کد خبر : 3351
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران: تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند

لاریجانی در جمع خبرنگاران: تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب قوانین تجارت با هند در مجلس گفت: برخی قوانین مانند حذف مالیات مضاعف می‌تواند این ارتباط را توسعه دهد.

  دکتر علی لاریجانی بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۷ اسفند ماه) در پایان دیدار خود با شیواجی راو دیش موش رئیس پارلمان ایالتی بمبئی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معمولاً برای اینکه تجارت بین کشورها افزایش یابد قوانین مشوق برای آن در نظر می گیرند گفت: مثلاً قوانین مالیات مضاعف یا نحوه سرمایه گذاری ها که می تواند روابط دولت ها با یکدیگر را تسهیل کند باید به صورت اولیه در پارلمان تصویب شده و سپس به دولت ارجاع می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روحیه در ایران وجود دارد که برای تسهیل تجارت با هند همکاری های لازم در نظر گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به دیدار خود از مرکز تجارت جهانی اشاره کرد و افزود: در این دیدار تجار خوبی که از ایران شناخت لازم را داشتند به جلسه آمدند که به طور خصوصی با من صحبت کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند تصریح کرد: من در زمینه گسترش روابط آنها با ایران توصیه هایی کرده ام و روابطی ایجاد کرده ام تا بتوانند علاقمندی شان در سرمایه گذاری و افزایش فعالیت های تجاری در ابعاد مختلف را پیگیری کنند.

همچنین رئیس مجلس ایالتی بمبئی با اشاره به گسترش روابط دو کشور که از گذشته های دور در جریان بوده است گفت: امروز متوجه شدیم پارلمان های ایران و هند به یکدیگر نزدیکند و مطمئنیم این روابط نزدیک به نفع مردم دو کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه نقطه نظرات خود را در زمینه مشکلات موجود به دولت مرکزی هند منعکس می کنیم افزود: آقای لاریجانی می توانند مشکل ثبت شرکت تجار ایرانی در هند را از طریق دولت هند در دهلی نو پیگیری کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی