کد خبر : 3341
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی هند: نگاه‌ایران به توسعه همکاری اقتصادی با هند مثبت است

لاریجانی در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی هند: نگاه‌ایران به توسعه همکاری اقتصادی با هند مثبت است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مسئولان اتاق بازرگانی هند با اشاره به وجود زمینه‌های فراوان همکاری دو کشور به‌خصوص در زمینه انرژی گفت: ایران و هند می‌توانند در زمینه دارو، محصولات کشاورزی و دامی و نیز های‌تک با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در ضیافت ناهار کاری با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع هند (آسو کم) که یکی از مهمترین نهادهای خصوصی این کشور با ۴۰۰ هزار شرکت و اتحادیه عضو در هند است، گفت:‌ از اینکه امروز توانستم با اعضای اتاق بازرگانی و بازرگانان هندی دیدار کنم، خرسندم. سخنان تجار هندی نشان‌دهنده وجود زمینه روشنی از همکاری‌های دو کشور است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاملا تایید می‌کنم که زمینه همکاری دو کشور وجود دارد و ایران نیز متمایل به افزایش زمینه‌های همکاری اقتصادی با هند است، افزود: همه موضوعات مورد بحث در این جلسه را با نخست‌وزیر هند مطرح کردم که نگاه مثبتی برای توسعه همکاری‌ها وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه نفت، گاز و انرژی‌های نو هند می‌تواند همکاری‌های گسترده‌ای را با ایران تعریف کند، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در پتروشیمی و نیروگاه‌های ایران نیز برای هند مفید خواهد بود.

وی با اشاره به امکان سرمایه‌گذاری در پروژه چابهار ایران بیان کرد: البته مشکلاتی هم در زمینه روابط دو کشور به ویژه در زمینه‌های بانکی و بیمه‌ای وجود دارد که قابل حل است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با اشاره به وجود همکاری‌های گسترده دو کشور در زمینه‌های دارو و محصولات کشاورزی و دامی و های‌تک کشور هند گفت: به طور کلی زمینه وسیعی برای همکاری‌های دو کشور یافت می‌شود، ضمن اینکه تجار هندی نیز علاقه‌مند به همکاری با همتایان ایرانی خود هستند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اتاق‌های بازرگانی دو کشور باید کاتالیزور این مسئله باشند، ادامه داد:‌ اراده‌های سیاسی دو کشور نیز باید در این زمینه متمرکز شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احساس من از مذاکرات چند روز اخیر خود با تجار هندی و نیز مقامات سیاسی هند این بود که آنها علاقه‌مند به افزایش همکاری‌ها با ایران هستند، گفت: این اراده وجود دارد که همکاری‌ها گسترده‌تر شود که این مسئله برای آینده منطقه و امنیت آن اثرگذار است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های مختلف ایران در هیات عالیرتبه پارلمانی ایران در هند افزود: مسئولان امر مشغول رایزنی با همتایان هندی خود هستند که امیدواریم نقشه راه مطلوبی برای دستور کار اتاق‌های بازرگانی دو کشور تنظیم کنند.

وی با تاکید بر حمایت پارلمان ایران از افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور اظهار امیدواری کرد تا با همکاری مشترک اتاق‌های بازرگانی دو کشور این طراحی‌ها به عملیات سازنده‌ای تبدیل شوند.

گفتنی است در ابتدای این نشست تعدادی از مسئولان اتاق بازرگانی هند خواستار ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور شدند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی