کد خبر : 3310
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی؛ حضور جریان های سیاسی در انتخابات باید تعریف شده باشد

دکتر لاریجانی؛ حضور جریان های سیاسی در انتخابات باید تعریف شده باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی قم با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب تنوع در انتخابات امری مطلوب و مفید است اما حضور گروه های سیاسی در انتخابات باید قاعده مند باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی عصر امروز پنج شنبه(۲۴ اسفند) در دیدار با برخی فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی قم با بیان اینکه افراد خبره ای در استان قم هستند که مسائل مهم سیاسی را مورد توجه قرار می دهند، گفت: رایزنی این افراد با یکدیگر باعث خوشبختی و امیدواری است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پس از استماع نظرات فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قم مبنی بر محکوم کردن حوادث روز ۲۲ بهمن، تصریح کرد: بنده دلگیری ندارم و در مسائل کشور گاهی ازاین اتفاقات رخ می دهد که در این مواقع باید به تفکیک مسائل فرعی و اصلی کشورتوجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه به اعتقاد بنده از ابتدای انقلاب دو دیدگاه برای اداره کشور وجود داشت، گفت: یک دیدگاه مربوط به رهبران صدر انقلاب مثل شهید بهشتی و شهید مطهری بود که برخی رهبران حزب جمهوری اسلامی پایه گذار تشکیلات عقیدتی در کشور بودند؛ در آن زمان مصیبت هایی متوجه حزب جمهوری اسلامی شد که منجر به تعطیلی آن شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: استراتژی حزب جمهوری اسلامی تلاش برای ثبات جمهوری اسلامی و افزایش توان ملی کشور به طور مستمر بود.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه حزب جمهوری اسلامی تلاش می کرد سایشی در بعدهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایر بخش های کشور ایجاد نشود، گفت: در این شرایط اگر کسی در مسیر اصلی انقلاب خللی ایجاد می کرد با راهنمایی این حزب در مسیر اصلی انقلاب قرار می گرفت.

دکتر لاریجانی دیدگاه دوم اداره کشور در آن زمان را حرکت در جهت تخریب، نفی و صلب دیگران عنوان کرد و گفت: کسانی که این دیدگاه را داشتند تئوری ایجادی نداشتند و برای تخریب دیگران برای خود نیز جای باز می کردند؛ در حال حاضر باید دید که کدام یک از این دو نظریه عیار انقلاب اسلامی دارد.

نماینده مردم قم در مجلس با طرح این سؤال که آیا می شود کشور را بدون اتکا به نظریه روشنی در اقتصاد، سیاست و فرهنگ، به پیش برد ادامه داد: آیا با متهم کردن دیگران مشکل کشور حل می شود.

وی خطاب به فعالان سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی قم، تصریح کرد: اگر به خاطر داشته باشید عده ای در اوایل انقلاب به شهید بهشتی اتهام زدند و وی مورد ظلم واقع شد؛ در آن زمان بعضی از افرادی که انتظاری از آنها نبود به شهید بهشتی اتهام زدند و این یعنی حرکت سلبی نسبت به عده ای که دغدغه اصلی انقلاب را دارند.

دکتر لاریجانی افزود: درحال حاضر ۳۴ سال از انقلاب می گذرد و باید این بلوغ سیاسی وجود داشته باشد.

وی گفت: مسئله اصلی کشور این است که اداره درست یک کشوربه معنای این است که یک برنامه روشن در اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی که به هم افزایی توان ها بیانجامد، داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنده فکرمی کنم نیروهای اصیل انقلاب باید در جهت هم افزایی توان ها تمرکز کنند و اگر نقصی در تئوری پردازی ها و همچنین برخی روش ها داریم جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه با رفتارهای سلبی نمی شود کشور را اداره کرد گفت: در دیپلماسی نیز باید یک نگاه مدون و روشن وجود داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات امام(ره) و مقام معظم رهبری گفت: آن چیزی که در حرکت امام(ره) و مقام معظم رهبری وجود دارد این است که کشور در مسیر آرام دارای یک هم افزایی  باشد و این مسیر افراطی گری که فقط به نفی افراد استوار است برای کشور ضایعه ایجاد می کند.

نماینده مردم قم در مجلسبا بیان اینکه این افراد می خواهند با نفی دیگران و جریان های دیگر حرکت کنند، گفت:ممکن است با هیاهو بتوان برای مدت کوتاهی فضایی ایجاد کرد اما به مرور مشکلاتی بوجود می آید.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات اقتصادی کشور مربوط  به این است که اقتصاد کشور بر مبنای یک برنامه مدون حرکت نکرده است، گفت: حتی امسال که بر اساس فرمایشات رهبری رونق تولید باید مبنای اداره کشور قرار می گرفت؛ عمل نشد و بنده این را مشاهده نکردم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش افزود: نقدینگی که در کشور است اگر به سمت تولید نرود حتماً به سمت کارهایی می روود که روزمرگی در آن است.

وی ادامه داد: یک روز مسکن بالا می رود و یک روز طلا؛ خیلی روشن است که معضلاتی برای جامعه ایجاد می کند.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: بنا به فرمایشات تخصصی رهبر معظم انقلاب در امور سیاسی تنوع و تکثر در انتخابات امر مطلوب و مفیدی است اما این موضوع نیز باید قاعده مند باشد؛ عقلانیت در همه امور منشأ کمال است.

وی افزود: در امر انتخابات جریان های سیاسی باید حضور داشته باشند اما حضور تعریف شده ای که باعث شوند مردم در انتخاب خود آسان تر تصمیم گیری کنند.

 

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی