کد خبر : 3231
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران:

فقط با تقویت تولیدملی می‌توان درصحنه بین‌المللی تغییر ایجاد کرد

فقط با تقویت تولیدملی می‌توان درصحنه بین‌المللی تغییر ایجاد کرد

رئیس مجلس با اشاره به نقش کارگران در رشد اقتصادی کشور، گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی باید توجه به بخش تولید و آرامش روانی کارگران را مد نظر قرار دهد.

 علی لاریجانی امروز (دوشنبه) در دیدار با روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران، گفت: برای تبدیل تحریم ها به فرصت باید به تولید و اشتغال توجه داشت که به این شیوه می توان از تورم جلوگیری کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاد شهید مطهری هم معتقد بودند که تحقق اهداف عالی اسلام بدون داشتن اقتصاد سالم ممکن نیست افزود: تحقق این اقتصاد به تحرک و پویایی بستگی دارد، اگر تولید در رکورد باشد حتی اگر از منابع دیگری شریان اقتصای جریان داشته باشد، کشور دچار بیماری اقتصادی شده و اقتصاد سالمی نخواهیم داشت.

لاریجانی با بیان اینکه کارخانه ها و کارگاههای تولیدی اهمیت زیادی در رشد اقتصاد دارند تصریح کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا با دادن تسهیلات روند تولید آنان توسعه پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرامش روانی کارگران حائز اهمیت است، گفت: برای تحقق این آرامش لازم است که به قراردادهای این قشر توجه ویژه ای داشت و قراردادهای موقت کار فقط در شرایط محدود و خاصی منعقد شود.

وی با بیان اینکه  مراودات بین المللی بین کشورها همیشه وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست توضیح داد: باید به این نکته توجه کرد که تنها با افزایش تولیدات ملی می توان در صحنه بین المللی تغییراتی ایجاد کرد.

لاریجانی افزود: اگر مراوده اقتصادی با کشورهای خارجی ایران را به آنان نیازمند کند از سنت فکری اسلامی فاصله گرفته ایم، اما اگر به خودکفایی کشور آسیبی نرساند، امری مثبت خواهد بود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران، به مسائل و مشکلات کارگران مانند ابلاغ آیین نامه ای از سوی دولت با عنوان احیای نظام استادی و شاگردی که کلیه مشمولین آن از شمول قانون کار و تامین اجتماعی خارج هستند، عدم رعایت الزامات در تصحیح قانونی کار از سوی دولت و بی توجهی به اسناد بالادستی و عدم تدوین سند ملی کار شایسته توسط دولت که در برنامه چهارم و پنجم بر آن تائید شده بود، اشاره کردند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی