کد خبر : 3351
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران: تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند

لاریجانی در جمع خبرنگاران: تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب قوانین تجارت با هند در مجلس گفت: برخی قوانین مانند حذف مالیات مضاعف می‌تواند این ارتباط را توسعه دهد.

  دکتر علی لاریجانی بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۷ اسفند ماه) در پایان دیدار خود با شیواجی راو دیش موش رئیس پارلمان ایالتی بمبئی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معمولاً برای اینکه تجارت بین کشورها افزایش یابد قوانین مشوق برای آن در نظر می گیرند گفت: مثلاً قوانین مالیات مضاعف یا نحوه سرمایه گذاری ها که می تواند روابط دولت ها با یکدیگر را تسهیل کند باید به صورت اولیه در پارلمان تصویب شده و سپس به دولت ارجاع می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این روحیه در ایران وجود دارد که برای تسهیل تجارت با هند همکاری های لازم در نظر گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به دیدار خود از مرکز تجارت جهانی اشاره کرد و افزود: در این دیدار تجار خوبی که از ایران شناخت لازم را داشتند به جلسه آمدند که به طور خصوصی با من صحبت کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه تجار هندی شناخت خوبی از ایران دارند تصریح کرد: من در زمینه گسترش روابط آنها با ایران توصیه هایی کرده ام و روابطی ایجاد کرده ام تا بتوانند علاقمندی شان در سرمایه گذاری و افزایش فعالیت های تجاری در ابعاد مختلف را پیگیری کنند.

همچنین رئیس مجلس ایالتی بمبئی با اشاره به گسترش روابط دو کشور که از گذشته های دور در جریان بوده است گفت: امروز متوجه شدیم پارلمان های ایران و هند به یکدیگر نزدیکند و مطمئنیم این روابط نزدیک به نفع مردم دو کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه نقطه نظرات خود را در زمینه مشکلات موجود به دولت مرکزی هند منعکس می کنیم افزود: آقای لاریجانی می توانند مشکل ثبت شرکت تجار ایرانی در هند را از طریق دولت هند در دهلی نو پیگیری کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی