کد خبر : 3231
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران:

فقط با تقویت تولیدملی می‌توان درصحنه بین‌المللی تغییر ایجاد کرد

فقط با تقویت تولیدملی می‌توان درصحنه بین‌المللی تغییر ایجاد کرد

رئیس مجلس با اشاره به نقش کارگران در رشد اقتصادی کشور، گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی باید توجه به بخش تولید و آرامش روانی کارگران را مد نظر قرار دهد.

 علی لاریجانی امروز (دوشنبه) در دیدار با روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران، گفت: برای تبدیل تحریم ها به فرصت باید به تولید و اشتغال توجه داشت که به این شیوه می توان از تورم جلوگیری کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاد شهید مطهری هم معتقد بودند که تحقق اهداف عالی اسلام بدون داشتن اقتصاد سالم ممکن نیست افزود: تحقق این اقتصاد به تحرک و پویایی بستگی دارد، اگر تولید در رکورد باشد حتی اگر از منابع دیگری شریان اقتصای جریان داشته باشد، کشور دچار بیماری اقتصادی شده و اقتصاد سالمی نخواهیم داشت.

لاریجانی با بیان اینکه کارخانه ها و کارگاههای تولیدی اهمیت زیادی در رشد اقتصاد دارند تصریح کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا با دادن تسهیلات روند تولید آنان توسعه پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرامش روانی کارگران حائز اهمیت است، گفت: برای تحقق این آرامش لازم است که به قراردادهای این قشر توجه ویژه ای داشت و قراردادهای موقت کار فقط در شرایط محدود و خاصی منعقد شود.

وی با بیان اینکه  مراودات بین المللی بین کشورها همیشه وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست توضیح داد: باید به این نکته توجه کرد که تنها با افزایش تولیدات ملی می توان در صحنه بین المللی تغییراتی ایجاد کرد.

لاریجانی افزود: اگر مراوده اقتصادی با کشورهای خارجی ایران را به آنان نیازمند کند از سنت فکری اسلامی فاصله گرفته ایم، اما اگر به خودکفایی کشور آسیبی نرساند، امری مثبت خواهد بود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران، به مسائل و مشکلات کارگران مانند ابلاغ آیین نامه ای از سوی دولت با عنوان احیای نظام استادی و شاگردی که کلیه مشمولین آن از شمول قانون کار و تامین اجتماعی خارج هستند، عدم رعایت الزامات در تصحیح قانونی کار از سوی دولت و بی توجهی به اسناد بالادستی و عدم تدوین سند ملی کار شایسته توسط دولت که در برنامه چهارم و پنجم بر آن تائید شده بود، اشاره کردند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی