کد خبر : 3341
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی هند: نگاه‌ایران به توسعه همکاری اقتصادی با هند مثبت است

لاریجانی در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی هند: نگاه‌ایران به توسعه همکاری اقتصادی با هند مثبت است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی هند با اشاره به وجود زمینه‌های فراوان همکاری دو کشور به‌خصوص در زمینه انرژی گفت: ایران و هند می‌توانند در زمینه دارو، محصولات کشاورزی و دامی و نیز های‌تک با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در ضیافت ناهار کاری با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع هند (آسو کم) که یکی از مهمترین نهادهای خصوصی این کشور با ۴۰۰ هزار شرکت و اتحادیه عضو در هند است، گفت:‌ از اینکه امروز توانستم با اعضای اتاق بازرگانی و بازرگانان هندی دیدار کنم، خرسندم. سخنان تجار هندی نشان‌دهنده وجود زمینه روشنی از همکاری‌های دو کشور است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاملا تایید می‌کنم که زمینه همکاری دو کشور وجود دارد و ایران نیز متمایل به افزایش زمینه‌های همکاری اقتصادی با هند است، افزود: همه موضوعات مورد بحث در این جلسه را با نخست‌وزیر هند مطرح کردم که نگاه مثبتی برای توسعه همکاری‌ها وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه نفت، گاز و انرژی‌های نو هند می‌تواند همکاری‌های گسترده‌ای را با ایران تعریف کند، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در پتروشیمی و نیروگاه‌های ایران نیز برای هند مفید خواهد بود.

وی با اشاره به امکان سرمایه‌گذاری در پروژه چابهار ایران بیان کرد: البته مشکلاتی هم در زمینه روابط دو کشور به ویژه در زمینه‌های بانکی و بیمه‌ای وجود دارد که قابل حل است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با اشاره به وجود همکاری‌های گسترده دو کشور در زمینه‌های دارو و محصولات کشاورزی و دامی و های‌تک کشور هند گفت: به طور کلی زمینه وسیعی برای همکاری‌های دو کشور یافت می‌شود، ضمن اینکه تجار هندی نیز علاقه‌مند به همکاری با همتایان ایرانی خود هستند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اتاق‌های بازرگانی دو کشور باید کاتالیزور این مسئله باشند، ادامه داد:‌ اراده‌های سیاسی دو کشور نیز باید در این زمینه متمرکز شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احساس من از مذاکرات چند روز اخیر خود با تجار هندی و نیز مقامات سیاسی هند این بود که آنها علاقه‌مند به افزایش همکاری‌ها با ایران هستند، گفت: این اراده وجود دارد که همکاری‌ها گسترده‌تر شود که این مسئله برای آینده منطقه و امنیت آن اثرگذار است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های مختلف ایران در هیات عالیرتبه پارلمانی ایران در هند افزود: مسئولان امر مشغول رایزنی با همتایان هندی خود هستند که امیدواریم نقشه راه مطلوبی برای دستور کار اتاق‌های بازرگانی دو کشور تنظیم کنند.

وی با تاکید بر حمایت پارلمان ایران از افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور اظهار امیدواری کرد تا با همکاری مشترک اتاق‌های بازرگانی دو کشور این طراحی‌ها به عملیات سازنده‌ای تبدیل شوند.

گفتنی است در ابتدای این نشست تعدادی از مسئولان اتاق بازرگانی هند خواستار ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور شدند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی