کد خبر : 3217
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه هند:

باید موانع گسترش روابط اقتصادی دوجانبه ایران و هند برداشته شود

باید موانع گسترش روابط اقتصادی دوجانبه ایران و هند برداشته شود

دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز (چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ) با سلمان خورشید وزیر امور خارجه هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سابقه دیرینه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت، گفت: پیوندهای مشترک فراوانی میان دو کشور وجود دارد که باید از آن برای رشد و توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین استفاده برد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه رویکرد که منجر به ارتقای سطح مناسبات دوجانبه گردد، استقبال و حمایت می‌کند.

لاریجانی بر اهمیت گفت‌وگو و رایزنی‌های مستمر دو کشور در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد و افزود: تحولات پیچیده کنونی در منطقه رایزنی و مشورت نزدیک و مستمر مقامات جمهوری اسلامی ایران و هند را بیش از گذشته ضروری ساخته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور تصریح کرد: باید موانع فراروی گسترش روابط بخش‌های خصوصی دو کشور جهت افزایش حجم مبادلات اقتصادی دوجانبه برداشته شود تا از ظرفیت‌های وسیع ایران و هند در راستای منافع دو ملت بهره‌گیری شود.

 لاریجانی در همین زمینه خواستار تسهیل در صدور روادید میان بازرگانان دو کشور شد.

در ادامه این دیدار  سلمان خورشید وزیر امور خارجه هند برگزاری جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی هند و ایران را فرصتی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی در دو کشور خواند و افزود: برگزاری اینگونه نشست‌ها به کشف فرصت‌های جدید در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی فیمابین منجر خواهد شد.

وی همچنین گفت: دولت و مقامات عالی‌رتبه هند روابط با جمهوری اسلامی ایران را روابطی خاص و ویژه می‌دانند.

وزیر امور خارجه هند همچنین با تاکید بر حمایت کشورش از حق ملت ایران در برخورداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای گفت: مذاکرات ایران و ۱+۵ باید شفاف و بدون هرگونه تبعیض باشد./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی