کد خبر : 3315
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با جمعی از مردم قم؛

در راه انقلاب باید جان داد، آبرو دادن مهم نیست

در راه انقلاب باید جان داد، آبرو دادن مهم نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از مردم شهر قم در منزل پدری خویش،درباره حادثه ۲۲ بهمن قم،با بیان اینکه این مسائل مهم نیست و در راه انقلاب باید جان داد و آبرو دادن مهم نیست، گفت: مردم قم بسیار فهیم و با غیرت هستند و اقدامی انجام نمی‌دهند که باعث آزردگی رهبری معظم شود.

دکتر لاریجانی صبح امروز پنج شنبه (۲۴ اسفند) پس از ورود به شهر مقدس قم در منزل پدری خود با جمعی از مردم قم دیدار کرد ؛ در این دیدار مردم این استان اقدامات برخی افراد در روز ۲۲ بهمن را محکوم کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مردم قم ، با بیان اینکه بنده از هر فرصتی استفاده می کنم تا مسائل شهر قم را پیگیری کنم، گفت: افتخار می کنم نماینده مردم شریف قم هستم  و افتخار می کنم نماینده مردمی هستم که در دوران انقلاب اسلامی ایران در سخت ترین شرایط پشتیبان امام خمینی(ره) و هم چنین رهبری معظم انقلاب بوده‌اند.

دکتر لاریجانی با تأکید بر اینکه بنده همچنان این مسیر را ادامه خواهم داد، تأکید کرد: افتخار می‌کنم نماینده مردمی هستم که در کنار حرم مطهر حضرت معصومه(س) و در شهر قم به عنوان کانون تفکر اسلام و شیعه و همچنین درکنار مراجع معظم تقلید و حوزه علمیه زندگی می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همه مسلمانان جهان از حوزه علمیه قم بهره می برند و مردم قم نیز شرف دارند و باعث افتخار بنده است که نماینده مردم این شهر هستم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اعلام اینکه خاطرات خوشی که از مردم قم دارم از ذهن بنده عبور نخواهد کرد، درباره اقدامات برخی افراد در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این مسائل مهم نیست، در راه انقلاب باید جان داد؛ آبرو دادن مهم نیست.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلاب بزرگی است، تأکید کرد: همه هستی ما باید در گرو این انقلاب باشد.

لاریجانی  با اشاره به حوادث اخیر در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن، ادامه داد: این حوادث برای من سنگین نیست لذا در این ۳۴ سال اتفاقاتی از این دست زیاد رخ داده و نباید باعث یأس و ناامیدی ما باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم قم بسیار فهیم و با غیرت هستند و اقدامی انجام نمی دهند که باعث آزردگی رهبری شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه من همان خدمتگزار سابق هستم ، گفت: در شرایط  فعلی اقتصادی کشور و با وجود مشکلات اقتصادی، گرانی و مسائل پیرامون آن، اقتضا می کند همه توجهات در جهت حل این مسائل باشد.

وی افزود: مسائل فردی نباید ذهن ها را متفرق کند بلکه همه باید تلاش کنیم وضعیت کشور در جهت رفع مشکل مردم حرکت کند، شعاری که مقام معظم رهبری نیز در ابتدای امسال مبنی بر حمایت از تولید داشتند، راهگشای اقتصاد کشور است.

نماینده مردم قم در مجلس در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: استان قم و شهر قم یک شهر مهم و بین المللی است و در عالم اسلام نیز مورد توجه است.

وی با بیان اینکه شهر قم مشکلات فراوانی دارد که در این سال ها تلاش های بسیاری در جهت رفع این مسائل انجام شده است، گفت: منابعی برای آبادانی استان اختصاص یافت که برخی اجرا شد و برخی دیگر نیز در مرحله اجرا قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئله آب قم که یکی از معضلات مردم بود با آب گیری سد ۱۵ خرداد تقریباً در حال اتمام است و مسائل مربوط به برون شهر نیز در حال اجرا است.

نماینده مردم قم با بیان اینکه البته به دلیل برخی مشکلات مالی که در کشور وجود داشت تلاش شد بسیاری از منابع مالی از طریق تسهیلات بانکی تأمین شود، ادامه داد: همچنین تلاش‌های زیادی در راستای تقویت بخش‌های تولید و کشاورزی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه روند اجرای کارها در قم بهتر از جاهای دیگر در حال انجام است خاطرنشان کرد: البته این اقدامات مطلوب نیست و هنوز در مسائل مربوط به آبادانی، اشتغال، گرانی و وضعیت معیشتی مردم مشکلات زیادی وجود دارد و مدیران شهر نیز باید به دنبال حل این مسائل باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در سال آینده با توجهاتی که رهبری معظم نسبت به مسائل و مشکلات دارند، مشکلات کمتر شود ؛ ما همیشه در خدمت مردم قم هستیم و همیشه آرزوی سعادت و توفیق برای مردم قم داریم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی