کد خبر : 3369
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار هیات بلند پایه الجزایر با رییس مجلس

دیدار هیات بلند پایه الجزایر با رییس مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی روابط جمهوری اسلامی ایران و الجزایر را برادرانه و نزدیک خواند و گفت: با وجود همکاری‌های بسیار خوب سیاسی، پارلمانی و بین‌المللی دو کشور و پیشینه پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت، سطح روابط تجاری، بازرگانی متقابل متناسب با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور نیست و باید با حل پاره‌ای مشکلات و موانع جزئی به همکاری‌های اقتصادی دو کشور رونق داد.

 

 علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی الجزایر و هیات همراه وی، بر اهمیت تسهیل در روند همکاری‌های بانکی و برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

 

وی در بخش دگیری از سخنان خود به شرایط فعلی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: تحولات حساس کنونی منطقه ایجاب می‌کند که کشورهای اسلامی با همکاری و انسجام بیشتر با چالش‌های کنونی ناشی از دخالت قدرت‌های خارجی در منطقه مقابله کنند.

 

لارجانی در همین به بحران سوریه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه سوریه در محور مقاومت ایجاد بحران در این کشور از طریق ارسال سلاح و تروریست به نفع رژیم صهیونیست است.

 

رییس مجلس همچنین ایجاد اختلاف و تفرقه در جهان اسلام را از سیاست‌های راهبردی قدرت‌های جهانی برای تضعیف دقرت مسلمانان دانست و گفت: بسیاری از اختلافات کنونی در جهان اسلام طبیعی نیست بلکه ساخته قدرت‌های استکباری است.

 

بر اساس این گزارش، بلقاسم بلعباس رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی الجزایر نیز در این دیدار با بیان اینکه توسعه همکاری‌های دوستانه با ایران مورد اهتمام ویژه رهبران و گروه‌های سیاسی الجزایر است، گفت: دیدگاه‌های دو کشور در بسیاری موضوعات جهانی و منطقه‌ای بسیار نزدیک است.

 

وی دامن زدن به مسائل اختلاف انگیز در جهان اسلام را خطرناک دانست و به ضرورت یکپارچگی و وحدت کشورهای اسلامی تاکید کرد.

 

بلقاسم بلعباس همچنین با تاکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور گفت باید از ظرفیت مجالس دو کوشر برای ایجاد تحرک و جهش در همکاری‌های اقتصادی دو کشور بهره گرفت.

 

وی همچنین دیدگاه‌های دو کشور درخصوص مسائل منطقه از جمله بحرانی سوریه را بسیار نزدیک خواند.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی