کد خبر : 3201
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع مدیران و پیشکسوتان ورزش:

تغییرات مدیران ورزشی با معیار سیاسی نباشد/جای خالی نخبگان در عرصه ورزش

تغییرات مدیران ورزشی با معیار سیاسی نباشد/جای خالی نخبگان در عرصه ورزش

 دکتر علی لاریجانی در دیدار با مدیران و پیشکسوتان عرصه ورزش کشور،تصریح کرد: تردیدی نیست که مسئله ورزش مستقیما توان ملی کشور را افزایش می دهد و برای کشور تولید سرمایه به همراه دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور حتم در حوزه ورزش نقایصی وجود دارد که باید آنها را شناسایی کرده و با استفاده از راه حل متناسب با شرایط بومی به اصلاحات بپردازیم.

لاریجانی بیان کرد: به طور کلی نمی توان به مفید بودن حضور سیاستمداران در عرصه مدیریت ورزش مطمئن بود و این نیاز به بررسی دارد.

رییس قوه مقننه با اشاره به قوانین مصوب در مجلس، تصریح کرد: قوانین در کشور دو بخش هستند؛ یکی قوانین مادر و یکی مدت معین مثل بودجه و برنامه های توسعه ای و اگر خلا قانونی در امور ورزش وجود دارد، شما به عنوان نخبگان و آشنا به مسایل ورزش کشور آنها را بررسی کرده تا با هماهنگی با مجلس بتوان برای آن راه حلی پیدا کند.

وی تاکید کرد: ممکن است نقایصی در سیستم اداری و اجرایی کشور و یا مجلس وجود داشته باشد که نیاز آن حوزه را بطور کامل مرتفع نکند و این به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع به مجلس بوده است، باید بسترهایی فراهم  شود که نظرات متخصصان به ما برسد تا بتوانیم باکمک آنها تصمیم گیری کنیم.

لاریجانی افزود: اما مسئله مهمی که وجود دارد و برای آن باید فکری شود ، جای خالی نخبگان در عرصه ورزش است. آنها با توجه به تخصصی که دراین حوزه دارند،‌می توانند هم برای دولت و هم مجلس راهنمای خوبی باشند و از طرفی دیگر با نظارت بر عملکرد دستگاه های ورزشی، نقایص را شناسایی کرده و با اطلاع رسانی به هنگام،‌ در جهت بهبود شرایط کمک کند..

وی با اشاره به انواع نظارت،‌ گفت: نظارت دو بخش حکومتی و مدنی دارد و نظارت نخبگان از  در بخش نظارت مدنی است که نظارت متخصصان از بعد کیفی را شامل می‌شود.

رئیس مجلس در خصوص تغییرات مدیران باسابقه ورزش کشور،‌ گفت: در ورزش کارها به دست متخصصان باید انجام شود و ربطی به تعویض دولت ها ندارد و پست‌های سیاسی با تغییر جایگاه مدیریتی تغییر پیدا می کنند و جایگاه‌های حرفه‌ای و تخصصی نباید دستخوش این تغییرات باشد.

لاریجانی تصریح کرد: در حوزه ورزش اگر بتوانیم فرمول هایی را تهیه کنیم که ظرفیت و حضور بخش خصوصی را پررنگ کند، مجلس از آن حمایت خواهد کرد، هرچند که در برخی از عرصه ها مجبور به استفاده از بودجه دولتی هستیم اما این میزان هرچقدر کمترشود، بهتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار ادامه برگزاری جلسات نخبگان و تولید فکر در جهت بهبود اوضاع ورزش کشور و همچنین فعالیت کمیته ورزش مجلس در کمیسیون مربوطه شد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار روسای برخی فدراسیون ها، داوران بین المللی، مسئولان ملی المپیک، مربیان و فعالان عرصه رسانه های ورزشی به ویژه فوتبال،‌والیبال،‌کشتی و ورزش پهلوانی به بیان مشکلات این حوزه مانند،‌کمبود بودجه،‌ پایین بودن دستمزذ مربیان،‌ تغییرات ناگهانی مدیران براساس نظرات شخصی،‌عدم حمایت از قهرمانان ورزشی، تعلیق برخی از فدراسیون ها، تصویب برخی قوانین دست و پا گیر در حوزه ورزش مثل عدم استفاده از بازنشستگان در این حوزه که بسیار هم باتجربه هستند، نداشتن سالن‌های استاندارد و وجود برخی بی‌اخلاقی ها در حوزه ورزش پرداختند./
 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی