کد خبر : 3208
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران کشور: نقش زنان در زمینه تعالی معارف دینی بسیار زیاد است

لاریجانی در دیدار با مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران کشور: نقش زنان در زمینه تعالی معارف دینی بسیار زیاد است

رئیس مجلس با تاکید بر لزوم حضور پررنگ‌تر بانون در جامعه گفت: نقش زنان در زمینه تعالی معارف دینی بسیار زیاد است و اگر حضور آنان در عرصه رسانه بیشتر شود، شناخت معارف دینی در این حوزه هم افزایش خواهد داشت.

  دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه ۱۶ اردیبهشت) در جمع مسئولان حوزه‌های علمیه خواهران کشور، گفت: حضور ۶۵ هزار نفر از بانوان در عرصه آموزش و پرورش و جامعه فواید زیادی به همراه دارد که مهمترین آن تاثیر فرهنگی و نقش آنان در تربیت نسل جدید است که از تراز بالایی برخوردار است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تاثیر دیگر حضور موثر زنان به خودشان برمی‌گردد که از آنان انسان‌های فاضلی می‌سازد.

وی ادامه داد: تصویر زنان ایران در خارج از کشور تصویر درستی نیست و آنها فکر می‌کنند که زنان ایران خانه ‌دار هستند و هیچ فعالیت بیرونی ندارند و شناساندن صحیح سیمای زن ایرانی تنها با فعالیت خودشان قابل اصلاح است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از راه‌های موفقیت در این زمینه، آشنایی بانوان با زبان‌های خارجی بالاخص عربی و انگلیسی است، زیرا تنها با ارتباط مستقیم و حضور در رسانه و سخنرانی است که می‌توان چهره واقعی یک زن متدین ایرانی را به دنیا شناساند.

لاریجانی، ادامه داد: برای کشورهایی که درگیر جنبش بیداری اسلامی هستند، حضور الگوهای زنان موفق و مسلمان خیلی تاثیرگذار است و نقش حوزه‌های علمیه را در میان کشورهای اسلامی پررنگ‌تر می‌کند.

وی با اشاره به نقش نهادهای مدنی در جامعه، توضیح داد: در گذشته کانون‌های اسلامی در مورد خانم‌ها وجود داشت، اما بیشتر در حوزه مسائل حماسی و احساسی بود و به جنبه‌های والاتر معارف دینی و اسلامی توجه چندانی نمی‌شد اما اکنون با این فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های علمیه می‌توان این انتظار را داشت که سطح ادبیات سیاسی در حوزه زنان هم مانند ادبیات دینی رشد داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از زحمات مدیران حوزه‌های علمیه و تلاش‌های صورت گرفته از طرف آنان در گسترش فرهنگ اسلامی تقدیر و تشکر به‌عمل آورد.

لازم به ذکر است که در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گزارش مبسوطی از عملکرد موفق این حوزه‌ها بالاخص در زمینه‌های پژوهشی و کسب رتبه‌های بالا در جشنواره علامه حلی، تالیف ۸۰ کتاب در مرکز مطالعات و تحقیقات زنان و خانواده بیان کرد و خبر از اجرای در دست اقدام طرح‌های زیرساختی همچون شهرک پژوهشی بانوان، طرح مدیریت تحول در حوزه‌ها و نقشه جامع علمی و دینی داد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی