کد خبر : 3256
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی: رهبر انقلاب، هدفمندی را به نظر کارشناسی مجلس و دولت محول کردند

علی لاریجانی: رهبر انقلاب، هدفمندی را به نظر کارشناسی مجلس و دولت محول کردند

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات برخی از نمایندگان در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در مورد رد کلیات لایحه بودجه 92 گفت که طبق اطلاعش در مورد نظر رهبری درخصوص هدفمندی، ایشان کار را به مجلس و دولت محول کردند.

 

علی لاریجانی در صحن علنی نوبت بعدازظهر امروز، پیش از رای‌گیری در مورد کلیات لایحه بودجه 92 ضمن قدردانی از نمایندگان و مخالفین و موافقین رد کلیات و همچنین نماینده دولت برای ارائه توضیحاتش به چند نکته در مورد جلسه علنی اشاره کرد.

 

وی افزود: صحبت‌های مخالفین، موافقین و سایر نمایندگان نشان‌دهنده دغدغه نمایندگان برای بهبود کارهای کشور در اسرع وقت است. به طوری که حتی کسانی که مخالف لایحه صحبت کردند، نگرانی در این رابطه داشتند. طبیعتا این موارد باید مورد توجه دولت و تلفیق قرار گیرد و اصلاحاتی در لایحه ایجاد شود.

 

رییس قوه مقننه به قرائت شعر عثمانی در صحن علنی اشاره و اظهار کرد: آن شعری که در مجلس خوانده شد، مناسب نبود و نباید آن شعر خوانده می‌شد. حق هم نبود بهتر است فضای مجلس را کارشناسی کنیم.

 

لاریجانی افزود: البته فضای مجلس، فضای آزادی بیان است. نظرات آقایان محترم است و آنها می‌توانند آزادانه نظر دهند اما باید خودمان توجه کنیم که ما برای آنکه مصالح کشور به خصوص مشکلات کنونی با دقت بررسی و حل شود، مامور هستیم.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: نکته دیگر راجع به موضوع هدفمندی یارانه‌ها و نظر رهبری است که در جلسه امروز مطرح شد. آنقدر که اطلاع دقیق دارم، این موضوع را ایشان به یک کارشناسی محول کردند که در مجلس و دولت انجام می‌شود.

 

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: این بدان معناست که نمایندگان در کمیسیون تلفیق این موضوع را طبق مجموعه مختصات و نیازهای کشور بررسی کنید و هر تصمیمی که بگیرید، همان متناسب شرایط کشور است که ایشان با این رای موافق هستند و نظر خاصی در این زمینه فی‌الحال ندارند و اطمینان دارند که شما در مجلس کار کارشناسی خواهید کرد و طبق مصالح کشور تصمیم خواهید گرفت.

 

وی در جمع‌بندی گفت: فکر می‌کنم نکاتی که نمایندگان گفتند، نکات قابل توجهی بود که با رویکرد حل مشکلات در کمیسیون تلفیق، آقای مصباحی‌مقدم و سایر اعضای کمیسیون تلفیق باید این نکات را به دقت مورد توجه قرار دهند تا دغدغه‌های دوستانی که مخالف لایحه بودند، مرتفع شود.

 

  لاریجانی در این هنگام از نمایندگان خواست، تا رای خود را نسبت به کلیات لایحه بودجه 92 اعلام کنند که نمایندگان نیز با تصویب کلیات موافقت کردند.

 

 

انتهای پیام

کلید واژه :

علی لاریجانی: رهبر انقلاب، هدفمندی را به نظر کارشناسی مجلس و دولت محول کردند

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی