کد خبر : 3237
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با وزیر دادگستری عراق:

ایران حامی ملت عراق پس از دیکتاتور سابق این کشور است

ایران حامی ملت عراق پس از دیکتاتور سابق این کشور است

حسن الشمری وزیر دادگستری عراق روز گذشته (۲اردیبهشت) با رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان دیدار وگفت‌وگو کرد.

دکتر لاریجانی در دیدار با حسن الشمری وزیر دادگستری عراق ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد ارتباطات سیاسی، ‌اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی گفت : جمهوری اسلامی ایران همواره حامی ملت عراق در دوران پس از دیکتاتور سابق این کشور بود و تقویت و تعمیق مناسبات در زمینه های گوناگون به نفع دو کشور مسلمان است .

نماینده مردم قم، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از توافقات صورت گرفته میان جمهوری اسلامی ایران و عراق کاملا حمایت می کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، وحدت میان گروه‌های سیاسی عراق را یک ضرورت برای آن کشور دانست و ادامه داد : بعضی دولت‌ها سعی دارند با ایجاد اختلاف میان گروه‌های سیای باعث تضعیف حاکمیت سیاسی عراق شوند.

لاریجانی در ادامه با ارزیابی مثبت از دیدگاه‌ها و مواضع مشترک دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی افزود : نقطه نظرات نزدیک ، گفتگوها و رایزنی‌های مستمر میان مقامات دو کشور می تواند به تامین صلح وثبات در منطقه کمک فراوانی کند .

رئیس مجلس شورای اسلامی برگزاری موفقیت آمیز انتخابات شوراهای محلی عراق را دستاوردی قابل توجه برای دولت و ملت عراق دانست.

حسن الشمری توسعه مناسبات سیاسی واقتصادی میان دو کشور را یک ضرورت مهم برای کشور عراق خواندو گفت : باید از ظرفیت‌های موجود برای افزایش همکاری‌ها و مناسبات دوستانه بین دو کشور کاملا بهره برد .

وزیر دادگستری عراق با اشاره به موضوع گروهک منافقین در عراق گفت : هم اکنون کنترل بیشتری بر حضور این گروهک در عراق اعمال می شود و با همکاری مجامع بین المللی اقدامات مناسبی برای آغاز خروج کامل آنها از عراق در حال انجام است ./
 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی