کد خبر : 3228
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با دبیر شورای امنیت ملی آذربایجان:

ایران آماده کمک به رفع بحران قره باغ است

ایران آماده کمک به رفع بحران قره باغ است

رامیر مهدی اف دبیر شورای امنیت ملی آذربایجان بعد از ظهر امروز شنبه ۹/۲/۹۲ با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 در این دیدار دکترعلی لاریجانی با اشاره به اشتراکات متعدد فرهنگی، دینی و جغرافیایی، روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را برادرانه و دوستانه خواند و گفت: مردم و مسئولان دو کشور همسایه و مسلمان، نسبت به یکدیگر احساس قرابت و دوستی عمیقی دارند که باید هر چه بیشتر گسترش یابد.

رییس مجلس  شورای اسلامی در ادامه بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت های قابل توجه در روند بسط مناسبات فیمابین  در زمینه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از هر رویکرد مناسب برای افزایش همکاری ها و روابط دوستان بین دو کشور در راستای احترام متقابل و منابع مشترک حمایت می کند.

لاریجانی همچنین گفت: پیشرفت و سعادت مردم آذربایجان همراه با استقرار ثبات و حفظ استقلال و حاکمیت ملی این کشور آرزوی دیرینه ماست و ما در دوستی با کشور همسایه خود آذربایجان ثابت قدم هستیم.

وی  افزود: کشورهای منطقه به خوبی قادرند مسائل و مشکلات خود را با همکاری نزدیک یکدیگر حل و فصل کنند و در این راستا جمهوری اسلامی ایران بر استمرار آمادگی خود برای کمک به رفع بحران موسوم به قره باغ تأکید می کند.

در ادامه این دیدار همچنین رامیز مهدی اف دبیر شورای امنیت ملی جمهوری آذربایجان با ابراز خرسندی از سفر به تهران از جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوست و برادر آذربایجان نام برد و گفت: مردم آذربایجان و ایران را ریشه ای تاریخی، عمیق به یکدیگر پیوند داده است و تاریخ آذربایجان بخش مهمی از تاریخ عمومی ایران به شمار می آید.

وی افزود: اشتراکات تاریخی، جغرافیایی، دینی و فرهنگی در کنار منافع و ظرفیت های فراوان بستر مناسبی را برای گسترش بیش از پیش مناسبات و همکاری های فیمابین فراهم ساخته است که باید کاملاً مورداستفاده قرار گیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی آذربایجان در ادامه اظهارداشت: پیشرفت و رفاه مردم جمهوری اسلامی را در کنار احترام به استقلال و حاکمیت عرضی آن آرزوی قلبی خود می دانیم و بر این باوریم از هیچ تلاشی برای تحقق حداکثر ظرفیت افزایش دوستی ها و همکاری های فیمابین نباید فروگذار کرد.

رامیز مهدی اف همچنین گفت: یقیناً برخی کشورها در خارج از حیطه روابط مبتنی بر حسن همجواری دو کشور سعی در ایجاد اختلال در روابط دوستانه دو کشور مسلمان آذربایجان و ایران دارند که باید آنها را به حاشیه راند و در اندیشه تعمیق پیوندهای دوستی بین دو کشور بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی آذربایجان در پایان ضمن تقدیر از مساعی جمیله جمهوری اسلامی ایران در جهت حل و فصل موضوع اختلافات عرضی آذربایجان با ارمنستان در همسایگی این کشور خواهان استمرار این همکاری ها در جهت رفع کامل این موضوع شد.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار از همتای آذری خود برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد./

پایان پیام

کلید واژه :

لاریجانی در دیدار با دبیر شورای امنیت ملی آذربایجان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی