کد خبر : 3351
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران: تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند

لاریجانی در جمع خبرنگاران: تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب قوانین تجارت با هند در مجلس گفت: برخی قوانین مانند حذف مالیات مضاعف می‌تواند این ارتباط را توسعه دهد.

  دکتر علی لاریجانی بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۷ اسفند ماه) در پایان دیدار خود با شیواجی راو دیش موش رئیس پارلمان ایالتی بمبئی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معمولاً برای اینکه تجارت بین کشورها افزایش یابد قوانین مشوق برای آن در نظر می گیرند گفت: مثلاً قوانین مالیات مضاعف یا نحوه سرمایه گذاری ها که می تواند روابط دولت ها با یکدیگر را تسهیل کند باید به صورت اولیه در پارلمان تصویب شده و سپس به دولت ارجاع می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روحیه در ایران وجود دارد که برای تسهیل تجارت با هند همکاری های لازم در نظر گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به دیدار خود از مرکز تجارت جهانی اشاره کرد و افزود: در این دیدار تجار خوبی که از ایران شناخت لازم را داشتند به جلسه آمدند که به طور خصوصی با من صحبت کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند تصریح کرد: من در زمینه گسترش روابط آنها با ایران توصیه هایی کرده ام و روابطی ایجاد کرده ام تا بتوانند علاقمندی شان در سرمایه گذاری و افزایش فعالیت های تجاری در ابعاد مختلف را پیگیری کنند.

همچنین رئیس مجلس ایالتی بمبئی با اشاره به گسترش روابط دو کشور که از گذشته های دور در جریان بوده است گفت: امروز متوجه شدیم پارلمان های ایران و هند به یکدیگر نزدیکند و مطمئنیم این روابط نزدیک به نفع مردم دو کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه نقطه نظرات خود را در زمینه مشکلات موجود به دولت مرکزی هند منعکس می کنیم افزود: آقای لاریجانی می توانند مشکل ثبت شرکت تجار ایرانی در هند را از طریق دولت هند در دهلی نو پیگیری کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی