کد خبر : 3300
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با مسئولان اجرایی استان قم:

حل مشکلات معیشتی و آبادانی باید اولویت اصلی مسئولان باشد

حل مشکلات معیشتی و آبادانی باید اولویت اصلی مسئولان باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری وضعیت اقتصادی، گرانی، تورم و بیکاری در سال ۹۱ گفت: با توجه به اوضاع سال جاری پیش‌بینی می‌شود که در سال ۹۲ یک شرایط حساس اقتصادی و سیاسی پیش روی کشور باشد.

 دکتر علی لاریجانی امروز (جمعه ۲۵ اسفند) با مسئولان اجرایی استان قم دیدار و گفت‌وکرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که متاسفانه به دلیل مشغله زیاد کمتر برای دیدار با شما مسئولان فرصت دارم گفت: به طور حتم هر فرصتی برای زیارت شما مغتنم است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که در مسیر انقلاب گاه پیش می‌آید که مسئولان باید از خودگذشتگی داشته باشند افزود: من در این رابطه دلتنگی ندارم زیرا کسی که در راه انقلاب است باید ایثار داشته باشد از این رو نباید با اقداماتی قلوب مردم را مکدر کنیم.

لاریجانی با یادآوری افزایش حجم شیطنت‌های دشمنان کشور در قیاس با سال‌های پس از انقلاب گفت: به طور حتم جنس دسیسه دشمنان تغییر کرده زیرا روش آنها از غیرنظامی به تحریم و فشارهای اقتصادی وسیاسی تبدیل شده است.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که وجود التهاب درونی در کشور موجب تشدید اقدامات دسیسه‌جویانه از سوی دشمنان می‌شود گفت: به طور حتم مسئولان باید در جهت افزایش وحدت و تعامل تلاش کنند.

وی با یادآوری وضعیت اقتصادی، گرانی، تورم و بیکاری در سال ۹۱ یادآور شد: با توجه به اوضاع سال جاری پیش‌بینی می‌شود که در سال ۹۲ یک شرایط حساس اقتصادی و سیاسی پیش روی کشور باشد. از طرف دیگر کشور با موضوع انتخابات ریاست جمهوری روبه‌رو است لذا مسئولان باید ارزیابی و تحلیل درستی در رابطه با مشکلات و اوضاع کشور داشته باشند.

لایجانی با بیان این که متاسفانه برخی از مشکلات ومسائل کشور از سر نشناختن و برخی به خاطر سلیقه‌های متفاوت است تصریح کرد: به طور حتم هر دو وجه نیاز به مدیریت و تحلیل درست دارد. از طرف دیگر روشنگری به همگرایی بیشتر مسئولان کمک می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر افزایش همدلی و وفاق میان مسئولان کشوری و استانی گفت: به طور حتم تفرقه و تخریب در کشور موجب افزایش توان انقلاب نمی‌شود لذا اگر ما در شرایط فعلی به علت فشارها و تحریم‌های خارجی توان‌مان را جمع کنیم آن وقت می‌توانیم از مرحله کنونی عبور کنیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام این که حل مشکلات معیشتی و آبادانی باید اولویت اصلی مسئولان کشور باشد گفت: به طور حتم مسئولان باید با تصمیمات داهیانه و فکر شده و با گذشت و تعامل زمینه عبور از شرایط کنونی را فراهم کند. از طرفی دیگر خویشتنداری، مدارا و توجه به ارکان حکومت می‌تواند کشور را در بهبود اوضاع کمک کند.

وی با یادآوری حادثه ۲۲ بهمن در شهر قم گفت: یکی از نگرانی‌های من این است که این گونه مسائل فضای اخوت و برادری را در استان قم به هم بزند اما باید به این موضوع توجه داشت که آبادانی استان نیاز به تدبیر و گذشت دارد. از طرفی دیگر مسئولان باید با نگاه همدلانه در سطح استان قم با محوریت ولایت فقیه در جهت بهبود اوضاع گام بردارند.

لاریجانی با بیان این که مردم قم نگاه فرهنگی به حوادث دارند افزود: برای من این اتفاقات به هیچ وجه عجیب نیست از این رو مسئولان باید تمام تمرکز خود را در جهت همدلی و اتحاد قرار دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که نگاه اصولی اقتضا می‌کند که پیشوای کشور مورد توجه قرار گیرد گفت: هم اکنون شاهد هستیم که رسانه‌های خارجی در مسائل مهم و یا غیرمربوط رهبر معظم انقلاب را مورد هدف قرار می‌دهند که این موضوع نشان می‌دهد که آنها دریافته‌اند که تکیه‌گاه نظام امام امت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام این که من به شخصه سال‌ها در شهر قم زندگی کرده و به این شهر دین دارم گفت: من با تمام توان در خدمت شما بوده و با افتخار نظرات شما را دنبال می‌کنم.

لازم به ذکر است در این دیدار روسا و مسئولان سازمان تبلیغات، شورای اسلامی شهر، شهردار و شهرداران مناطق،هیات های مذهبی ، دانشگاه، اتحادیه صادرکنندگان وتولیدکنندگان و پارک علمی و فناوری استان قم حضور داشتند.

در این دیدار اسکندری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با یادآوری حادثه ۲۲ بهمن در شهر قم گفت: خوشبختانه دکتر لاریجانی در برخورد با این بی‌اخلاقی‌ها با نهایت اخلاق برخورد کردند. از طرفی دیگر انتظار همه مردم از یک مجتهدزاده همین است.

وی با تاکید بر پیگیری جدی حوادث روز ۲۲ بهمن قم افزود: به نظر من دکتر لاریجانی نباید ملاحظه خودشان و نظام اسلامی را کرده و باید با مسببان این حادثه برخورد کند.

در ادامه آتش‌زر رئیس شورای اسلامی شهر قم با اعلام این که امیدوارم در جهان تشیع دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم گفت: تمام مسئولان شورای اسلامی شهر قم اتفاق روز ۲۲ بهمن را محکوم کرده و می‌کنند.

دلبری شهردار قم در این دیدار ضمن تشکر از اقدامات رئیس مجلس در حل مشکلات این استان گفت: خوشبختانه هر زمانی که ما مشکلاتی داشته‌ایم دکتر لاریجانی علی‌رغم مشغله کاری در جهت حل مشکلات ما تلاش کرده‌اند.

وی با بیان این که وجود دکتر لاریجانی برای شهر قم نعمتی است که تمام مردم باید آن را قدر بدانند افزود: من به نمایندگی از شهرداری قم واقعه تلخ ۲۲ بهمن را محکوم می‌کنم. از طرف دیگر مردم دیدند که رئیس مجلس در واکنش به این اقدامات ولایتمداری خودشان را نشان دادند.

همچنین در این دیدار چهل اخترانی رئیس هیئات مذهبی استان قم خطاب به دکتر لاریجانی گفت: شما عزیز همه مردم قم هستید و همه باید حرمت شما را به عنوان یک دانشمند و نماینده زحمتکش حفظ کنند.

وی با اعلام این که ۱۷۰۰ هیات مذهبی استان قم پس از وقوع حادثه ناگوار ۲۲ بهمن ناراحتی خودشان را از این حادثه اعلام کردند افزود: به طور حتم مسببان بروز این حادثه دین ندارند.

در این دیدار دیرباز رئیس دانشگاه قم با بیان این که واقعه ۲۲ بهمن قم تمام دوستداران انقلاب را ناراحت کرد گفت: در این شرایط و اتفاقات باید ملاک و شاخص را عکس‌العمل دشمنان در نظر بگیریم از این رو می‌بینیم که بلافاصله بعد از وقوع حادثه ۲۲ بهمن دشمنان از این واقعه خوشحال شدند.

همچنین اخوان نماینده اتحادیه صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش استان قم با اعلام این که وقوع واقعه ۲۲ بهمن در شهر قم به منزله قدرنشناسی مردم این استان نیست گفت: خوشبختانه از زمان حضور شما در شهر قم برکات بسیاری به این شهر رسیده است.

در این دیدار عارف رئیس پارک علم وفناوری استان قم با اعلام این که امیدوارم در کشور دیگر شاهد بروز اتفاقاتی مانند حادثه ۲۲ بهمن نباشیم گفت: به طور حتم مسببان این حادثه افراد فریب خورده محسوب می‌شوند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر لاریجانی در دیدار با مسئولان اجرایی استان قم

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی