کد خبر : 3239
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت استاد مطهری:

افکار و بیانات شهید مطهری ورای دسته‌بندی‌های سیاسی قرار گیرد

افکار و بیانات شهید مطهری ورای دسته‌بندی‌های سیاسی قرار گیرد

رئیس مجلس با اشاره به نزدیکی سالگرد شهادت استاد مطهری به انتخابات سال ۹۲ گفت: باید دقت شود تا افکار و بیانات این شهید که کاملاً زیربنایی و اسلامی است ورای دسته بندی‌های سیاسی قرار گیرد.

 دکتر علی لاریجانی، در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد شهادت استاد مطهری با بیان اینکه استاد یک مبانی خیلی قوی را در آثار خود رعایت می کرد، گفت:  مبانی، پایه و قرائت شهید مطهری از مسائل اسلامی با همه وجوهش دقیق است،آنجایی که لازم است بحث فقهی، در جای دیگر بحث فلسفی و در جایی هم بحث تاریخی دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت ستاد بزرگداشت استاد مطهری،باعث رونق بخشی فکر وی در طول سال می شود، افزود: باید برای اقشاری که هنوز انسی با افکار شهید مطهری پیدا نکرده اند فکری کرد تا فعالیت‌ها در سطح جامعه به گونه ای باشد که با ایجاد جذابیت‌هایی، افراد مختلف را به سوی خود بکشاند و در این راستا باید برای سنین مختلف زمینه های جذب آرا و اندیشه‌های شهید مطهری را فراهم ساخت.

لاریجانی با بیان اینکه این اشتیاق در نهادها و دستگاه های مختلف کشورکه برای گسترش فکر شهید مطهری اهتمام می کنند، وجود دارد افزود: از گذشته تا کنون به دلیل قرابتی که مشی همه دستگاه ها با فکر شهید مطهری داشته و نیازی که جامعه به تفکر آن استاد شهید داشته و دارد این اهتمام کار پسندیده و لازمی بوده است.

لاریجانی تصریح کرد: ادبیات نوشتاری استاد مطهری بگونه ای بود که یک جوان دانشگاهی به راحتی این کتاب ها را بخواند و بفهمد و از طرفی هم آثار فلسفی پیچیده ای برای متخصصان دارد که قابل فهم برای همه نبوده و نیاز به تحلیل و تفسیر اساتید دارد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: از آنجایی که برگزاری آیین سالگرد شهادت استاد مطهری به انتخابات سال ۹۲ نزدیک است باید دقت شود تا افکار و بیانات وی که کاملاً زیربنایی و اسلامی است ورای دسته بندی های سیاسی قرار گیرد.

رئیس مجلس در پایان به اعضای ستاد تأکید کرد که در برگزاری همایش ها و بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری بر روی سطح مقالات تأکید شود و از عالمان فرهیخته و آشنا به آثار ایشان دعوت به عمل آید.

در ابتدای این دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید مطهری به بیان برنامه های سال ۹۲ مراسم سالگرد پرداخته و  از رونمایی از سایت جامع شهید مطهری، برگزاری جشنواره شعر گل واژه های مطهر و چاپ کتاب اشعار نسل جوان در مورد استاد مطهری و برگزاری جلسات سخنرانی با دعوت از اساتید به نام خبر دادند./

پایان پیام

کلید واژه :

لاریجانی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت استاد مطهری

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی