایه الجزایر با رییس مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی روابط جمهوری اسلامی ایران و الجزایر را برادرانه و نزدیک خواند و گفت: با وجود همکاری‌های بسیار خوب سیاسی، پارلمانی و بین‌المللی دو کشور و پیشینه پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت، سطح روابط تجاری، بازرگانی متقابل متناسب با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور نیست و باید با حل پاره‌ای مشکلات و موانع جزئی به همکاری‌های اقتصادی دو کشور رونق داد.

 

 علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی الجزایر و هیات همراه وی، بر اهمیت تسهیل در روند همکاری‌های بانکی و برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

 

وی در بخش دگیری از سخنان خود به شرایط فعلی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: تحولات حساس کنونی منطقه ایجاب می‌کند که کشورهای اسلامی با همکاری و انسجام بیشتر با چالش‌های کنونی ناشی از دخالت قدرت‌های خارجی در منطقه مقابله کنند.

 

لارجانی در همین به بحران سوریه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه سوریه در محور مقاومت ایجاد بحران در این کشور از طریق ارسال سلاح و تروریست به نفع رژیم صهیونیست است.

 

رییس مجلس همچنین ایجاد اختلاف و تفرقه در جهان اسلام را از سیاست‌های راهبردی قدرت‌های جهانی برای تضعیف دقرت مسلمانان دانست و گفت: بسیاری از اختلافات کنونی در جهان اسلام طبیعی نیست بلکه ساخته قدرت‌های استکباری است.

 

بر اساس این گزارش، بلقاسم بلعباس رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی الجزایر نیز در این دیدار با بیان اینکه توسعه همکاری‌های دوستانه با ایران مورد اهتمام ویژه رهبران و گروه‌های سیاسی الجزایر است، گفت: دیدگاه‌های دو کشور در بسیاری موضوعات جهانی و منطقه‌ای بسیار نزدیک است.

 

وی دامن زدن به مسائل اختلاف انگیز در جهان اسلام را خطرناک دانست و به ضرورت یکپارچگی و وحدت کشورهای اسلامی تاکید کرد.

 

بلقاسم بلعباس همچنین با تاکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور گفت باید از ظرفیت مجالس دو کوشر برای ایجاد تحرک و جهش در همکاری‌های اقتصادی دو کشور بهره گرفت.

 

وی همچنین دیدگاه‌های دو کشور درخصوص مسائل منطقه از جمله بحرانی سوریه را بسیار نزدیک خواند.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی