کد خبر : 3230
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار کارگران: اگر نگاه به اقتصاد عالمانه بود ، مشکلات فعلی را نداشتیم

رئیس مجلس در دیدار کارگران: اگر نگاه به اقتصاد عالمانه بود ، مشکلات فعلی را نداشتیم

رئیس مجلس با اشاره به نقش کارگران در رشد اقتصادی کشور، گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی باید توجه به بخش تولید و آرامش روانی کارگران را مد نظر قرار دهد.

 علی لاریجانی امروز (دوشنبه) در دیدار با روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران، گفت: برای تبدیل تحریم ها به فرصت باید به تولید و اشتغال توجه داشت که به این شیوه می توان از تورم جلوگیری کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاد شهید مطهری هم معتقد بودند که تحقق اهداف عالی اسلام بدون داشتن اقتصاد سالم ممکن نیست افزود: تحقق این اقتصاد به تحرک و پویایی بستگی دارد، اگر تولید در رکورد باشد حتی اگر از منابع دیگری شریان اقتصای جریان داشته باشد، کشور دچار بیماری اقتصادی شده و اقتصاد سالمی نخواهیم داشت.

لاریجانی با بیان اینکه کارخانه ها و کارگاههای تولیدی اهمیت زیادی در رشد اقتصاد دارند تصریح کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا با دادن تسهیلات روند تولید آنان توسعه پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرامش روانی کارگران حائز اهمیت است، گفت: برای تحقق این آرامش لازم است که به قراردادهای این قشر توجه ویژه ای داشت و قراردادهای موقت کار فقط در شرایط محدود و خاصی منعقد شود.

وی با بیان اینکه  مراودات بین المللی بین کشورها همیشه وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست توضیح داد: باید به این نکته توجه کرد که تنها با افزایش تولیدات ملی می توان در صحنه بین المللی تغییراتی ایجاد کرد.

لاریجانی افزود: اگر مراوده اقتصادی با کشورهای خارجی ایران را به آنان نیازمند کند از سنت فکری اسلامی فاصله گرفته ایم، اما اگر به خودکفایی کشور آسیبی نرساند، امری مثبت خواهد بود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، روسای مجامع استانی مجمع عالی نمایندگان کارگران، به مسائل و مشکلات کارگران مانند ابلاغ آیین نامه ای از سوی دولت با عنوان احیای نظام استادی و شاگردی که کلیه مشمولین آن از شمول قانون کار و تامین اجتماعی خارج هستند، عدم رعایت الزامات در تصحیح قانونی کار از سوی دولت و بی توجهی به اسناد بالادستی و عدم تدوین سند ملی کار شایسته توسط دولت که در برنامه چهارم و پنجم بر آن تائید شده بود، اشاره کردند./

پایان پیام

 

کلید واژه :

رئیس مجلس در دیدار کارگران: اگر نگاه به اقتصاد عالمانه بود ، مشکلات فعلی را نداشتیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی