کد خبر : 3246
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در دیدار با احمد چلبی: نقش مرجعیت شیعه در عراق برجسته و مهم است

علی  لاریجانی در دیدار با احمد چلبی: نقش مرجعیت شیعه در عراق برجسته و مهم است

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده مجلس عراق گفت:طی تحولات سال‌های اخیر نقش مرجعیت شیعه در عراق در عبور این کشور از مراحل دشوار و بحران سیاسی، امنیتی بسیار برجسته و مهم بوده است.

علی لاریجانی در دیدار با احمد چلبی نماینده مجلس عراق با بیان این‌که «خواست دشمنان عراق ایجاد فتنه و تفرقه مذهبی- قومی در این کشور است»، بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام میان گروه‌های سیاسی قومی در این کشور تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری نقش مرجعیت در جلوگیری از اختلاف و حفظ تمامیت ارضی عراق گفت: طی تحولات سال‌های اخیر نقش مرجعیت شیعه در عراق در عبور این کشور از مراحل دشوار و بحران سیاسی، امنیتی بسیار برجسته و مهم بوده است.

وی مرجعیت عراق را سرمایه بسیار ارزشمند و گرانقدر برای حفظ سربلندی و عزت و استقلال این کشور دانست.

لاریجانی همچنین با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آرامش و حاکمیت ملی عراق افزود: مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای توسعه و گسترش روابط دوستانه و برادرانه میان دو کشور در تمامی حوزه‌ها حمایت می‌کند.

احمد چلبی نیز در این دیدار با تاکید بر نقش مهم کشورمان در کمک به پیشرفت و آرامش عراق در سال‌های اخیر گفت: توسعه و گسترش همکاری‌های نزدیک دوستانه میان دو کشور مورد تاکید همه گروه‌ها، دولت و ملت عراق است.

وی همچنین با اشاره به تحولات سوریه گفت: گسترش ناامنی و بی‌ثباتی خطری برای آرامش و امنیت تمام کشورهای منطقه است.

نماینده پارلمانی عراق همچنین نقش مرجعیت را درتحولات عراق و عبور این کشور از مشکلات و بحرانی‌ها بسیار مهم خواند گفت: مرجعیت شیعه عراق همواره بر وحدت، انسجام و حل مشکلات مردم این کشور تاکید داشته باشد./

پایان پیام

 

کلید واژه :

لاریجانی در دیدار با نماینده مجلس عراق:

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی