کد خبر : 3239
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت استاد مطهری:

افکار و بیانات شهید مطهری ورای دسته‌بندی‌های سیاسی قرار گیرد

افکار و بیانات شهید مطهری ورای دسته‌بندی‌های سیاسی قرار گیرد

رئیس مجلس با اشاره به نزدیکی سالگرد شهادت استاد مطهری به انتخابات سال ۹۲ گفت: باید دقت شود تا افکار و بیانات این شهید که کاملاً زیربنایی و اسلامی است ورای دسته بندی‌های سیاسی قرار گیرد.

 دکتر علی لاریجانی، در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد شهادت استاد مطهری با بیان اینکه استاد یک مبانی خیلی قوی را در آثار خود رعایت می کرد، گفت:  مبانی، پایه و قرائت شهید مطهری از مسائل اسلامی با همه وجوهش دقیق است،آنجایی که لازم است بحث فقهی، در جای دیگر بحث فلسفی و در جایی هم بحث تاریخی دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت ستاد بزرگداشت استاد مطهری،باعث رونق بخشی فکر وی در طول سال می شود، افزود: باید برای اقشاری که هنوز انسی با افکار شهید مطهری پیدا نکرده اند فکری کرد تا فعالیت‌ها در سطح جامعه به گونه ای باشد که با ایجاد جذابیت‌هایی، افراد مختلف را به سوی خود بکشاند و در این راستا باید برای سنین مختلف زمینه های جذب آرا و اندیشه‌های شهید مطهری را فراهم ساخت.

لاریجانی با بیان اینکه این اشتیاق در نهادها و دستگاه های مختلف کشورکه برای گسترش فکر شهید مطهری اهتمام می کنند، وجود دارد افزود: از گذشته تا کنون به دلیل قرابتی که مشی همه دستگاه ها با فکر شهید مطهری داشته و نیازی که جامعه به تفکر آن استاد شهید داشته و دارد این اهتمام کار پسندیده و لازمی بوده است.

لاریجانی تصریح کرد: ادبیات نوشتاری استاد مطهری بگونه ای بود که یک جوان دانشگاهی به راحتی این کتاب ها را بخواند و بفهمد و از طرفی هم آثار فلسفی پیچیده ای برای متخصصان دارد که قابل فهم برای همه نبوده و نیاز به تحلیل و تفسیر اساتید دارد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: از آنجایی که برگزاری آیین سالگرد شهادت استاد مطهری به انتخابات سال ۹۲ نزدیک است باید دقت شود تا افکار و بیانات وی که کاملاً زیربنایی و اسلامی است ورای دسته بندی های سیاسی قرار گیرد.

رئیس مجلس در پایان به اعضای ستاد تأکید کرد که در برگزاری همایش ها و بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری بر روی سطح مقالات تأکید شود و از عالمان فرهیخته و آشنا به آثار ایشان دعوت به عمل آید.

در ابتدای این دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید مطهری به بیان برنامه های سال ۹۲ مراسم سالگرد پرداخته و  از رونمایی از سایت جامع شهید مطهری، برگزاری جشنواره شعر گل واژه های مطهر و چاپ کتاب اشعار نسل جوان در مورد استاد مطهری و برگزاری جلسات سخنرانی با دعوت از اساتید به نام خبر دادند./

پایان پیام

کلید واژه :

لاریجانی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت استاد مطهری

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی