کد خبر : 3299
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مراجع عظام تقلید و علمای شهر مقدس قم در دیدار با رئیس مجلس تاکید کردند:

دکتر لاریجانی از ذخایر نظام است/لزوم برخوردباجریانات افراطی

دکتر لاریجانی از ذخایر نظام است/لزوم برخوردباجریانات افراطی

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (جمعه ۲۵ اسفند) با جمعی از مراجع عالیقدر شیعه در قم دیدار کردند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (جمعه ۲۵ اسفند)  با جمعی  از مراجع عالیقدر شیعه در قم  دیدار کردند.

کارهای هرزه جایش در حوزه نیست/آقای لاریجانی جزء شخصیت‌های برجسته نظام است

در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله سبحانی، وی با یادآوری حوادث و وقایع روز ۲۲ بهمن قم گفت: این اتفاقات بسیار زشت بوده و هیچ فردی آن را تایید نمی‌کند. از طرف دیگر به طورحتم مسببان اصلی این اتفاق بسیار قلیل هستند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع خطاب به دکتر لاریجانی افزود: حضرتعالی جزء شخصیت‌های برجسته این نظام هستید لذا کاری که این افراد با شما کردند جزء بدترین کارها بوده است. از طرف دیگر وقوع چنین حوادثی در حرم حضرت معصومه (س) و پرتاب مهر و تربت حضرت سیدالشهدا (ع) در روز یوم الله ۲۲ بهمن بسیار کار ناشایستی بوده است.

ایشان با یادآوری فرمایشات حضرت علی (ع) درباره فتنه‌گران گفتند: براساس فرمایشات حضرت علی (ع) هر گاه عده‌ای جمع شده و فساد کنند هنگامی که متفرق شوند ناشناخته‌اند. از طرفی دیگر اگر این اتفاقات در زمان آیت‌الله بروجردی رخ می‌داد به طور حتم عوامل شناسایی شده و از حوزه اخراج می‌شدند از این رو این کارهای هرزه جایش در حوزه نیست.

آیت‌الله سبحانی با تاکید بر این که دولت پاکستان باید در موضوع کشتار شیعیان آن کشور واکنش جدی نشان دهد افزودند: چرا ۱۰ سال است این جنایات ادامه دارد و مسئولان پاکستانی می‌گویند که ما نمی‌توانیم از شیعیان دفاع کنیم. از این رو این اظهارات و  ادعاها قابل قبول نیست.

این مرجع عالیقدر شیعه به موضوع بررسی بودجه سال ۱۳۹۲ کشور اشاره و بر توجه جدی به موضوع تولید و اشتغال تاکید کردند.

ایشان ادامه دادند: باید در بودجه سال ۹۲ سهم کارخانه ها و صنایع حفظ شود تا در آینده شاهد تعطیلی صنایع و بیکاری کارکنان نباشیم.

 

مسئولان برای حل مشکلات کشور به وظایف خود به شیوه ای صحیح عمل کنند

در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله جوادی آملی، ایشان نیز با بیان اینکه خداوند به خون‌های پاک شهدا توجه بسیاری دارد، گفت: به طور حتم این خون‌های پاک نمی‌گذارد که مشکلات کشور این گونه بماند.

این عالم برجسته با تاکید بر اینکه گرفتاری‌های کشور به برکت خون شهدا رفع خواهد شد، افزود: البته مسئولان هم باید به وظایف خودشان به طور صحیح عمل کنند.

 

رئیس مجلس با آیت‌الله موسوی اردبیلی دیدار کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار از موضعگیری‌های حضرت آیت‌الله موسوی اردبیلی تشکر و گزارشی را از سفر هند و پاکستان به ایشان ارائه کرد.

دکتر لاریجانی همچنین در این دیدار درباره مناسبات ایران و برخی از کشورها، وضعیت بودجه سال ۱۳۹۲ و مرحله دوم هدفمند کردن یارانه‌ها گزارشی را به آیت‌الله موسوی اردبیلی ارائه کرد.

در این دیدار آیت‌الله موسوی اردبیلی نیز درباره وضعیت گرانی، تورم و مشکل مسکن سوالاتی از دکتر لاریجانی  کردند که رئیس مجلس توضیحاتی را دراین خصوص ارایه کرد.

 اخلاص ما به شما از قدیم‌الایام بوده است

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با دکتر لاریجانی در جواب قدردانی وی در مورد حمایت ایشان پس از حادثه قم فرمودند: اخلاص ما به شما موضوع جدیدی نیست بلکه از قدیم‌الایام بوده است.

آیت‌الله صافی گلپایگانی ادامه دادند: به طور حتم روابط با کشورها امر بسیار مهمی است و ما باید در جهت افزایش دوستی‌ها میان کشورها تلاش کنیم. البته هم اکنون دشمنانی داریم ولی باید با اکثر کشورها روابط خوب و حسنه‌ای داشته باشیم.

این مرجع عالیقدر شیعه با تاکید بر بهبود اوضاع اقتصادی مردم گفتند: مردم متدین ایران پای حفظ کشور می‌ایستند اما نباید در کشور کاری از نظر فرهنگی صورت گیرد که مردم را ناراحت کند.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در پایان برای رفع گرفتاری‌ها و مشکلات دعا کردند.

دکترلاریجانی ازذخایر کشوراست/اختلاف به نظام آسیب می زند؛همه بایدمتحدباشند

در دیدار رئیس مجلس با حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، ایشان در پاسخ به تشکر رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد حمایت ایشان پس از حادثه قم گفتند حفظ شما بر ما لازم است چون شما از ذخایر کشور هستید.

این مرجع عالیقدر شیعه اظهار امیدواری کردند تا با مدیریت صحیح نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم از جنبه‌های اقتصادی و سایر امور برطرف شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کردند: اکنون شاهدیم که میان بخشی از دوستان انقلاب و نظام اختلاف است و هر کسی کار خودش را انجام می دهد که به طور حتم این موضوع به مصلحت نیست از این رو همه نیروهای وفادار باید متحد باشند چون اختلافات به نظام آسیب می‌رساند.

 

افراطی ها هزینه های زیادی را به نظام و انقلاب تحمیل کرده اند

 

آیت الله سید محمد غروی در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی با ناگوار توصیف کردن هتک حرمت حرم مطهر حضرت معصومه (س)و اخلال در سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد با عوامل این حادثه شد.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مشابه بودن این حادثه با حادثه حرم مطهر حضرت امام(ره) گفت: شناسایی این افراد برای مسئولان کار دشواری نیست.

آیت الله غروی افراطی گری این عده را برای حوزه علمیه و فضای سیاسی جامعه خطرناک عنوان کرد و گفت: این افراد تا کنون هزینه های زیادی را به نظام و انقلاب تحمیل کرده اند.

وی با تمجید  سخنان دکتر لاریجانی در جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: مواضع شما در این جلسه در دفاع از نظام، انقلاب و ولایت فقیه متین و محکم بود و باعث خشنودی مردم است.

 هدف جریانات افراطی از بین بردن دستاوردهای نظام است

 

آیت الله حاج شیخ جواد فاضل لنکرانی در دیدار با دکتر لاریجانی جریانات افراطی در کشور را برای نظام خطرناک و بر جلوگیری از فعالیت آنها تأکید کرد.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افراطی گری را معضل اصلی جامعه، عنوان کرد و گفت: مرحوم ابوی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی بارها تأکید کردند که این جریانات افراطی با حضرت امام(ره) مشکل داشتند و تا همه دستاوردهای امام(ره)، نظام و مردم را از بین نبرند آرام نخواهند نشست.

وی با تأکید بر اینکه این جریانات افراطی امروز شناخته شده هستند، گفت: حادثه تلخ ۲۲ بهمن قم که مراجع، علما و مردم قم را آزرده خاطر کرد سازماندهی شده بود.

لازم به ذکر است حضرات آیات محمد علی فیض گیلانی و نظری شاهرودی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به طور جداگانه در بیت آیت الله آملی لاریجانی حضور یافته و با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند./

 باید با سرمنشأ جریانات افراطی برخورد شود

آیت الله مسعودی خمینی در دیدار امروز خود با دکتر لاریجانی با اشاره به هتک حرمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ماجرای روز ۲۲ بهمن، گفت: این حادثه قلب همه مردم ایران را جریحه دار کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اخلال در مراسم سخنرانی ۲۲ بهمن در حرم مطهر حضرت معصومه(س) را ساماندهی شده خواند و گفت: وقتی عده ای در شهر مقدس قم به عنوان  پایگاه تشیع و در حضور مراجع، در حرم مطهر حضرت معصومه(س) چنین هتک حرمتی می کنند دیگر برای هیچکسی حرمت باقی نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه باید با این افراد برخورد شود خاطرنشان کرد: باید با سرمنشأ این جریانات افراطی برخورد شود و این معضل از جامعه ما ریشه کن خواهد شد.

 

هزینه برپایی همایش‌های غیرضروری در جهت حل بیکاری صرف شود

دکتر علی لاریجانی در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید قم، با اشاره به اینکه لازم است در حوزه های مختلف کشور از محضر مراجع در بهبود شرایط کشور مخصوصاً در شرایط فعلی که پیچیدگی هایی در معیشت مردم  و مسائلی چون تورم و بیکاری وجود دارد استفاده شود،گفت: امیدواریم با راهنمایی های شما مسائل کشور در ابعاد مختلف به نحو درستی هدایت شود.

 نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به اشاره به اینکه فشارهای بین المللی و همچنین نارسایی های داخلی در مسائل اقتصادی مشکلاتی را به لحاظ معیشتی  برای مردم به وجود آورده است ، گفت: تلاش ما در مجلس این است که تا جایی که می توانیم فشارهای اقتصادی برمردم ، کاهش پیدا کند.

 دکتر لاریجانی در ادامه به نحوه بررسی بودجه ۹۲  در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد و گفت: لایحه بودجه در کمیسیون های تخصصی با محور رونق تولید در حال بررسی است.

 رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلید حل مسئله، هدایت نقدینگی در دست مردم  به سمت تولید خواهد بود، تصریح کرد: شرایط فعلی جامعه به گونه ای است که تورم به همراه توطئه های اقتصادی وجود دارد.

 وی افزود: از نظر اقتصاددانان تا جایی که امکان دارد موضوع رکود در جامعه باید حل شود تا فعالیت های تولیدی در کشور گشایش یابد که این امر فشار بر مردم را از دو جهت کاهش می دهد.

 دکتر لاریجانی در توجیه مطلب فوق افزود: تقویت تولید در مرحله اول باعث ایجاد شغل می شود، همچنین با تقویت تولید سرمایه های سرگردان به سمت تولید و نه به سمت کارهای کاذب هدایت می شوند.

 نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه به دلیل تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه  به مجلس، پارلمان بودجه سه دوازدهم را تصویب کرد، افزود: البته شورای نگهبان ایرادی با عنوان نادیده گرفتن بودجه انتخاباتی در بودجه سه دوازدهم داشت که  این موضوع روز یکشنبه در  صحن علنی مجلس بررسی می شود.

 وی همچنین ادامه داد: کشور در شرایط پیچیده ای قرار دارد اما اگر تولید را محور قرار دهیم بسیاری از مشکلات ما حل می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مسائل حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: امیدواریم  گام هایی که برای آبادانی شهر قم برداشته شده تکمیل شود و فعالیت های انجام نشده استان در آینده جبران شود.

همچنین در این دیدار آیت الله علوی گرگانی ضمن تشکر از رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در قم و دیدار با وی، گفت: کشورهمیشه با دو بال می تواند حرکت کند؛ یک بال مجلس و یک بال دولت.

این مرجع تقلید با بیان اینکه وقتی تفاهم بین دولت و مجلس برقرار باشد باعث رشد کشور، می شود افزود: انتظار ما از شما و دولت این است که با کمال تفاهم و دوستی بتوانید کشور را پیش ببرید؛ به ویژه در شرایط کنونی که توطئه دشمنان و محاصره اقتصادی و اجتماعی را در کشور شاهد هستیم.

آیت الله علوی گرگانی افزود: حفظ کردن این ملت و نگهداری مردم در صحنه بسیار سخت است ولی باز خدا را شاکریم با وجود همه مشکلات نجابت و کمال ملت ایران را در روز ۲۲ بهمن مشاهده کردیم و اینکه چقدر مطیع فرمان رهبری هستند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: مردم با همه سختی ها باز هم مطیع فرمان رهبری، مجلس و دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه باید از دو منظر در جهت حل مسائل کشور حرکت کنیم افزود: موضوع اول بهبود وضعیت اقتصادی کشور است که با تلاش های مجلس و دولت در حال انجام است اما بخش دیگر مواظبت از ریزش های اقتصادی در کشور است که متأسفانه این بخش در کشور رعایت نمی شود.

علوی گرگانی ادامه داد: برپایی برخی همایش ها، جشن ها و جشنواره ها نه مناسب با نظام جمهوری اسلامی و نه مناسب با وضعیت اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مردم مشکل اقتصادی و بیکاری دارند تصریح کرد: بهتر است هزینه برپایی برخی همایش ها که ضرورتی ندارد در جهت حل مسائل اقتصادی و بیکاری صرف شود که این سرمایه گذاری همانند سرمایه گذاری در تولید برگشت پذیر است  اما هزینه در همایش ها و سمینارها مصرفی است و دیگر برگشتی ندارد.

آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر اینکه جشن هایی که برای بزرگداشت افراد گرفته می شود باید با مطالعه بیشتری صورت گیرد، گفت: زمانی کشور در شرایط مناسب به سر می برد که برپایی اینگونه مراسم برای کشور افتخار باشذ اما در زمانی که شرایط کشور مناسب نیست بر پایی این مراسمات به نظر بنده باید با مطالعه بیشتری صورت گیرد و باید مطالعاتی روی آن انجام گیرد.

دکتر لاریجانی نیز در پایان سخنان آیت الله علوی گرگانی ضمن تشکر از وی ادامه داد: تذکرات شما درست است و مسائلی را که تذکر داده اید در بودجه بررسی می شود و موارد لازم نیز اصلاح خواهد شد./

 حادثه قم حرکتی زشت و حرام بود

آیت‌الله مرتضی مقتدایی روز گذشته در حاشیه استقبال مردم از علی لاریجانی که در بیت پدری وی برگزار شد در سخنانی با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات لاریجانی در زمینه خدمت به قم بیان کرد: آقای لاریجانی به حوزه علمیه و قم علاقمند هستند و اینکه قبول کردند نمایندگی قم را بپذیرند مایه افتخار است.

وی با اشاره به اینکه حوزه علمیه و مراجع تقلید از حضور لاریجانی در قم به عنوان نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی استقبال کردند گفت: خدماتی که در طول این مدت توسط آقای لاریجانی به قم ارائه شده قابل توجه است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وقایع ۲۲ بهمن که هنگام سخنرانی لاریجانی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) رخ داد، گفت: حرکتی که در ۲۲ بهمن به وقوع پیوست زشت، قبیح و حرام بود.

وی با اشاره به حرکت گسترده مردم قم در روز ۲۲ بهمن بیان کرد: متاسفانه این حرکت از سوی افرادی بی‌تقوا و دست نشانده رقم خورد و به هیچ وجه یک حرکت مردمی نبود.

آیت الله مقتدایی بیان کرد: ان‌شاءالله دیگر شاهد وقوع چنین حرکت‌هایی نباشیم و همه در راستای پیشبرد اهداف نظام و پیشرفت استان قم تلاش کنیم.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی